Hangisi Gerçek ?

Başlatan Solomon Kane, 26 Mart, 2013, 23:16:36

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Solomon Kane

Evet hangisi gerçek ? Çizgi roman karakterlerinden ya da hikayelerinden hangisi veya hangilerinin gerçeğe dayandığını merak ediyorum. Bildiğiniz varsa buraya yazabilir misiniz? Hasan abi bu başlığı buraya açabileceğimi söyledi ( Yani iznimi aldım ) :D
Hiç bir yerde huzur bulamazken ölmek için endişe etmek neye yarar? JUDAS

Yarım uyku 4 sandviçe bedeldir. ( Demir Pençe Filminden)

" Çelikten yüreklerimiz, tunçtan ruhlarımız, kurşundan mermilerimiz vardır."

Bütün çizgi romanları bulabileceğiniz tek yer cennettir. ( Ben :) )

Mister NO

İlk aklıma gelen Tommiks ve arkadaşları.

Tommiks Anthony Perkins'ten esinlenilmiştir.

İsim olarak ise bir dönem western filmlerinin unutulmaz oyuncusu Tom Miks'ten.

Konyakçı karakteri George 'Gabby' Hayes'den

Doktor Salasso  "Stagecoach" filmindeki Thomas Mitchel'dan esinlenilmiştir.

hanac

İtalyan ve dolayısıyla Bonelli karakterlerinin çoğunun dış görünüşü ünlü birilerine benzetilmiştir.

Julia - Audrey Hepburn

Ken Parker - Robert Redford

Büyülü Rüzgar - Daniel Day Lewis

Dylan Dog - Rupert Everett

Kinowa - hanac   :)

Ama sen gerçekten yaşamış mı diye soruyorsan, tabii ki yaşamamışlar.

Ama maceraların çoğu gerçek olaylardan esinlenmedir.

Ken Parker, Teks ve Büyülü de yer alan General Custer olayı gibi.

caretta

Red Kit'te yeralan bazı karakterler, keza Teks, Ken Parker'de rastladığımız Oturan Boğa, Çılgın At, Yargıç Roy Bean, Buffalo Bill, Kit Carson,
Calamity Jane, Sarah Bernhardt gerek Avrupa'da, gerekse uzak batı'da yaşamış kişilerdirler.

Apaçi şefi Geronimo, Kırmızı Bulut gibi. Yanılmıyorsam Kırmızı Bulut Sioux şefi idi.
Bol bol Teks, Ken Parker, Büyülü Rüzgar, Red Kit, Pekos Bill okursanız bu karakterlere aşina olacaksınız.

Mister NO

Mister NO

Sergio Bonelli Mister No'yu nasıl yarattığını açıklıyor:

Meksika'da Palenque'deydi. Oradaki harabe halinde bir havaalanında çok nazik ve iyi görünümlü bir adamla tanıştım. Deri bir ceket giyiyordu ve ismi Kaptan Vega idi, kesinlikle çizgi romanlara layık bir isim. Silahını taşıyan bir kemer takardı ve çiftlikler arasında ufak hayvanlar, sebzeler ve bir sürü mal taşıyarak Yucatan'da bir aşağı bir yukarı gezinirdi. Bir turist gördüğü zaman, gayet doğal yolcu koltuğunu düzeltti ve "Tamam, seni nereye istersen götürürüm" dedi. Böylece hayatını Piper'ından kazanan bir çizgiroman karakteri yaratmaya karar verdim ama onu Amazonlar'a taşıdım.

rumar80

Alıntı yapılan: caretta - 27 Mart, 2013, 13:40:48
Red Kit'te yeralan bazı karakterler, keza Teks, Ken Parker'de rastladığımız Oturan Boğa, Çılgın At, Yargıç Roy Bean, Buffalo Bill, Kit Carson,
Calamity Jane, Sarah Bernhardt gerek Avrupa'da, gerekse uzak batı'da yaşamış kişilerdirler.

Apaçi şefi Geronimo, Kırmızı Bulut gibi. Yanılmıyorsam Kırmızı Bulut Sioux şefi idi.
Bol bol Teks, Ken Parker, Büyülü Rüzgar, Red Kit, Pekos Bill okursanız bu karakterlere aşina olacaksınız.

Tex ve Büyülü Rüzgarda anlatılan Little Big Horn savaşı ve General Custer gerçektir
Tex'de Butch Cassidy ve Sundance Kid'den de bahsedilmiştir.
Red Kit'in hikayelerinin çoğu gerçek karakter ve öykülerden alınmıştır.
Zagor'un bir (sanırım maxi) macerasında da Cherokee'lerin büyük göçü anlatılır.
Martin'in ilk dönem maceralarının hemen hepsi dünyamızda var olan ve açıklanamamış gizemler üzerine kuruludur.

Harun Ça

Oda-sensei One Piece de önemli karakterlerin çoğunu gerçek korsanlardan esinlenilerek oluşturmuştur.

darkwood

Mister No nun hikayesini daha önce okumuştum ama Çelik Blek'in bir filmden esinlendiğini öğrenmek ilginç geldi.
O halde aynı zamanda ve ortamda geçen hikayeleri ile Kaptan Swing içinde Çelik Blekten esinlenmişlerdir.

Darkwood Sakinleri..