Karşı İstihbarat - Yolgezer

Başlatan hanac, 03 Ağustos, 2022, 13:23:56

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hanac

Karşı İstihbarat

Boyutlar: 15 × 21 cm
Yazar: Luca Negri
Çevirmen: Elif Kahyaoğlu
Cilt: Karton Kapak
Kağıt: 2. Hamur Kağıt
Renk: Siyah-Beyaz
Sayfa: 120 Sayfa
Fiyat: 65 ₺

Yüzü olmayan çok uluslu şirketler, gizli topluluklar, acımasız kuryeler, büyüleyici ve tehlikeli kadınlar, savaşta ilk feda edilecek askerlere dönüşen idealistler... 1920'de Wall Street'e yapılan anarşist saldırı ile İkinci Dünya Savaşı arasında geçen sürükleyici bir casus hikayesi... Luca Negri, olağandışı bir kurgu ve baş döndürücü bir ritimle Pynchon'ın anlatımını, Cassavetes'in gözünü ve RPG video oyunlarının estetiğini bir araya getiriyor.

Saint2

Okunası bir kitap.
İnceleme fırsatım oldu. Sürükleyici bir hikaye. Bu tarz hikayeleri sevenlerin beğeneceği bir kitap.

gunes21

Bu hafta sonu Kadıköy e düşer umarım

pizagor

Beni yakalayamadı. Anlattığı hikayenin fazlasıyla karmaşık olduğunu düşünüyorum. Daha doğrusu karmaşık aktarılan sıradan bir hikaye...
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

TKnKT

Alıntı yapılan: pizagor - 12 Ağustos, 2022, 13:05:24
Beni yakalayamadı. Anlattığı hikayenin fazlasıyla karmaşık olduğunu düşünüyorum. Daha doğrusu karmaşık aktarılan sıradan bir hikaye...

Bendeki izlenimi de ne eksik, ne fazla tam anlamıyla bu. Son düzlükteki lineer bir anlatım ile bir şeyler olacak diyorsunuz ama ı-ıh kurtarılamıyor.
"The man who opens topics faster than his shadow"

grreenman

Merhaba,
Benim için büyük bir hayal kırıklığı oldu, konusuyla ilgili hiç bir şey anlamadım, tanıtım yazısıyla bağlantısını da kuramadım, konu, çizimler; her şeyiyle bende oldukça yavan bir tat bıraktı. Dilerim sevenleri olmuştur ve sadece bana böyle tatsız gelmiştir. 

pizagor

Alıntı yapılan: grreenman - 30 Ekim, 2022, 22:20:30
... konusuyla ilgili hiç bir şey anlamadım, tanıtım yazısıyla bağlantısını da kuramadım, ...

Endişe etmeyin, yalnız değilsiniz :)
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

ZGeralt

Alıntı yapılan: pizagor - 12 Ağustos, 2022, 13:05:24
Katılıyorum, ben çizim tarzını da beğenmedim. Okuyalı henüz 2 hafta falan oldu ama aklımda pek bir şey de kalmamış.

kahramanlarsinemada

Ortasına kadar gizemli anlatım şekli hikayeyi çok dağınık yapmış. Sona doğru daha net akışa geçince en azından okunur bir hal aldı. Çizimler iyi bir çizgi roman için bence yeterliydi ama genel olarak beğenmedim.

gunes21

Yorumları okuyunca okunmadan rafta beklemeye
eklenen kitaplar kervanına katılacak gibi gözüküyor