Durango - Prestij

Başlatan BAHADIR, 18 Ocak, 2011, 17:27:13

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

pearl jam

Prestij kitap hayalimdeki yayınevi gibi davranıyor :)

frankofon yayınlıyorlar
2 albüm birden basıp devamı gelecek mi sorusunu büyük oranda ortadan kaldırıyorlar
bunu uygun bir fiyata yapıyorlar.
ve tabi saklama kutusu..

helal olsun diyorum

İlhan Yılmaz

Madem bu kadar bekleyen var... Kimseyi ters köşeye yatırmadan bir konuyu açıklayayım. İki albümün birden baskısı tamamlandı ve ikisi de bugün itibariyle mücellite verildi. Sanıyorum yarın(çarşamba) mücellitten çıkar. Bu küçük aksama ise her aşamada titizlikle çalışmamızdan kaynaklanıyor. Örneğin kapaklar alışılmış düz kapak değil. Evet, bildiğiniz bristol karton. Ama kapakların dış yüzeyinde kabartma lake uygulaması yapıldığı için sadece bir günümüzü bu işleme harcadık. Ayrıca ciltleme yöntemi klasik amerikan cilt(sırttan traşlayıp yapıştırma) değil. Sağlam olabilmesi için fasiküllerin sırtına giyotin vurmaksızın iplik dikiş yaptırıyoruz. Yoksa tam tamına bugün mücellittten çıkmış olacaktı. Bizi tanıyan ve beraber sohbet ettiğimiz dostlar bilirler ama bilmeyenler için söyleyeyim, Durango normal şartlarda Hipnoz dergisinde tefrika edilmek için alınmış bir western idi. Ancak, bizim çok çok hoşumuza gittiğinden şartlar uygun olduğunda albüm yapılmak üzere rafa kaldırmıştık. Uygun şartlar oluştuğunda ise "madem bu kadar bekledik, imkan dairesinde en iyisi olsun" dedik. Şu an geldiğimiz nokta budur. Her şeye rağmen ortaya çıkacak sonuç bizim için de sürpriz olacak. Umarım(umarız) sonuç beklentimizi karşılar da üzülmeyiz. Bu arada hafta içinde satış noktalarından almak isteyen arkadaşlar için de şunu söyleyeyim; Hızır Bey Kapoşvar' Hücum albümünü hafta sonuna yetiştirmeye çalışıyoruz. Biraz sabırdan zarar gelmez :)

hanac

Alıntı yapılan: hipnoz - 05 Nisan, 2011, 12:14:32
Örneğin kapaklar alışılmış düz kapak değil. Evet, bildiğiniz bristol karton. Ama kapakların dış yüzeyinde kabartma lake uygulaması yapıldığı için sadece bir günümüzü bu işleme harcadık. Ayrıca ciltleme yöntemi klasik amerikan cilt(sırttan traşlayıp yapıştırma değil. Sağlam olabilmesi için fasiküllerin sırtına giyotin vurmaksızın iplik dikiş yaptırıyoruz.

İlhan ellerinize sağlık.

Sonuç yukarıda tarif ettiklerin gibi olur inşallah.

Bu durumda 12 TL etiket fiyatı çok uygun oluyor.

tommikser

Valla bu ay battık gibi birşey ;D KM hariç kitap masrafı 300 lira oluyor.Hepsini alabilrsek tabii ki.Ama Durango ve Prestij kitap burada bize en makul kitap fiyatıyla geldi ya şimdi almamak olur mu arkadaş.
Ben sizden daha geç okuyacam kesin.1-2 hafta sonra geldiğimde elden alacam artık.

s.b

İlhan Abi bu gayretiniz için çok teşekkür ederim. Durango gerçekten de Hipnoz'da harcanırdı. Bağımsız bir çr olarak yayınladığınız için tekrar tekrar teşekkür ediyorum.
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

darkwood

Bu güzel çalışmanızı dört gözle bekliyoruz, umarım bir aksilik olmadan hafta sonuna kadar satışa çıkmış olur.
Darkwood Sakinleri..

rumar80

En iyi ihtimalle Cuma gecesi, en kötü Cumartesi Kadıköy'e geliyormuş.

nacho_grande

İlyas Bey' e bazı kitaplar ayırttıydım. Durango da geliyorsa Cumartesi Kadıköy' e gitmek farz oldu. ;)

hennessy

Alıntı yapılan: nacho_grande - 06 Nisan, 2011, 22:11:11
İlyas Bey' e bazı kitaplar ayırttıydım. Durango da geliyorsa Cumartesi Kadıköy' e gitmek farz oldu. ;)

İlyas bey ile face yazışırken bende öğrendim c.tesi kitap çıkacak bende ayırttım göürşürüz inşallah :)
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

rumar80

Cumartesi bir ara uğrayacağım. İnşallah görüşürüz.

nacho_grande

Saat 13:00-14:00 gibi orada olmayı planlıyorum. Haberleşelim arkadaşlar. ;)

hennessy

Alıntı yapılan: nacho_grande - 07 Nisan, 2011, 08:10:22

bende 13  gibi geleceğım
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

darkwood

Alıntı yapılan: hennessy - 07 Nisan, 2011, 08:18:27

bende 13  gibi geleceğım

Cumartesi haftalık olağan forum toplantılarımızdan birisi daha var sanırım, gelme ihtimalim yüksek.En azından Durangolar için.
Sevgili İlhan'ı Durangoları dağıtımını yaparken yakalayabilirsek  forum üyelerimiz için özel iskonto yapacakmış.   ;D
Darkwood Sakinleri..

nacho_grande

Alıntı yapılan: darkwood - 08 Nisan, 2011, 15:04:30
Alıntı yapılan: hennessy - 07 Nisan, 2011, 08:18:27

bende 13  gibi geleceğım

Cumartesi haftalık olağan forum toplantılarımızdan birisi daha var sanırım, gelme ihtimalim yüksek.En azından Durangolar için.
Sevgili İlhan'ı Durangoları dağıtımını yaparken yakalayabilirsek  forum üyelerimiz için özel iskonto yapacakmış.   ;D

Baskın basanındır. :D

Hocam geleceksen Druuna' yı da getireyim.

hanac

Şimdi İlhan ile konuştum.

Durango'lar çıkmış ve Kadıköye dağıtımı yapılmış.

Yarın bende gideyim de alayım şunları.   :)

Saat 14:00 gibi gelmeye çalışırım.