Durango - Prestij

Başlatan BAHADIR, 18 Ocak, 2011, 17:27:13

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

İlhan Yılmaz

Şu anda bir katil için tuzak hazırlıyoruz.  ;D Biraz gecikirsek mazur görün :P

a5555

Sanırım tuzak buydu....
Durango çıkalı kaç ay oldu, tamam saklama kapakları çıkacak,nefis kabartmalı ön kapaklar,sandıkki,belli süreli yayın olacak,bu moda oldu ya..,bir kitap çıkarılıyor,5-6 ay ara veriliyor,arada 3-4 tane yeni kitap sürülüyor,size inanmıştık,hala çıkacak....!,söyleyin bari en başında 6-7 ayda bir çıkaracağız diye,bizde bilelim,okuyucuya biraz saygısızlık olmuyormu?

nacho_grande

Sevgili İlhan, Durango isterük! :)

tommikser

İlhan abi yayınlarınla ilgili bir gelişme var mı?Eğer bir a5555'e bak bakalım nasıl muhalif olunurmuş gör.Yakında tatmin edici bir cevap vermezsen işin yaş benden demesi ;D

İlhan Yılmaz

Alıntı yapılan: gunessemerci - 06 Eylül, 2011, 10:53:40
İlhan abi yayınlarınla ilgili bir gelişme var mı?Eğer bir a5555'e bak bakalım nasıl muhalif olunurmuş gör.Yakında tatmin edici bir cevap vermezsen işin yaş benden demesi ;D
Bu ülkeye muhalefet de lazım. Muhalefet olmazsa iktidardakiler kendisine çeki düzen vermez. En geç Kasım ayında en az iki albüm olacak şekilde hazırlıklarımızı yaptık. Biraz daha sabır. Bizi tanıyanlar verilen uzun araları doyurucu albümlerle telafi ettiğimizi bilirler.

a5555

İlhan bey yazınızı okudum,daha torunum yok ama inşallah olur ,ilkokula başlarsa ,umarın Durangonun son sayısınıda okur.
Sizin yazınız ve deyiminizle,şuna anladım.''ölme eşeğm ölme, ;D''
Sanırım demirbaş,rodeo ile sıkı bir rekabetiniz var? :o

Bu ülkeye muhalefet de lazım. Muhalefet olmazsa iktidardakiler kendisine çeki düzen vermez. En geç Kasım ayında en az iki albüm olacak şekilde hazırlıklarımızı yaptık. Biraz daha sabır. Bizi tanıyanlar verilen uzun araları doyurucu albümlerle telafi ettiğimizi bilirler.
[/quote]

İlhan Yılmaz

Alıntı yapılan: a5555 - 06 Eylül, 2011, 17:04:41
İlhan bey yazınızı okudum,daha torunum yok ama inşallah olur ,ilkokula başlarsa ,umarın Durangonun son sayısınıda okur.
Sizin yazınız ve deyiminizle,şuna anladım.''ölme eşeğm ölme, ;D''
İyimser bir tahminle bizi(yayıncıları) gaza getirmek için bu şekilde bir üslup kullandığınızı düşünüyorum. Yoksa, gelenekselleşmiş çizgiromanlar olan Zagor, Mr. No, Martin Mystere, Teksas, Tommiks, Swing vb. çizgiromanlar dışındaki serilerin süreli yayın kapsamında belli aralıklarla yayınlanamayacağını, ama kitapçı formatında(süresiz yayın kapsamında), hele de böylesi iyi bir kalite ve uygun bir fiyatla zamana yayılmak suretiyle  yayınlanabileceğini sizin de benim kadar bildiğinizi düşünmeden edemiyorum.
Velev ki niyetiniz farklı bile olsa başta da dediğim gibi bu ülkeye muhalefet de lazım. Herkesin aynı şeyi konuştuğu bir platformda yanlışları kim söyleyecek. Siz de kendinizce tespit ettiğiniz yanlışları dile getiriyorsunuz. Ama müsaadenizle ben de yılın ilk aylarında iki Durango albümü çıkarmış, bu yılın son bahar aylarında(Kasım) en az iki adet daha Swolfs albümü çıkarmaya hazırlanan bir yayıncı olarak haklılığımı savunmak durumundayım. Bunlar çıktığı taktirde(ki çıkacak) bir seride yılda dört, üç ayda en az bir albüm eder ki Türkiye standartlarında, ;İnkılap ve Remzi gibi büyük yayınevlerinin ÇR ve ağırlıklı olarak frankofon yayıncılığından çekilmek zorunda kaldığı bir piyasada ve bizim ölçeğimizde bir yayıncı için uygun bir periyot grafiğidir. Ancak bu yazdıklarım grafiğin yükselmeyeceği anlamına da gelmemeli. En azından şunu kesin olarak söyleyebilirim; torununuz ilkokula başladığında Durango'nun son sayısını bulamayacak. Muhtemelen sahaflardan Durango'nun eksik sayılarını arıyor olacak. Ona şimdiden bu uzun ve zorlu maratonda başarılar diliyorum  ;D

siyahderikoltuk

Kızmaca, darılmaca yokta siz bu posttan nasıl 'ölme eşeğim ölme' mesajı aldınız anlayabilmiş değilim.. Ben okuduğum mesajdan, kasım ayında 2 albümle dönmeyi planladıklarını anladımda???

