İkmal İstasyonu

Başlatan rumar80, 27 Şubat, 2011, 00:50:56

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

emre

yazılanları okuyunca aklıma alt sınırın 20 TL olabileceği geldi çünkü geçen siparişim 21 TL idi ve kargo ücreti ödememiştim. bu siparişim 18 TL idi, kargo ücreti yansıdı. eğer alt sınır varsa kargo ücretine para vermektense fazladan çizgi roman almayı tercih ederim her zaman.

tunaorhun

Sanırım alt sınır 30 TL, 76 liralık sipariş verdim kargo ücreti yoktu.

1001roman

Arkadaşlar selam,
Sitede 30 Tl ve üstü siparişlerde kargo ücreti yok.Daha düşük siparişlerde fiks olarak 5 Tl kargo ücreti var.
Sevgiler
Fuat

emre

Bugün itibariyle sipariş ettiğim durangolar geldi, yorumlarda yazılanlar gibi çok güzeller... Fuat bey sizden ricam çalışan arkadaşlara bir kural getirseniz ve çizgi romanları kargoya verirken direk olarak ptt'nin poşetine koymasalar süper olur. En azından bir kağıda sararak koyarsalar taşıma sırasında meydana gelen kapak uçlarının kıvrılmasının, çizilmelerin önüne geçilir diye tahmin ediyorum. Taşıma aşamasındaki ürünlerin sorumluluğu ptt ye ait ama okurken bile sayfasını dikkatli çevirdiğimiz çizgi romanların paketleme aşaması daha özenli yapılırsa memnun olurum. Uygun fiyatlara satış yapıyorsunuz başka yerden 2 adet çizgi roman alabilirken aynı fiyata sizden 3 adet alabiliyoruz. Sırf bu paketlemenin özensiz olması yüzünden başka alternatif aramak istemiyorum. İyi çalışmalar.

Eflatun

Sitenin 1001 romanın resmi sitesi olması sebebiyle kitapları 1001 roman yeni binasından sitedeki fiyatlarla elden alabileceğim fikri hasıl olmuştu bende.
Telefonda görüştüğüm görevli arkadaş sadece ikmal istasyonu web yoluyla sipariş alıp kargo ile gönderi yapıldığını söyledi.
Yanlış düşünüyormuşum demekki.Sebebinide anlayamadım.hem nakit ödeyip hemde kargo masrafı yaptırmayacaktım halbuki.

V

Alıntı yapılan: emre - 16 Nisan, 2011, 17:48:26
Bugün itibariyle sipariş ettiğim durangolar geldi, yorumlarda yazılanlar gibi çok güzeller... Fuat bey sizden ricam çalışan arkadaşlara bir kural getirseniz ve çizgi romanları kargoya verirken direk olarak ptt'nin poşetine koymasalar süper olur. En azından bir kağıda sararak koyarsalar taşıma sırasında meydana gelen kapak uçlarının kıvrılmasının, çizilmelerin önüne geçilir diye tahmin ediyorum. Taşıma aşamasındaki ürünlerin sorumluluğu ptt ye ait ama okurken bile sayfasını dikkatli çevirdiğimiz çizgi romanların paketleme aşaması daha özenli yapılırsa memnun olurum. Uygun fiyatlara satış yapıyorsunuz başka yerden 2 adet çizgi roman alabilirken aynı fiyata sizden 3 adet alabiliyoruz. Sırf bu paketlemenin özensiz olması yüzünden başka alternatif aramak istemiyorum. İyi çalışmalar.

Kesinlikle katılıyorum..Malesef kargoyu yapan arkadaş işi baştan savma yapıyor.En azından hepsini tek poşete koyabilir.Yurtiçi dışındaki kargo şirketleri de özenli çalışmıyorlar malesef.PTT kargo en geç teslim yapan kargo şirketi aynı zamanda.Kargo seçeneklerini çoğaltmaları gerek.Bu o kadar da zor değil.Kargo şirketleri süreki iş yaptıkları müşterilerine %50'ye varan iskontolar uyguluyorlar.

