Durango - Prestij

Başlatan BAHADIR, 18 Ocak, 2011, 17:27:13

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Tarkan Kurt

İzmir Kitap Fuarı benim için baya bir masraflı olacak, alınmayı bekleyen o kadar kitap biriktiki  :D

V

Alıntı yapılan: baytekin - 11 Nisan, 2011, 16:42:43
Alıntı yapılan: alan ford - 11 Nisan, 2011, 14:20:12
İkmal istasyonu'nu aradım. Yanlışlık olduğunu kitabın fiyatının 9 TL olduğunu , gün içerisinde düzelteceklerini söylediler.
Eminim yanlışlık olmuştur. 9 TL yerine 19 olabilir... 9,5 TL yerine 19,5 TL de bir yanlış anlama olabilir... Pekii 25 TL ne gibi benzer bir rakamın yanlış anlaması olabilir sizce?  ???  ;D Üst fiyat ne gibi bir yanlış anlama sonucu 25 TL gösterilmiş?

Fiyatı 9tl. olarak revize etmişler.. ::)
"İstemem,eksik olsun.."

a5555

Durangoyu bugün aldım,nefis bir kapak ,bayıldım!..resimler harika'...Amaa.. bunu yazıyorum, çünkü bu kadar özenilen kitap da bence yazacağım yakışmadı,o güzelim kapakları yaptınız,farkındaysanız sırtlarında ön kapak resmi taşmış bilhassa 2 ci cilt te.Oğlak yada lal olsaydı yazmazdım onlar alışkanlık yapmışlar hesapsız sırtlara taşma yapıyorlar,bir tek  detaya önem veren, özenen 1001 roman.
Durango yayıncıları bu kadar nefis kitapda lütfen ön resimler sırtta taşmasın ,ve numaraları daha güzel canlı renk olabilirdi,bunları yazmamın gayesi ,fiatı çok makul,ve saklama kabınıda çıkartacağınız için seve seve aldım daha doğrusu kaptım ,umarım sonu gelir ,sizden sırtlara daha özenli yapmanız,taşırmamanız,birde lütfen saklama kablarınıda kabartma yapın bu kitap'a o yakışır,maliyet 1,2 lira farklıda olsa bu kitapa o yakışır,sanırım fumetti meraklılarına c, sizlerde saklama kabı içinde hayal edince mükemmel bir eser vermiş olacaksınız,
Tebrikler başarılar.bol satışlar.

s.b

İlhan Abim ben sana ne diyeyim bilemiyorum. Yahu insan Durango gibi harika bir çizgiromanı yayınlayabilecek durumda iken niye bunca yıl bekler be kardeşim. Üstelik renklendirmesi, baskısı ve özellikle de kapağı ile müthiş bir çizgiroman olan Durango'yu insan hiç bu kadar geçiktirir mi?
Gerçekten de bu emeğin için çok teşekkür ediyorum İlhan Abim. İnan, okurken kapağını açmaya kıyamıyorum. Sen de müthişsin Durango'da.
Tekrar tekrar teşekkürler.
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

emre

bende iki sayının siparişini verdim bugün. cumartesi elime geçerse süper olur yorumları okudukça iştahım kabardı resmen. saklama kabının ne zaman çıkacağı hakkında bilgisi olan var mı acaba.

Darkopal

Alıntı yapılan: hipnoz - 03 Nisan, 2011, 16:20:05
Alıntı yapılan: a5555 - 03 Nisan, 2011, 14:50:38
İlhan bey saklama kutusunu unutmayın,o zaman nefis bir set olur, saklama kutusunu evvelden çıkarırsanız,eminim pek hevesli olmıyanlarıda cezbedecektir
Saklama kutusunu ciddi ciddi düşünüyoruz. Albüm satışları netleştiğinde netleşen satış oranında kutu üretmenin uygun olacağını düşünüyoruz.
Albüm satışları netleşip ortalama bir rakam belirlendiğinde saklama kutusuyla ilgili bir çalışma yapmayı zaten planlıyorduk. Ancak miktardan emin olabilmek için bunu 3. veya 4. albümden sonraya sarkıtabiliriz. Yine de son karar İlhan abi'ye ait. Ne yapacağı hiç belli olmaz.  ;D

İlhan Yılmaz

Alıntı yapılan: s.b - 13 Nisan, 2011, 21:52:46
İlhan Abim ben sana ne diyeyim bilemiyorum. Yahu insan Durango gibi harika bir çizgiromanı yayınlayabilecek durumda iken niye bunca yıl bekler be kardeşim. Üstelik renklendirmesi, baskısı ve özellikle de kapağı ile müthiş bir çizgiroman olan Durango'yu insan hiç bu kadar geçiktirir mi?
...
Geç olsun, temiz olsun, kaliteli olsun, ucuz olsun :P