ErenKoyunoglu

Valla ben herkesden şöyle anladım: Kaliteli yayınları kaliteli ve belirli bir düzen içinde çıkartırsanız biz bir avuç okuyucu bunları taklalar atarak alırız. Ticareti bir yana bırakırsak yayıncılara da gönül bağıyla bağlıyız, onlar da isteklerimizi gerçekleştirmeye çalışıyorlar eminim. Tek gereken karşılıklı güven ve samimiyet.

Bakın taklalar atıyorum Durangolar çıksın hemen alıcam :)

HacıGeraltEmmi

Sevgili İlhan baştan yanlış yaptı. Basarsan çifter çifter okuyucu ister tabi devamını ;D Misal Durango ilk sayı çıktıktan 3 ay sonra 2. sayı çıkarsaydı, şimdi 3. sayı için bu kadar veryansın edilmez, normal periyotta devam ediyor olurdu ;D  Şaka bir yana ben Legende'yi 2 cilt birarada bekliyorum, Durango'yu sonra çıkarırsınız ;D 8) ::)

a5555

Hipnoz dostum anladığım kadarı ile kırıldınız ve bir moda oldu,muhalefet diye!....Hayır dostum,savunmak için hemen muhalefet deyip  haklı olmanızı böyle ispatlıyamazsınız.
İlhan bey yada diğer arkadaş bilirki,çıkmadan ve çıktıktan sonra en çok teşvik edenlerdeniz,saklama kabı fikrimide sizlere yazdığımı ,sizinde teşekkür ettiğinizi (özel maille) bilirsiniz.Burada şimdiye kadar çıkmış en güzel frankforon olduğunu devamlı bahsedende benim,ama....
Aması var,eğer kitapda 8- 10 ayda bir çıkar diye yazsaydınız,asla devamlı yazmazdım,sizin burada yazdıklarınız  sitede bulunuyor,bugün çıkacak ,yarın çıkacak,yok evvel legande çıkacak,bu moda oldu,dünyada hiç bir yayıncı yokki,kapak içinde ne zaman çıkacağını belirtmiyen,ayda bir mi?2 yada 4 ayda birmi?,yada 8 ayda birmi,bunu yazsaydınız sözüm olmazdı,ben ç.roman tüketicisi olarak bilmek istiyorum süresini,lütfen sıkışınca muhalefet demeyin,hele 2 ayda bir çıkacağını belirtip,aradan 5-6 ay geçip kasım ayı diye tenezzül edip yazarsanız,hiciv olarak arkadaşımın belirttiği cümle ,tak oturdu,bana vermek istediğiniz kitap da süre zamanınıda söylemek zorundasınız,bir tüketici olarak hakkım var.
Söyleyin  görünüş bakımından kimin şikayeti var?yok,siz yazmadınızmı,2 ayda bir düşünüyoruz ,1,2 sayı neticesinde satışa bakıp saklama kaplarınıda çıkartıcaz diye?
Ben kitap alınca devamı ne zaman çıkacak onu bilmek isterim,süreli olmazsa haklısın.
Bari saklama kapını evvel çıkarsaydınızda öyle saklar  yada  içi dolu farzedip tutsaydık.
4 ayda bir,8 ayda bir yada kafasına göre çıkar yazın,niye yazmıyorsunuz,ve sonra bizler şikayetçi olduğumuz zaman şikayet ediyorsunuz,muhalefet diyorsunuz.kusura bakmayın kimsenin işine gelmeyince vur okuyucuya,evet harika bastınız,bu demek değilki,,süresini yazmayıp belirtmemek hakkınız.
Söyleyin dürüstçe ,durangoyu çıkartıp içine yada burada ,belki 8 yada 10 ay sonra çıkartmayı düşünüyoruz diye yazsanız ,kaç kişi alacaktı,üzgünüz ,olağan sebepler oldu diye açıklama yapmayıp hemen vurun abalıya yapmayın,böle bir kalitede çıkaran sizlere yakışmıyor.
[/quote]
İyimser bir tahminle bizi(yayıncıları) gaza getirmek için bu şekilde bir üslup kullandığınızı düşünüyorum. Yoksa, gelenekselleşmiş çizgiromanlar olan Zagor, Mr. No, Martin Mystere, Teksas, Tommiks, Swing vb. çizgiromanlar dışındaki serilerin süreli yayın kapsamında belli aralıklarla yayınlanamayacağını, ama kitapçı formatında(süresiz yayın kapsamında), hele de böylesi iyi bir kalite ve uygun bir fiyatla zamana yayılmak suretiyle  yayınlanabileceğini sizin de benim kadar bildiğinizi düşünmeden edemiyorum.
Velev ki niyetiniz farklı bile olsa başta da dediğim gibi bu ülkeye muhalefet de lazım. Herkesin aynı şeyi konuştuğu bir platformda yanlışları kim söyleyecek. Siz de kendinizce tespit ettiğiniz yanlışları dile getiriyorsunuz. Ama müsaadenizle ben de yılın ilk aylarında iki Durango albümü çıkarmış, bu yılın son bahar aylarında(Kasım) en az iki adet daha Swolfs albümü çıkarmaya hazırlanan bir yayıncı olarak haklılığımı savunmak durumundayım. Bunlar çıktığı taktirde(ki çıkacak) bir seride yılda dört, üç ayda en az bir albüm eder ki Türkiye standartlarında, ;İnkılap ve Remzi gibi büyük yayınevlerinin ÇR ve ağırlıklı olarak frankofon yayıncılığından çekilmek zorunda kaldığı bir piyasada ve bizim ölçeğimizde bir yayıncı için uygun bir periyot grafiğidir. Ancak bu yazdıklarım grafiğin yükselmeyeceği anlamına da gelmemeli. En azından şunu kesin olarak söyleyebilirim; torununuz ilkokula başladığında Durango'nun son sayısını bulamayacak. Muhtemelen sahaflardan Durango'nun eksik sayılarını arıyor olacak. Ona şimdiden bu uzun ve zorlu maratonda başarılar diliyorum  ;D
[/quote]

