İntikamcılar - The New Avengers / Gerekli Şeyler

Başlatan rumar80, 14 Ocak, 2011, 22:05:34

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

rumar80

Siege'in kendisi Marmara'dan çıkacak. İlke açıklamıştı.

tommikser

peki Umar abi bu siege'in gizli istila gibi kendine ait bir kitabı var mı?Yayınladığım kapaktan benim anladım var.Bu durumda bu kitabı okumaya gerek var mı?Bir şey  kaçırmış olur muyuz?

rumar80

Evet Güneş. Tıpkı Secret Invasion ya da House of M gibi Siege'in de kendi kitabı var. Asıl olay orada yaşanıyor. Avengers'taki olanlar eş zamanlı olarak başka neler olduğu ile ilgili.

rumar80

Bu arada Siege'i okumadan önce Thor'un Asgard'ı yanlış hatırlamıyorsam Ohio'da bir kasaba yakınlarında tekrar kurduğunu ve kaybolan tanrıları bularak yerleştirdiğinibilmeniz lazım. Bu dönemde Loki de bir kadın kılığında karşımıza çıkıyor.

tommikser

Peki bizim için bu macera yayınlanmalı mı?Yayınlanmasa birşey kaybeder miyiz?Birde gerekli ne düşünüyor biliyor muyuz?

rumar80

Siege Dark Reign sonrası herşeyin "normale" dönmesine yardımcı olan bir olay. Bütünlük içinde mutlaka okunmalı. Alt kitaplar da güzeldir. Hem zaten New Avengers yayınlanıyor o zaman bu da yayınlanmalı.

rumar80

10. kitap ta raflarda ve kütüphanelerdeki yerini aldı. Gizli istila sonrası Norman Osborn'un neler planladığı ve kimlerle iş birliği içinde olduğunu anlatan güzel bir kitap.
   İç savaş sonrası kaçak duruma düşen kahramanlarımızda değişen bir şey yok. Hala kaçaklar, ama bu sefer karşılarında Osborn ve ekibi var. Bu da bazı dostlarımızın çıldırmalarına neden oluyor. Kısa bir cilt ama okunabilir. 50. sayı birçok çizerin katkısı ile yapılmış. Farklı tarzlarda çizimleri tek kitapta görmek açısından iyi.
   Tabii geçen sayıda karşımıza çıkan Skrull'ların Luke ve Jessica'nın bebeğini kaçırma öyküsü de doğal olarak burada tamamlanıyor.
   Bir sonraki macerada Dünyanın yeni büyük büyücüsü ile tanışacağız.
   Herkese iyi okumalar.

drfuhrer

sevgili doktorum helal sana.nasıl fırsat buluyorsun bu kadar ÇR okumaya...acil nöbetleri yoğun olunca pert oluyoruz resmen...ama karar verdim 2014 benim TUS yılım olacak..rahat bir branşla beraber biriken binlerce sayfa ÇR okuyabileceğim.tabii bu süre zarfında okumaya devam da edeceğim  :)

hennessy

Dün  bitirdim Umar abinin dediği gibi kaçak durumdaki avengerslarda bir değişiklik yok. Osborn ve ekibi güç gösterisinde bulunuyor. Sanırım saflar belirleniyor. Dr.Doom'u görmek güzeldi. Hesaplar yapılıyor sanırım çepheler belirleniyor. Spider wpman skull mu değil mi herkesin kafası karışık. Güzel kısa bir cilt bitti.
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

Solomon Kane

10. Ciltte aklıma takılanlar

1-) Loki ne ara kadın oldu
2-) Captan Amerikayı kim vurdu ? Nasıl öldü? İç savaşta tutuklanmamış mıydı?
3-) Arada başka yayınlanmamış seri dışında bir kitap mı var?
4-) Captan' ın yerine geçen kim? ona bu yetkiyi kim verdi?
5-) Namor krallığını nasıl kaybetti?
6-) Ve Namor neden bu kadar kötü çizilmiş vaziyette

Ben gene bir yerleri atladım veyahut fark etmedim :D lütfen yardımcı olun kafamda deli sorular var :D
Hiç bir yerde huzur bulamazken ölmek için endişe etmek neye yarar? JUDAS

Yarım uyku 4 sandviçe bedeldir. ( Demir Pençe Filminden)

" Çelikten yüreklerimiz, tunçtan ruhlarımız, kurşundan mermilerimiz vardır."

Bütün çizgi romanları bulabileceğiniz tek yer cennettir. ( Ben :) )

Berkdinho

Facebook ve Twitter'da duyurusu yapıldı.New Avengers 11. Cilt yakında geliyor.

The Right Man When Things Go Wrong

dean

dean

Alıntı yapılan: Solomon Kane - 29 Ağustos, 2013, 10:13:37
10. Ciltte aklıma takılanlar

1-) Loki ne ara kadın oldu
2-) Captan Amerikayı kim vurdu ? Nasıl öldü? İç savaşta tutuklanmamış mıydı?
3-) Arada başka yayınlanmamış seri dışında bir kitap mı var?
4-) Captan' ın yerine geçen kim? ona bu yetkiyi kim verdi?
5-) Namor krallığını nasıl kaybetti?
6-) Ve Namor neden bu kadar kötü çizilmiş vaziyette

Ben gene bir yerleri atladım veyahut fark etmedim :D lütfen yardımcı olun kafamda deli sorular var :D

1-) JMS'nin Thor serisinde anlatılıyormuş. İskandinav kıyameti Ragnarok sonrası Loki dirilirken Thor'un sevgilisi Sif'in bedenini alıyormuş. #1-12 ve #600-602 (henüz ben o sayıları okumadım. Yakında inşallah.)

2-) Captain America, Dr. Faustus kontolündeki sevgilisi Sharon Carter tarafından öldürüldü. Daha ayrıntılı incelemesine buradan bakabilirsin http://altinmadalyon.com/altin/index.php/topic,6972.0.html

3-) Bütünlük oluşturması için Avengers dışında karakterlerin kendi maceraları okunması gerekiyor tabi. Captain America, Iron Man, Thor.

4-) Steve Rogers'ın İkinci Dünya Savaşındaki kankası Bucky Barnes. Yetkiyide Steve Rogers'ın mektubundan hareketle Tony Stark ve Falcon verdi diyebiliriz.

5-) Namor'un başına gelenleri bilmiyorum  :)

Solomon Kane

Alıntı yapılan: dean - 07 Eylül, 2013, 15:22:34
1-) JMS'nin Thor serisinde anlatılıyormuş. İskandinav kıyameti Ragnarok sonrası Loki dirilirken Thor'un sevgilisi Sif'in bedenini alıyormuş. #1-12 ve #600-602 (henüz ben o sayıları okumadım. Yakında inşallah.)

2-) Captain America, Dr. Faustus kontolündeki sevgilisi Sharon Carter tarafından öldürüldü. Daha ayrıntılı incelemesine buradan bakabilirsin http://altinmadalyon.com/altin/index.php/topic,6972.0.html

3-) Bütünlük oluşturması için Avengers dışında karakterlerin kendi maceraları okunması gerekiyor tabi. Captain America, Iron Man, Thor.

4-) Steve Rogers'ın İkinci Dünya Savaşındaki kankası Bucky Barnes. Yetkiyide Steve Rogers'ın mektubundan hareketle Tony Stark ve Falcon verdi diyebiliriz.

5-) Namor'un başına gelenleri bilmiyorum  :)

Çok teşekkür ederim son sorumda şu: Bu olaylar olurken Hulk nerelerde ? Gerekliden yayınlanan maceraları mı yaşıyor ?
Hiç bir yerde huzur bulamazken ölmek için endişe etmek neye yarar? JUDAS

Yarım uyku 4 sandviçe bedeldir. ( Demir Pençe Filminden)

" Çelikten yüreklerimiz, tunçtan ruhlarımız, kurşundan mermilerimiz vardır."

Bütün çizgi romanları bulabileceğiniz tek yer cennettir. ( Ben :) )

Spider-Sense

Alıntı yapılan: Solomon Kane - 08 Eylül, 2013, 02:13:39
Çok teşekkür ederim son sorumda şu: Bu olaylar olurken Hulk nerelerde ? Gerekliden yayınlanan maceraları mı yaşıyor ?
Sakaar gezegenine gitti.