İlhan Yılmaz

Sevgili a5555,
Kapak resminin sırta kayması konusunda mücellitteki arakadaşları uyaracağız.(Ama itiraf edin, bu kadar kusur kadı kızında da olur). Sırttaki albüm numarası ise orijinalinde kullanılan aynı font ve aynı renkten oluşuyor. Bizde orijinalden farklı olan tek detay kapak içi baskılarıdır ki onu da orijinalden daha iyi yaptığımızı düşünüyorum. Hatta arka kapak yazısı bile bizde orijinalinin körü körüne taklidi değildir. Orijinal baskılarda arka kapaklarda özellikle ilk albümlerde sabit bir tanıtıcı yazı kullanılmış. Biz bunun yerine içerikteki macera hakkında ufak ipuçları veren kısa kısa yazılar ekledik. Fakat baskıdan sonra farkettik ki orijinal son albümlerde de bizdeki uygulamaya geçilmiş.

guantanamo

arkadaşlar henüz okumak kismet olmadı
ilyas arkadaşımız buay kismetse gönderecek
arkadaşlardan olumlu tepkiler alıyorum
  merakla bekliyorum

darkwood

Sevgili İlhan ı gerçekten takdir etmek lazım, kitabı alacan, farkı görecen gardaşım!  :D
Bu kitapları sabır ve müthiş bir çalışma sonucu, en hesaplı şekilde maliyetinide düşünerek yayınlaması, işine ve biz çizgiroman severlere ne kadar değer verdiğinin en güzel göstergesidir.
Bu güzel kitaplar için yapılan yapıcı küçük eleştirilere ise, yine yapıcı bir şekilde büyük bir olgunluk ve dürüstlük ile "okuyucuyu küstürmeden" hemen cevap vermesinide samimiyetle takdir ettim. Allah yolunu açık etsin.
Bu arada şimdi bizi bu güzel kitaplara alıştırdı, devamınıda artık fazla ara vermeden bekliyoruz.  :)
Darkwood Sakinleri..

rumar80

Alıntı yapılan: darkwood - 14 Nisan, 2011, 22:25:16
Bu arada şimdi bizi bu güzel kitaplara alıştırdı, devamınıda artık fazla ara vermeden bekliyoruz.  :)
İşte aslında en "büyük "tehlike bu.. Sen beklentileri bir noktaya çekersin ve artık hep o istenir. Sağol İlhan. Amatör ruhun, okuyucuya saygın için.

hanac

Bugün Kadıöy'e uğradım.

Durango yok satıyormuş.

İlyas'ın elindekiler bitmek üzereymiş, yeni sipariş vermiş.

Altan'ınkiler bitmiş bile.

Tebrikler İlhan.

gamlıbaykuş

Alıntı yapılan: hanac - 15 Nisan, 2011, 13:30:27
Bugün Kadıöy'e uğradım.

Durango yok satıyormuş.

İlyas'ın elindekiler bitmek üzereymiş, yeni sipariş vermiş.

Altan'ınkiler bitmiş bile.

Tebrikler İlhan.

Maşallah diyelim, bize de bırakın yahu. Şu izin bir bitsin İstanbul'a gelince eve geçmeden Kadıköy'e gideceğim :)
Hayat ne kadar güzel, hoş,
Haydi durma sevgiline koş...

HacıGeraltEmmi

çok sevindirici bir haber. kitabı görmedim daha ama bu kadar güzel yorumdan sonra yok satmasına şaşırmadım. övgüyü gerçekten hakediyor demekki. inşallah yarına kalır  birer tane, onlarıda ben alırım. hatta satsın satabildiği kadar, tükensin, 2. baskısı yapılsın, bu yayın bazı yayınevlerine de örnek olsun... okuyucunun uygun koşullar yaratıldığı zaman kaliteli bir yayını hakettiği yere taşıdığı tescillenmiş olsun.

İlhan Yılmaz

Arkadaşlar, alınan sonuç yayıncı-okuyucu dayanışmasının bariz bir örneğidir. Türkiye'de çok az sayıda çizgiromana sadık bir okuyucu kitlesi kaldı. Onları kaybetmemenin yegane yolunun da kaliteyi ucuza vermekten geçtiğini düşünüyoruz. Bu anlamda büyük risk aldık, kabul... Ama sizler(bu satırları okuyanlar ve de okuyamayanlar) bizi bu ağır yükün altında bırakmayacağınızı daha ilk hafta gösterdiniz. Bu övgünüze her zaman layık olmaya çalışacağız. Gösterdiğiniz yoğun ilgi için ekibimiz adına Prestij Kitap olarak biz teşekkür ediyoruz.
Not1: Durango albümlerinin grafik hazırlığında emeği geçen Akif Karagöz(darkopal) ve çevirileri yeniden yapan sevgili eşi Gülfem hanımefendiye özel teşekkürü borç biliriz.
Not2: Bu övgü faslını bitirin artık. Bizi şımartıyorsunuz ;D