İlhan Yılmaz

Siz benden daha alıngansınız gördüğüm kadarıyla. Muhalefet yakıştırmasını bir arkadaş espri olsun diye yazmış anladığım kadarıyla.. ve ben de aynı espriyi kullanarak aramızdaki atışmanın ortamı germesini engellemeye çalışıyorum. Neyse "iki ayda bir çıkarmayı düşündüğümüzü" belirtmişsiniz. Düşünmekle yayın planına almak arasında biraz fark olduğunu bilirsiniz. Ayrıca Durango ve de bundan sonra basmayı planladığımız frankofonlar süreli yayın değildir. Bundan dolayıdır ki, "ISBN" kodu ile basıyoruz albümleri. İşin başında süreli yayın olarak planlasaydık süreli yayınlar için tahsis edilen "ISSN" kodu ile basardık. Yineliyorum Durango'yu iki ayda bir çıkarmayı, hatta aylık çıkararak 2012 sonunda diziyi tamamlamayı çok istiyoruz, düşünüyoruz... Ama bunu bir duyuru ve bir vaad olarak değil, amatör bir ruhla, bir çizgiroman okuyucusu ve koleksiyoneri olarak gönlümden geçenleri söylüyorum. Kutu sözümüzün de arkasındayız. 5 numaralı albüm ile birlikte kutuyu piyasaya vereceğiz. Planımız bu yönde. Bir kutu da torununuz için almanızı tavsiye ediyorum. Sınırlı sayıda kutu üretileceği için sahaflarda da bulunmayabilir. ;)

yalcinerol345

Sn.Hipnoz,yeter ki yayınlarınız aynı kalitede devam etsin,son bulmasın.Ben beklerim,bence, yayın son bulmaktansa varsın süresi belirsiz olsun.

Cantürk

İlhan gözünü seveyim, bilimkurgu frankofon yayınla. 8)

Edisyon, Durango kadar kaliteli olmasa da olur.

Westerne doyduk dostum.

s.b

Alıntı yapılan: Cantürk - 06 Eylül, 2011, 20:50:31
İlhan gözünü seveyim, bilimkurgu frankofon yayınla. 8)

Edisyon, Durango kadar kaliteli olmasa da olur.

Westerne doyduk dostum.

Westerne doyduk hariç diğer yazılana katılıyorum.
Westerne doyulur mu Cantürk abi.
Öyle zannediyorum ki, İlhan abi çr yayıncılığında bir- iki çr ile yetinmeyecek ve çeşidini zamanla arttıracaktır.
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN