Ödüllü Conan konusu

Başlatan rumar80, 15 Mart, 2011, 16:31:15

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

rumar80

Birçok kişi pek beğenmese de ben kral Conan'ı severim. Arada bir atlama sorunu yaşasa da yan karakter bolluğu ve olgun ama hala vahşi bir Conan'ı görmek hep hoşuma gitmiştir.
    Ya sizin?

V

Conan'ın krallık maceralarında geçen,oğullarının sadakatlerini testetmek için uyguladığı meşhur balta testini hatırlayanınız var mı?
"İstemem,eksik olsun.."

alan ford

Büyücü olan mı  tırsmıştı?
kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

kalidor

Kral Conan'ın ilk 10-12 sayısı çok iyi gidiyor da Conn'un Uzakdoğu macerasında çok fena çuvallamışlar. Oradaki soytarı kılıklı büyücü felan çok gereksiz.
Crom! Ölüleri Say...

İlhan Yılmaz

Kral Conan başlarda iyi giden bir seri iken son demlerinde çuvallayan, hatta bir çuval inciri berbat eden bir seri olmuştur. Kral Conan dizisi sona erdiğinde hanüz çözülememiş bir sürü saray entrikası ve faili meçhul cinayet vardır. Sawage Sword Of Conan dizisi dahilinde yayınlanmış seri dışı Kral Conan maceraları ise daha derli toplu, daha doyurucudur.

gamlıbaykuş

Conan'ın benim çizgi dünyamda çok ayrı bir yeri vardır. Eş-dost ziyaretlerine gittiğimizde ev sahiplerinin çizgiromanlarını karıştırır çizgi film tadında keyf alırdım. Daha sonra okumayı öğrenmekle birlikte bu renkli çizgi dünyaya adım atmış oldum. İlk aldığım çizgiromanım Conan'ın bir macerasıydı. Kapağında gemi güvertesinde etrafı sarılı gibi bir hali vardı. Korsanlı maceralarından biriydi galiba maceranın adını tam hatırlamıyorum. Çocukluğumuzun aklıyla yarım yamalak okumuştum ama çok beğendim. Sonra gördüğüm her Conan'ı ve akabinde her çizgiroman' ı almaya başladım. Ta ki bütün çizgiromanlarım yakılanan kadar. Çizgiroman'a geri döndükten sonra ilk toplamaya başladığım yayın yine Conan oldu. Vahşi Barbar'ı, Valeriya'yı, Sonya'yı, Belit ve Zula'yı, kılıçları, büyüleri, mistisizmi özlemiştim. Alfa yayınlarının son dönem bütün Conan'larını (hala birkaç sayı eksik) aldım. Ve bir de Lal'in bütün Conan'ları ile Marmara'nın çıkardıklarını aldım. Conan ilgili tek istediğim tüm külliyatına sahip olmak ama o da imkansız gibi...

CONAN, İLK GÖZ AĞRIM...
Hayat ne kadar güzel, hoş,
Haydi durma sevgiline koş...

darkwood

Conan ile tanışmam orta okul zamanı Bulvar gazetesinde günlük yayınlanan çizgiroman ekleri sayesinde oldu. Hergün gazeteleri alıp takip ediyordum.
Diğer ekler ile "Asteriks, Umpah-pa, Uzay"  özenle biriktirip  sonra kitap haline getirdim.
İlk okuduğum macera ise, Conan'ın hazine bulmak amacı ile prenses Şabela ile birlikte denizle açıldığı ve kurbağa tanrıyı aradıkları, "Kanlı Düş / İsimsiz ada" macerasıydı.
Daha sonra Alfa yayınlarının kitap serilerini keşfedince bu şekilde birçok serisini biriktirdim ve çoğunu okuma fırsatı buldum. Filmlerinide kaçırmadım tabi.  ;)
Ayrıca Lal'in çıkardığı The Barbarian cilt serisi, Dark horse fasikül serisi, Klasik seri Conan serisini ve Marmara'nın çıkardığı Conan serisi ile Red Sonja serilerini biriktirip takip etmeye devam ediyorum.  :)
Darkwood Sakinleri..