Alıntı yapılan: ozai - 16 Nisan, 2011, 21:53:30
Sitenin 1001 romanın resmi sitesi olması sebebiyle kitapları 1001 roman yeni binasından sitedeki fiyatlarla elden alabileceğim fikri hasıl olmuştu bende.
Telefonda görüştüğüm görevli arkadaş sadece ikmal istasyonu web yoluyla sipariş alıp kargo ile gönderi yapıldığını söyledi.
Yanlış düşünüyormuşum demekki.Sebebinide anlayamadım.hem nakit ödeyip hemde kargo masrafı yaptırmayacaktım halbuki.

Henüz bir müşteri yaklaşımı geliştirememiş görünüyorlar.Peşin parayla alış-veriş yapan müşteriyi havada kapmaları lazım oysa ki.İlk verdiğim sipariş çoktan elime geçti ama halen "paketleniyor" görünüyor.2. siparişimi bir kaç gün önce verdim ama kargoya verildi mi bilemiyorum.Kargoya verildiyse,"kargo takibi" için gönderi kodu
mesajla müşteriye bildirilse iyi olur.
"İstemem,eksik olsun.."

pearl jam

Benim yazmak istediklerimin hepsini emre ve engin beyler yazmış zaten. kitapları kesinlikle bir şeye sarmaları lazım. gerekli şeylerin yaptığı gibi bir kartonla muhafaza edilmeli veya havalı poşetlere konulmalı kitaplar. benim siparişlerimden birinde blacksad 2 kitabının bir kenarı hafif göçük geldi mesela. Fazla büyük bir şey değil ama kitapçılardan kitap alırken beş tane varsa beşini birden inceleyip en iyi durumdakini almaya calışan biri olarak şu an siteden sipariş verme konusunda sırf bu yüzden bir kararsızlığım var.

Site tasarımı ve iletişim konusunda da eksiklikler mevcut. kargo takip numaranızı göremiyorsunuz. kargonuz sadece paketleniyor gözüküyor. öyle bir durum olmadığı halde siparişlerinizin bir kısı temin edilemedi diye mailler alıyorsunuz. site benim olsa 30-tl nin üzeri siparişlerde kargo bedava diye sitenin ana sayfasına kocaman yazı yazarım insanları teşvik etmek için biz burada ısrarla sormasak öğrenemeyeceğiz. İnternet satışı hariç çalışmamaları da komikmiş bu arada.

Bu kadar yazdıktan sonra iyi yanlarını da söylemezsem haksızlık olur. Gerçekten iyi indirimler var ve bir siparişinizde bir sorun yaşanırsa yakından ilgileniyorlar ve çabuk bir şekilde telafi ediyorlar. Kargonun 30-tl nin üstünde ücretsiz olması da çok güzel. Dediğim gibi şu anda önemli tek sorunları paketlemedeki özensizlik onun dışında herkese rahatlıkla alışveriş yapmasını tavsiye edebilirim.

Tarkan Kurt

Siparişlerin paketlenmesi konusu bence de çok önemli, ben sırf bu yüzden netten alışverişe yeterince sıcak bakamıyorum. Birçok çizgiroman sever için kitapların kondüsyonu çok önemli. Daha önce jedbang.com dan alışveriş yaptım. 8-9 kitaplık bir siparişim olmuştu. Kargodan geldiğinde o kadar iyi bir paketleme yapılmıştıki sırf paketi açmam 15 dakika vaktimi almıştı. Bütün kitaplar ayrı ayrı poşet içindeydi ve hepsi birlikte birkaç kat havalı poşetle poşetlenmiş ayrıca kutuya konmuştu. Dolayısıyla kitaplarda hiçbir problem yoktu. Ben bu şartlarda her zaman jedbang.com dan alışveriş yaparım ancak oranında fazla bir çizgiroman çeşidi yok.
1001 Romanda madem netten yapacağı satışları bu kadar önemsiyor, paketleme ve kargo işine mutlaka önem vermeli. Kargo seçenekleri artırılmalı, Yurtiçi Kargo gibi nispeten daha özenli çalışan şirketler eklenmeli. Atrıca bizzat 1001 Roman'ın yerine gelerek yapılacak alışverişlerdede aynı indirimler uygulanmalı.

