İntikamcılar - The New Avengers / Gerekli Şeyler

Başlatan rumar80, 14 Ocak, 2011, 22:05:34

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

rumar80

Güzel bir macera. Öncelikle Elektra/Skrull olayı nedeni ile takım içindeki güven kaybolmuş durumda. Gerçek daha bu ciltte bize kendini gösteriyor (Spider Woman'ın Skrull olması) ama Bendis ve ekibi zaman içinde bize unutturuyor.
  Diğer Avengers kitabında (Gerekli'nin yayınlayacağını açıkladığı Mighty Avengers) yaşananların bu takıma yansımalarını görmek te güzel.
   Ve Hood. Önümüzdeki sayılar boyunca kargaşadan yararlanın gittikçe güç kazanacak bu karakter ile ilk defa karşılaşıyoruz. Kısacası okunası bir macera.

dean

hanac

Alıntı yapılan: dean - 15 Haziran, 2013, 21:50:17
facebook'ta çok yakında denmiş.

Bak bu iyi oldu, çünkü şu anda Gerekli'den çıkan New Avengers'leri 1. sayıdan itibaren yeniden okuyorum.

Şu anda 4. sayıya geldim.

dean

Bu ara Avengers hızlı geliyor, inşallah böyle devam eder.

rumar80

Secret Invasion'ın yan kitaplarına gelmiş olmak güzel ama okuma sırasında aslında Mighty Avengers'dan Venom Bomb var. O da yakında çıkar o zaman.

dean

Arkadaşlar, yine bu dönemin Avengerslar'ı olan Avengers: The Initiative ve Dark Avengers ile ilgili bir girişim var mı ? Bilgisi olan var mı ?

rumar80

Gambit

OOO bu iyi haber oldu

gizli istila yi okuyamamistim, bunu alir, gerekli seyler e de destek olurum ayrica

hanac

İlk 7 sayıyı okudum, şimdi 8. sayıyı bekliyorum.

İlk 4 sayıdan sonra temponun düştüğünü söyleyebilirim ve senaryo da biraz karışık oldu.

İç Savaş yüzünden oldu tabii, hikayenin bütününü anlamak için bütün serileri takip etmek lazım.

Mesela bir anda Captain America'nın öldüğü anlatıldı.

Umarım 8. sayıda durum toparlanır.

dean

Mighty Avengers 2. ciltte bu hafta baskıya giriyormuş.

rumar80

Nightrain

Biz bunları hangi sırayal okuyacağız? Bayağı birikti.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

dean

Alıntı yapılan: Nightrain - 25 Haziran, 2013, 17:01:16
Biz bunları hangi sırayal okuyacağız? Bayağı birikti.

Dostum, ana gizli istila (secret invasion) çizgi romanını okuduysan sıra olayına kafayı takma derim, direkt ne yayınlandıysa oku. Kendiliğinden yerine oturur.Çünkü Civil War'da Secret Invasion'da aşırı derecede geniş Eventlar. Aşağıya okuma sırasını attım ama dediğim gibi sıra hesabı sıkıntı  :)

http://www.tradereadingorder.com/blog/comic-issue-reading-order-secret-invasion-marvel-event/

Ama yok ben sırasına göre okuyacağım dersen The New Avengers cilt 8'i okuma daha. The Mighty Avengers'ta 3 cilt ile secret Invasion'a giriş yapıcak. New Avengers 8-9 ve Mighty Avengers 3-4'ü paralel okursun.

Nightrain

Şimdi hatırladım, Marmara Çizgi facebook'tan bi liste yayınlamıştı. Ona göre okuyayım.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

hennessy

Harika haber de içimiz dışımız istila oldu gizli istila iç savaş :) çııksın okuyalım bu istila konuları güzel oluyor.Bende sıralamayı beklemiyorum aldığım zaman okuyorum yoksa işin içinde çıkamam
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları