İç Savaş II - Marmara Çizgi

Başlatan dean, 09 Ekim, 2017, 18:38:18

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mrtekin

Ben de bu hafta açıkçası İç Savaş 1 tadında bir hikaye bekleyerek cildin başına oturdum ama açıkçası kendimi zorlayarak bitirdim. Bendis'ten bu kadar kötü bir hikaye cidden hiç beklemiyordum.

Kitabı okurken aklıma "Minority Report" filmi geldi. Acaba oradaki fikirden esinlenilerek burada birşey yapılmaya mı çalışıldı diye düşünücem ama buradaki esinlenilen meselenin karakter farklılıklarından yola çıkılmak suretiyle; cidden önemli ve ölümlere yol açacak bir iç çatışma haline dönüşmesi gerçekten de çok zorlama olmuş. Senaryodan çok zevk alamadım maalesef.

Ve fakat, çizimlerin güzel olduğunu belirtebilirim. Kitabı da biraz o kurtarıyor zaten.

Okurken biraz beklentisiz olursanız zevk alabilirsiniz. Yok benim gibi "Bendis" döktürdü mü acep diye düşünürseniz, baya büyük hayal kırıklığına uğrayabilirsiniz.
They drew first blood...

BAHADIR

İlk iç savaşı Mark Millar yazmış, 2. sini Bendis... Karşılaştırma yapmak bile Millar'a haksızlık... ;)

KenParker

Benim de hoşuma gitmemişti. İç Savaş 1 nasıl batırılır?
İç Savaş 2 çıkarılarak.

dayıcomics

ben okumadım daha bu çizgi romanı ama şu var, iç savaş 2 kötü olsa da secret empire gibi büyük bir eventin hazırlayıcısı oldu. Marve, krizleri fırsata çevirmesini iyi biliyor :)