V

Alıntı yapılan: JuDaS2099 - 16 Nisan, 2011, 22:15:13
Alıntı yapılan: emre - 16 Nisan, 2011, 17:48:26

Kesinlikle katılıyorum..Malesef kargoyu yapan arkadaş işi baştan savma yapıyor.En azından hepsini tek poşete koyabilir.Yurtiçi dışındaki kargo şirketleri de özenli çalışmıyorlar malesef.PTT kargo en geç teslim yapan kargo şirketi aynı zamanda.Kargo seçeneklerini çoğaltmaları gerek.Bu o kadar da zor değil.Kargo şirketleri süreki iş yaptıkları müşterilerine %50'ye varan iskontolar uyguluyorlar.

Alıntı yapılan: ozai - 16 Nisan, 2011, 21:53:30

Henüz bir müşteri yaklaşımı geliştirememiş görünüyorlar.Peşin parayla alış-veriş yapan müşteriyi havada kapmaları lazım oysa ki.İlk verdiğim sipariş çoktan elime geçti ama halen "paketleniyor" görünüyor.2. siparişimi bir kaç gün önce verdim ama kargoya verildi mi bilemiyorum.Kargoya verildiyse,"kargo takibi" için gönderi kodu
mesajla müşteriye bildirilse iyi olur.

İkinci siparişim bugün elime geçti.Yapılan eleştiriler değer bulmuş ki
paketleme sorununu düzeltmişler.Çizgi romanlar poşet içerisinde ayrı bir poşete konulmuş,kenarları ezilmesin diye karton parçalarıyla takviye edilmiş.Kırık sarar gibi sağlam olmuş velhasıl.
İlk alış-verişime kargo ödemiştim,buna ödemedim.Ve son oarak ta hediye kartpostallar için teşekkürler..
"İstemem,eksik olsun.."

emre

Alıntı yapılan: JuDaS2099 - 18 Nisan, 2011, 23:42:36

İkinci siparişim bugün elime geçti.Yapılan eleştiriler değer bulmuş ki
paketleme sorununu düzeltmişler.Çizgi romanlar poşet içerisinde ayrı bir poşete konulmuş,kenarları ezilmesin diye karton parçalarıyla takviye edilmiş.Kırık sarar gibi sağlam olmuş velhasıl.
İlk alış-verişime kargo ödemiştim,buna ödemedim.Ve son oarak ta hediye kartpostallar için teşekkürler..

Paketleme konusunda ki önerilerimizi dikkate aldıkları için sevindim ve memnun oldum. Gönül rahatlığı ile sipariş verebiliriz artık.

darkwood

Site yavaş yavaş rayına oturacak gibi.
1001 roman yeni sayı kitaplarının fiyatlarınıda güzel bir iskonto ile satışa sunabilirse bende sipariş verebilirim.  8)
Darkwood Sakinleri..

V

Arunas klasikleri(klasik uyarlamalar içerisinde bence kalitesi en iyi olanlar),İkmal İstasyonu'nda yaklaşık %40 indirimle satılmaya başlanmış.Çoğunu çıktığında
fazla bir indirim olmadan almıştım. :(

"İstemem,eksik olsun.."

emre

Bugün elime geçen siparişimle birlikte paketleme işinin süper bir şekilde düzelmiş olduğunu gördüm. Teşekkürler.

V

Bugün 3. siparişim elime geçti.Paketleme ve hediyeler için teşekkür.Baskıdan yeni çıkmış Sandman 8'i soğutmadan okuyayım hemen.
"İstemem,eksik olsun.."

Huma

2. sipariş de başarıyla sonuçlandı. Paketleme iyiydi. Kargo bedavaydı. Daha ne olsun...