muzafferg

Benim bir kuşak büyüğüm olan yengemin oğlu,arkadaşlarını toplayıp futbol oynamayı kitapla ve genel olarak yazılı/çizili herhangi bir şeyle ilgilenmeye yeğ tutsa da,okuduğu ender şeylerden biri de Conan'dı...
Conan'ın onu nasıl kendine çekmeyi başardığını küçükken merak ederdim,bu merak da beni Conan'a götürdü zaten.Okuduğum ilk Conan macerası Aksoy yayınlarından çıkan serinin ilk sayısıydı.Ama macerayı bir türlü hatırlayamıyorum,tek hatırladığım; Conan'ın büyük bir canavarı öldürüp etini,kanlarını saça saça yemesiydi,ona eşlik eden bir kadın da daha nazik olmasını öğütlüyordu.(Conan'a 'eşlik' edilip nazik olması öğütlenir mi orasını bilemedim :))
Daha sonraları dayımın Alfa Yayınları'ndan çıkan Conan'larını da karıştırdım epey bir süre.
Benliğimin yırtıcı tarafının simgesi olmuştur benim için Conan.
Marmara Çizgi'ninkileri de en kısa sürede arşive eklemek istiyorum  ;D

V

Conan'ın Pikt'lerle olan maceraları da ayrı bir güzeldir.
Marmara Çizgi'nin Conan küllîyatını tamamlaması,şimdiki hızı ile çeyrek asır sürer.Bu satış oranlarıyla yayıncılık yapmakta gerçekten zor iş.
"İstemem,eksik olsun.."

tommikser

Muzaffer bey sözünü ettiğiniz macera KIZIL TIRNALAR'dır.Valeria ile olan ve ikisinin esir düşüp,Conan'ın ölüm ringinde ölümüne dövüşüp kendini tanrı olarak tanıtması ile devam eden güzel bir maceradır.

Çizimler benim gibi Conan hayranlarına ilk başta garip gelmekle beraber,Kızılkardeşlikten Valeria ile olan maceraları da enfestir vessalam.

rumar80

Şu anda ben hariç 20 arkadaşımız yorum yazmış ellerinize sağlık. Ama Conan hayranları bu kadar az olmaz.
   CROM YAZANLARI SAY    ;D

kalidor

Crom! Ölüleri Say...

V

Conan evreninin en dingin tanrısı Crom'dur zaten.İstifini bozmaz,tahtında
otururken,etrafında savaş meydanında ölen cesur savaşçıları ile birlikte
çizilmiştir hep.Oysa ki Conan evrenindeki bir çok "Tanrı" yeryüzündeki
işlere hep müdahale eder,büyücü ya da savaşçılara destek ya da köstek olurlar.

"Crom" davranış şekli icabıyla    daha çok tek tanrılı dinlerdeki
"tanrı " motifiyle benzerlik arzetmiyor mu sizce de?
"İstemem,eksik olsun.."

kedidiro

önce filmi mi izledimde kitabına merak sardım yoksa kitabını sevdiğim için mi filmine koşa koşa gittim hatırlamıyorum...ama bildiğim; conan çocukluğumun çizgi roman dünyasında çok özel bir yere sahipti.bir dönem deli gibi takip ettiğimi hatırlıyorum ama zaman içinde yavaş yavaş uzaklaştım... çizgilerin çok farklı kişilerce çizilmesiyle conan'ın tipinin değişip durması, aynı macerayla bir başka kapak altında tekrar tekrar karşılaşıp durmam soğuttu beni...son dönemde altın madalyon itkisiyle hafiften bir dönüş yapmaya başladım ama itiraf etmeliyim geçmişe dönük tam bir macera hatırlamıyorum...bölük bölük onlarca görüntü var sadece...

emre

Bende Conan ile biraz geç tanışanlardanım. Filminden etkilendikten sonra merakla okumaya başlamıştım fakat çok uzun bir seriye sahip olması ve diğer çizgi roman yayınlarını kaçırmamak isterken zamanla geri planda kaldı benim için. Gönül bütün Conan serilerine sahip olmak ister elbette ama olmayınca olmuyor... Ben Conan'ın sahip olduğu karakter ile yaşadığı dönemin ruhunu çok güzel yansıttığını hatta günümüz insanının sergilemek istediği fakat sergileyemediği davranışları yansıttığını düşünüyorum. Düşmanlarına ve kadınlara karşı davranışlarında ki istikrar ve kararlılık ayrı bir beğenimi kazanmıştır.