Marvel Essential Dizileri...

Başlatan pizagor, 03 Kasım, 2010, 16:34:52

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

pizagor

Bir çizgiroman nostaljisidir Marvel Essential serileri... 'Nerde o eski güzel günler...' demenin çizgiromansal yöntemidir...

O yüzden çizgiromanda 'Altin Çag'i yeniden yasarken doymuyorum ve bazi Marvel Essential serilerini istiyorum...

Öncelikle Örümcek Adam... Sonra Fantastik Dörtlü... Bunu takiben Intikamcilar... Hemen ardindan Hulk... Onunla birlikte Thor... Unutmadan Kaptan Amerika...

Benim gibi bu serileri bekleyenler oldugunu da biliyorum...
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

rumar80

Essential okumak zevktir. Bir dönemi görmek, o safligi hissetmek için.
  Punisher, Marvel two in one, Ms Marvel, She hulk, Moon Knight, Dr Strange, digerleri ve benim gizli favorim Defenders (Savunucular)
  Daha çok kitap, daha saf kitap için ben de essential istiyorum.

gamlıbaykuş

Essential Marvel mi en büyük hayalim abiler... Fantastik Dörtlü, Thor, Kaptan America, Spiderman, Punisher, Avengers, Hulk, Demir Adam böyle bir külliyatim olsa daha ne isterim ya :)
Hayat ne kadar güzel, hoş,
Haydi durma sevgiline koş...

s.b

Arkadaslar hepinizin isteklerine ben de katiliyorum. Yasasin essentialler.
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

gamlıbaykuş

Gerekli Şeyler Essentialleri yayınlayacağını duyurmuştu. Peki son durum nedir, ne zaman ne şekilde yayınlanacak bilgisi olan var mı acaba?

rumar80

Elindeki wolverine devam etmiyor ki yenilerini çıkarsın

gamlıbaykuş

Alıntı yapılan: rumar80 - 05 Şubat, 2011, 22:38:02
   Elindeki wolverine devam etmiyor ki yenilerini çıkarsın

Nasıl yani abi tam anlayamadım...

rumar80

Diyorum ki rutin yayınladıkları bir seriden haber yok ki, yenisi ile ilgili birşey olsun. Bu şahsi fikrimdir. Bir duyum yok

gamlıbaykuş

İşte çizgiromanın içler acısı hali yada en büyük sorunu yada çözümü imkansız sorunu :) düzensiz yayıncılık...

pizagor

Bugün Gerekli Şeyler'de Michel Bey'i yakalamışken bu konuları sordum.

Gerekli Şeyler satışlarının %60'ını D&R üzerinden yapıyormuş ki bu beni çok şaşırttı. Bu %60'lık oran iadeler falan düşüldükten sonra ortaya çıkan rakam. Dağıtıcıyla yaşadıkları sorunlar sebebiyle bunu aradan çıkarıp doğrudan D&R ile anlaşmaya çalışıyorlarmış. D&R tarafında işlerin çok ağır yürümesi sebebiyle Aralık'tan bugüne kadar taşınmış bu konu. Bu işin sadece çizgiromanevleriyle yürümeyeceğine inandıkları için de D&R ile anlaşmadan beklettiği yayınları çıkarmak istemiyor ki bana 6-7 yayının baskıya hazır olduğunu söyledi. Anlaşmanın da bu ayın sonuna kadar sağlanacağını düşünüyor.

D&R, nasıl bu kadar çok satabilir falan derken aklıma Migroslar ve milyonlarca müşterisi geldi. 'Neden Migros'la da anlaşmıyorsunuz?' şeklinde bir önerim oldu, belki değerlendirilir...
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

Huma

Şu an d&r ın sitesinde New Avengers,1602 ve Planet Hulk 2 satışı yok.

rumar80

1001 roman da D&R ile anlaşmaya çalışıyormuş. Artık hayırlısı

rumar80

Bugün ben de Mişel Bey ile biraz sohbet etme şansını buldum. D&R ile anlaşma tamamlanmak üzere imiş. Bundan önceki dağıtıcı firma ile sorunları da çözmek üzerelermiş. 7 kitap bekliyor dedi. En kısa zamanda başlayacak. Gizli savaş, 1602 ve avengers çok iyi gidiyor dedi. Vampirella ve diabolik için ise zarar etmiyor ama kâr da getirmiyor. Bunu da bekliyorduk zaten dedi. Hadi hayırlısı

gamlıbaykuş

Peki o 7 kitabın ne olduğu söylendi mi abi? :)

gamlıbaykuş

Ha bir de yayınevinin benim de sevdiğim yayınlarının satış rakamlarının iyi gitmesine sevindim. Belliki Gerekli de sevinmiş ılımlı bir tavır sergiliyorlar...