Durango - Prestij

Başlatan BAHADIR, 18 Ocak, 2011, 17:27:13

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ferzan

Durango'nun ilk tanıtımlarını,Hipnoz'un ilk sayılarında gördüğüm zamandan beri aklımı kurcalayan birşey var...Gerek adı,gerekse tipi ve karakteri olarak,bir de sizlerden edindiğim ilk izlenimlere dayanarak Durango'nun,Franco Nero'nun oynadığı 1966 yapımı spaghetti western Django'yu andırdığını,minik de olsa bir gönderme olduğunu söyleyebilir miyiz?..Değerli abim Fatih Okta sayesinde tanışıp arşivime koyduğum bu filmi epey sevmiştim çünkü,Durango'ya da ilk tanıtımlarından beri bu sebeple kanım kaynamıştı...Gerek ismen,gerek fiziken benzerliği...Yoksa sadece bana mı öyle geldi?..
    Bu arada,Altın Madalyon itkisi giderek tehlikeli bir hal almaya başladı,bilmeden bir canavar yaratıldı sanırım...Son frankofon haberleriyle birlikte insanın içine kor ateşler düşüyor...Bu yılı,frankofon yılı ilan edeceğiz inşallah... :)
Bağnaz okur, memnuniyetsiz beşer, işkilli büzük, sıfır tolerans iksmen, taş kalpli ahkam efendi...

https://ucuztefrika.blogspot.com

hanac

Alıntı yapılan: ferzan - 09 Nisan, 2011, 18:06:02
Durango'nun ilk tanıtımlarını,Hipnoz'un ilk sayılarında gördüğüm zamandan beri aklımı kurcalayan birşey var...
Gerek adı, gerekse tipi ve karakteri olarak,bir de sizlerden edindiğim ilk izlenimlere dayanarak Durango'nun,Franco Nero'nun oynadığı 1966 yapımı spaghetti western Django'yu andırdığını,minik de olsa bir gönderme olduğunu söyleyebilir miyiz?..

Bence kesinlikle haklısın. Boyundaki atkılar bile aynı.

hennessy

evet kopyası gibi bu filmi izlemek şart deminde dediğim gibi teks tadı aldım ikinci hikayede bu çok hoşuma gitti sonuda sanki red kit e gönderme gibi bitti 37.sayfa çok hoşuma gitti iyi bir seri bizi bekliyor.
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

rumar80

Bu arada,Altın Madalyon itkisi giderek tehlikeli bir hal almaya başladı,bilmeden bir canavar yaratıldı sanırım...Son frankofon haberleriyle birlikte insanın içine kor ateşler düşüyor...Bu yılı,frankofon yılı ilan edeceğiz inşallah... :)

"İtki" güzel bir şey Dorukhan. Böylece duymadığınız ya da ilk başta almayı düşünmediğiniz bir yayın hakkında bilgi alıyor ve son kararı verebiliyoruz.
   Bu yılın frankofon yılı olmasında da bence mahsur yok. Uzun zamandır eksikliklerini hissetmiyor muyuz zaten????

hennessy

Django - Trailer

http://www.youtube.com/watch?v=w8Ge2hmSTbo

DJANGO

Amerikan sinemasının usta rejisörü John Sturges, "Westernler sinemada insanın kendini en özgür hissedebileceği türdür" sözünü sarfederken 1960'lı yıllarda İtalyan meslektaşlarının kendi hayalinin ötesinde ürünlerle bir patlama yapacağını da düşünmüşmüydü bilinmez ancak Spaghetti westernler bir yandan Akdeniz rüzgarıyla yoğrulmuş bir samimiyeti insanlarla paylaşırken diğer yandan da sınırsız özgürlüğün çekiciliğini sunar. Temelinde alıntılardan inşa edilen bir tür olarak, emekleme aşamasını takiben kendine özgü kişiliğini bulmakta da gecikmez.

Sergio Leone ile aynı türün alternatif kulvarlarında ilerleyen Sergio Corbucci'nin kendi western anlayışının emeklemekten ayağa kalkışının ilk adımı da 1966 yılında çektiği Django'sudur. Bu öyle bir ayağa kalkışın habercisidir ki yıldız olmanın kapısını Django ile aralayan Franco Nero'nun takip eden 10 yıl içerisinde çektiği filmlerin nerdeyse hepsi alternatif olarak Django isimleriyle de anılmıştır. Franco Nero'nun beraberinde Spaghetti Westernlerin yıldız oyuncuları Tomas Milian'dan Terence Hill'e ve hatta Türk sineması izleyicilerinin yakından tanıyacağı Robert Widmark'ın da (Alberto Dell'Acqua) Django filmleri bulunmaktadır.

