OCAK 2011..

Başlatan V, 30 Aralık, 2010, 19:24:51

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Underfined

Gerekli Şeyler
NEW AVENGERS - İNTİKAMCILAR

AVENGERS DAĞILMIŞTIR,
ZAMAN
YENİ AVENGERS
ZAMANIDIR.

Takımın en eski üyelerinden birinin saldırısı sonucu dağılan Avengers'ın yokluğunda karanlık planlar yürürlüğe konmuştur.
Maksimum güvenlikli hapishane Raft'tan, Electro'nun güvenlik sistemini bozması sonucu yüzlerce süper güçlü suçlu New York'ta terör estirmek için serbest kalmıştır.
Bu ortamda bir grup kahraman beklenmedik şekilde şehri kurtarmak için birlikte çalışmak zorunda kalır.
Savaşın heyecanı içinde Avengers'ın boşluğunu dolduracak yeni bir takım oluşur:
NEW AVENGERS.
Avengers Disassembled adlı macera ile dağılan ve Gizli Savaş ile tekrar bir araya geleceğinin sinyalini veren Avengers, şaşırtıcı karakterlerle yeniden toplanıyor. Wolverine, Captain America, Iron Man, Örümcek Adam, Spider Woman, Luke Cage ve Sentry klasik Avengers'ı 21. yüzyıla taşıyor.

Tarkan Kurt

TURKUVAZ KİTAP

TARKAN GÜMÜŞ EYER-5

Sevgili TARKAN okurları,
TARKAN'ın soluksuz okunan, unutulmaz macerası GÜMÜŞ EYER'in son kitabı (5.Bölüm) bu hafta yayınlandı. Böylece TARKAN okurları belki 20-25 sene önce dergi olarak basılan ve arşivlerinde sakladıkları GÜMÜŞ EYER'in kaliteli basımına sahip olma imkanına kavuşmuş oluyorlar.
Yeni macera KURT KANI'nın hazırlıklarına hızla devam ediliyor. Kurt Kanı'ndan sonra TARKAN'ın yine çok çetin, amansız uğraşlara gireceği VİKİNG KANI macerası yayınlanacak. 2011'in TARKAN'ın maceralarına yeniden kavuştuğumuz, güzel ve mutlu bir yıl olmasını diliyoruz.
Sevgi ve Saygılarımızla,
TASEYAD

Huma

Gereklişeyler iyi gidiyor :)

V

NTV YAYINLARI

Siperlerdeydik/1914-1918

"1914-1918 SİPERLERDEYDİK bir "tarihçi" çalışması değil... Söz konusu olan Birinci Dünya Savaşı'nın çizgi romana dökülmüş hikâyesinden çok, kandırılarak başları belaya sokulmuş, bulundukları yerde mutsuz oldukları her hallerinden belli, tek gayeleri bir saatçik daha hayatta kalmaktan ibaret olan ve evlerine dönebilmekten, kısaca söylemek gerekirse savaşın sona ermesinden başka hiçbir dilekleri olmayan insanların başlarından geçen durumların gelişigüzel aktarılmasıdır. Adına savaş denen bu iğrenç toplu "macera"da ne bir "kahraman" ne de bir "ana karakter" bulunmakta. Sahipsiz ve bitimsiz bir ölüm çığlığından başka hiçbir şey yok..."

Jacques Tardi 1914-1918 SİPERLERDEYDİK adlı eserini kendi sözleriyle böyle anlatıyor. 1946'da Valence'da dünyaya gelen Tardi, Hindiçin'de savaşmayı reddettiği için 1954'de mesleğinden istifa eden asker bir babanın oğlu. Babasının görevi nedeniyle çocukluğunun bir bölümünü 2. Dünya Savaşı izlerini taşıyan Almanya'da geçirmiş. Çocukken şahit olduğu bu yıkıntıya bir de Korsika kökenli dedesinden dinlediği 1914-18 savaş anıları eklenince, Tardi'nin eserlerinin ana teması da atılmış.

Tardi sırf ibret olsun diye acımasızca kurşuna dizilen askerleri anlatır; çocukken dinlediği korkunç gaz saldırılarını resmeder; o pis kokulu sıçan deliklerinin arasında, yaşanan korkunç caniliğe rağmen hayata bağlanmaya gayret gösteren küçük askerlerin sesini ulaştırır bizlere.

-Tanıtım Bülteninden-

"İstemem,eksik olsun.."

V

ARUNAS YAYINCILIK

Eros/Çalınan Kalpler

Efsaneler çağıydı...
Yunan güzellik Tanrıçası Afrodit, Psyche adındaki genç bir kızın güzelliğini kıskanır. Bu ölümlü kızın güzelliğine halkın hayranlık duyması onu kıskançlıktan deliye çevirir. Oğluna, aşk Tanrısı Eros'a, o kızı aşktan yoksun bırakmasını emreder.
Ne yazık ki oğlu Eros, Psyche'ye âşık olur. Kızın çekiciliğine karşı koyamayan Eros, Psyche'yi gökyüzündeki sarayına getirtir. Eros, Psyche'nin, kendisini görmeden de âşık olabileceğinden emin olmak ister ve gerçek kimliğini ondan gizler. Kendisini görmesini engellemek için sadece karanlıkta onun yanına gelir.
İki kıskanç kız kardeşinin ısrarıyla Psyche, bir lamba sayesinde Eros'u görür ve gerçek kimliğini anlar. Bu Eros'u çok kızdırır ve aldatıldığını düşünerek Psyche'yi terk eder. Eros'tan başka hiç kimseyle yaşamak istemeyen Psyche, Eros'un güvenini yeniden kazanmak için yola çıkar.
Mitolojinin altın çağında geçen bu muhteşem öyküde gerçek aşkın, sabrın ve aşılması imkânsız engellerin aşkın gücüyle nasıl kolayca aşılabildiği anlatılmaktadır.

-Tanıtım Bülteninden-

"İstemem,eksik olsun.."

V

HOZ COMICS

Pecos Bill Sayı 2

"İstemem,eksik olsun.."

V

HOZ COMICS

Dylan Dog Sayı 29/Kasap

"İstemem,eksik olsun.."

V

HOZ COMICS

Tom Braks Sayı 4/Kahraman Şerif

"İstemem,eksik olsun.."

V

RODEO KİTAP

Ken Parker
Sayı 43/Cennete İki Adım

Ken Parker, serinin 43. kitabıyla satış noktalarında! Cennete İki Adım isimli maceranın yazarı Giancarlo Berardi, çizeri ise Giorgio Trevisan.

Neredeyse her sekansta yeni bir sürprizle açılarak ilerleyen Cennete İki Adım, İtalya'daki ilk yayınlanı ile, o vakte kadar ülkenin çizgi roman geleneğinde pek suyüzüne çıkartılmamış bir başka konu olan keyif verici maddeleri mercek altına alıyordu.

Toplumsal ve bireysel sorumululukların gençlik hevesleri ile çatıştığı noktada devreye giren Ken, kendi ifadesiye "belki artık vazgeçmesi gereken" bilgece laflarla yaklaşıyor bazen mevzuya. Fakat maceranın geneli, adeta bir aksiyon fırtınası!

Cennete İki Adım, salt tematik derinliği ile değil, senaryo yapısı ile de kalburüstü bir macera. Üstelik, vahşi batıya has silah şiddetinin hâlâ hüküm sürdüğü özel bir kenti de betimliyor:

Geride bıraktığımız hafta içinde yeni bir silahlı saldırı ile ABD'nin ve dünyanın gündemine yerleşen, şerifinin de "Burası Amerika'nın Tombstone'u" diye eleştirdiği Tucson şehri, ilk kurulduğu yıllardaki haliyle anlatılıyor Cennete İki Adım'da: "Para kazanmak değil, para harcamak için gidilen bir yer..."

Apaçi saldırılarından âşıklar arası münakaşalara dek çatışmanın her çeşidi, Ken Parker'ın yeni kitabında.

"İstemem,eksik olsun.."

V

DEMİRBAŞ YAYINCILIK

Yeni West
Sayı 3

"İstemem,eksik olsun.."

V

DEMİRBAŞ YAYINCILIK

Yeni Tommiks Sayı 4

"İstemem,eksik olsun.."

V

DEMİRBAŞ YAYINCILIK

Yeni Teksas Sayı 4

"İstemem,eksik olsun.."

V

ARKA BAHÇE YAYINCILIK

Heavy Metal Türkiye Sayı 1

"İstemem,eksik olsun.."

V

DEMİRBAŞ YAYINCILIK

Savaş Sayı 3

"İstemem,eksik olsun.."

V

YAPI KREDİ YAYINLARI

Yeni Maceralarıyla Red Kit Sayı 3

Her biri farklı yazarlarca romanlaştırılmış, renkli resimleri ve özel baskı küçük boy formatıyla "Morris'in İzinde Yeni Maceralarıyla Red Kit", çocuklara okunması kolay, keyifli maceralar sunuyor.Çocuklar için özel bir Red Kit serisi...

Her biri farklı yazarlarca romanlaştırılmış, renki resimleri ve özel baskı küçük boy formatıyla "Morris'in İzinde Yeni Maceralarıyla Red Kit", çocuklara okunması kolay, keyifli maceralar sunuyor. Daltonlara Cici Baba ve Rintintin'in Laneti, bu serinin ilk iki kitabı oldu. Serinin üçünü kitabı da Öpüyorum Bizoncuğum oldu.

Reislerinin zalimliğiyle bilinen Vaştatu Kabilesi ile bölgelerinde bulunan kaledeki birliğin arası açıktır. Her iki tarafın da inkâr ettiği bu anlaşmazlığın üstündeki sır perdesini aralamak da çözüm bulmak da tabii ki Red Kit'e düşer. Juliette ile Kır Saçlı Bizon'un aşkı ve tarafların düşmanlıktan kardeşliğe geçişlerinin hikâyesi olan Öpüyorum Bizoncuğum yalnızca çocukları güldürmeyecek.

-Tanıtım Bülteninden-
"İstemem,eksik olsun.."