filmin tralier inde de görüldüğü gibi bizim çizerimiz bu filmden çok etkilenmiştir

hanac

hennessy

Alıntı yapılan: hanac - 09 Nisan, 2011, 18:23:46
Murat, Django filmi başlığımız bile var  :)

http://altinmadalyon.com/altin/index.php/topic,1501.0.html

Hemen bu filmi edineceğim sagolasın bilgi içinde ayrıca hızlı kovboyumuz bizim hikayemizdeki durango gibi beş kişiyi hemen temizliyor hakketten benzerlikler var gibi :) Ayrıca şu an trt 1 de kara şimşek i görmekte gözlerimin yaşarmasına sebep oldu :)

darkwood

Alıntı yapılan: rumar80 - 09 Nisan, 2011, 18:17:34

"İtki" güzel bir şey Dorukhan. Böylece duymadığınız ya da ilk başta almayı düşünmediğiniz bir yayın hakkında bilgi alıyor ve son kararı verebiliyoruz.
   Bu yılın frankofon yılı olmasında da bence mahsur yok. Uzun zamandır eksikliklerini hissetmiyor muyuz zaten????
Çizgiroman ın iyisine ve kalitelisine her zaman kapımız açık, son 10 gün içinde yayınlanan, 3.ahit ve arkasından Durango devamının gelmesini umut ediyoruz.
Darkwood Sakinleri..

rumar80

Haklısın Mesut,
   Böyle güzel ve kaliteli çizgi romanlara cebimiz hep açık

İlhan Yılmaz

Alıntı yapılan: hennessy - 09 Nisan, 2011, 18:14:03
... sanki red kit e gönderme gibi bitti ...
Arkadaşlar, sevgili Murat ve sevgili Dorukhan sizlerin tespitlerine katılmamak elde değil. Swolfs amca zaman zaman western'in değişik örneklerinden etkileniyor... Ama sanıyorum yalnız kovboyumuz Red Kit'e ciddi ciddi selam çakıyor. Durango'nun gelecek albümlerinde bunun daha bariz bir örneği var . Bulabilirsem sizinle paylaşacağım.

hennessy

Alıntı yapılan: hipnoz - 10 Nisan, 2011, 12:18:09
Alıntı yapılan: hennessy - 09 Nisan, 2011, 18:14:03
... sanki red kit e gönderme gibi bitti ...
Arkadaşlar, sevgili Murat ve sevgili Dorukhan sizlerin tespitlerine katılmamak elde değil. Swolfs amca zaman zaman western'in değişik örneklerinden etkileniyor... Ama sanıyorum yalnız kovboyumuz Red Kit'e ciddi ciddi selam çakıyor. Bunun daha bariz bir örneği var Durango'nun gelecek albümlerinde. Bulabilirsem sizinle paylaşacağım.

Evet ikinci kitabın sonundaki sahne red kit tadı var durango selamı çakıyor nefis :) ayrıca yeni bölümlerdeki red kit göndermelerini şimdiden merak ettim doğrusu

İlhan Yılmaz

Sizi çok fazla merakta bırakmayayım o halde... Aşağıdaki sayfada bariz bir Red Kit göndermesi var. Bakın bakalım beğenecek misiniz? Diğer göndermeleri(eğer varsa) siz keşfetmeye çalışın albümler basıldıkça... Bu arada Swolfs amca çizgilerinde o kadar hızlı bir dönüşüm geçirmiş ki... Daha dördüncü albümden itibaren çizgilerdeki yükselişi ve hatta renklemedeki kaliteyi keşfedebiliyorsunuz.

hennessy

Alıntı yapılan: hipnoz - 10 Nisan, 2011, 13:04:25
Sizi çok fazla merakta bırakmayayım o halde... Aşağıdaki sayfada bariz bir Red Kit göndermesi var. Bakın bakalım beğenecek misiniz? Diğer göndermeleri(eğer varsa) siz keşfetmeye çalışın albümler basıldıkça... Bu arada Swolfs amca çizgilerinde o kadar hızlı bir dönüşüm geçirmiş ki... Daha dördüncü albümden itibaren çizgilerdeki yükselişi ve hatta renklemedeki kaliteyi keşfedebiliyorsunuz.

mükemmel bir gönderme red kit orda :) evet Swolfs amca hakketten red kit ten bayağı etkilenmiş ben tex tadıda aldım sevgili hipnoz ne dersin? Şehirde ki halkı kurtarması aranan biri olmasına rağmen. Bu arada bu sayfa kaçıncı albümden?

İlhan Yılmaz

Birinci albümde Durango'nun kasabaya davet edilmesi için yazılan mektup çok dokunaklıydı. Hani nerdeyse silahı kuşanıp ben gidecektim yardıma :) Sonra bu mektuptan, aslında bizim şu anda bilmediğimiz geçmişinde bir efsane olduğu çıkarımını yapabiliyoruz. Ve de hakikaten namına yaraşır bir dönüş yapıyor kasabaya... Bir de evet, tex tadı var, ama mizah sosu katılmamış bir tex tadı var...
Alıntı yapılan: hipnoz - 10 Nisan, 2011, 13:04:25
Bu arada bu sayfa kaçıncı albümden?
Hmm... müsaadenizle o da sürpriz olsun. Bilenler bilmeyenlere SÖYLEMESİN :)

nacho_grande

İlk sayıyı bitirdim ve çok keyif aldım. En çok da arka kapaktaki Thierry Girod imzalı illüstrasyonu sevdim. İnşallah böyle yüksek kalitedeki frankofonları daha çok görürüz. Teşekkürler İlhan ;)