Ödüllü Conan konusu

Başlatan rumar80, 15 Mart, 2011, 16:31:15

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

rumar80

Conan maceradan maceraya koşarken değişik yerlerden de geçer. Vanir, Ophir, Aesgard, Aquilonia vs
  Barbar Conan'ın maceraları içinde Kozakların lideri olarak yaşadığı maceralar ve Kush toprakları (Stygia'lı büyücülere karşı) hep hoşuma gitmiştir. Belit ve korsanları ile Kush gezileri süperdir.
  Siz ne düşünürsünüz?

kalidor

Benim en sevdiğim Conan öyküleri Conan'ın hırsızlık ve paralı askerlik yaptığı dönemlerde geçenler. Belit ile geçen öyküler her ne kadar güzelse de Conan'ın tek tabanca takılması daha iyi ;)
Crom! Ölüleri Say...

rumar80

Benim Belit örneğini vermemin nedeni Kush topraklarında geçiyor olmalarıdır. Tek ya da Belit'le balta girmez Kush toprakları benim hoşuma gider

rumar80

Savaga sword of Conan maceraları Conan the barbarian'a göre daha detaylı, ince düşünülmüş ve özenle çizilmiş maceralardı. Conan the barbarian'da John Buscema'nın inanılmaz güzel çizimleri vardır ama nedense çoğu SSOC'ın tadını vermez.
   Conan'ın haça çivilenip akbabaları ısırarak öldürmesi, Marmara çziginin yayınladığı macerada adamları katledilmiş bir barbarın bataklık otları içinden gözlerinde öfke ile çıkışı hemen aklıma gelen tablo değerlerinde çizimlerdir. Alfredo Alcala, Ernie Chan ve John Buscema inanılmazdırlar. Bunda Marvel'ın SSOC'ı yayınlarken bu amacı gözetmesinin de etkisi vardır tabii.
   Her halükârda SSOC maceraları açık ara en iyi maceralardır derim. Marmara çizginin bunları tekrar düzenli olarak yayınlaması da aynı derecede güzel. Umalım da Erdem Bey'in toplantıda söyledikleri oluşsun da yayın bir düzene kavuşsun.

pearl jam

Çocukluğumda yazlığımızın bakkalına her sene koca bir kutuda tay yayınları ve diğer çizgi romanlar gelirdi. Bütün yaz boyunca hayatım o kutunun başında geçerdi. Elime para geçtikçe o kutunun başına gider zagor mister no, teksas, tom miks alırdım. Çocuk dergileri dışında çizgi romanla tanışmam o döneme rastlar. O kutuda Conan da vardı tabi ama o dönemler conan bana fazla vahşi ve terbiyesiz geldiği için conan almazdım. Kılıcıyla baltasıyla acımasızca savaşan, kadınlara "kadın" diyen bir kahraman benim naif dünyama göre fazla vahşi geliyordu. Benim bildiğim kahramanlar zorunlu olmadıkça kimseyi öldürmez kadınlarla da pek işleri olmazdı. Böyle böyle saftirikçe geçen yılların ardından :) conan la tanışmam ancak üniversite yıllarını buldu. Tanışır tanışmaz hastası oldum tabi. alfa yayınları 15 günde 1 kral conan ı ve normal conan ı (!) yayınlıyordu. ikisini de alıyordum. buscema çizdiyse daha bir zevkle okuyordum. Conan ın her dönemini severim ama seçmek gerekirse buscema nın çizdiği maceralar,  belit li maceralar ve akilonya krallığına doğru giderken yaşadığı maceralar önceliklidir benim için.

Mr.Q

Ben ilk olarak dizisini ve filmini izledim. Boris Vallejo'yu Conan sayesinde tanıdım fakat henüz çizgiromanını okuyamadım.      
Conan the Cimmerian (2008) serisine başlamayı düşündüm 3 ay önce fakat çizimlerini beğenmediğim için almadım. Alfa yayınlarından çıkanları buldum, onlara başlayacağım bu yaz :)

rumar80

Sevgili arkadaşlar,
   Ödüllü Conan konumuza katılan tüm arkadaşlara teşekkür ederiz.
Çekilen kura sonucunda 3 sayılık Barbar Conan'ın vahşi kılıcı setini Alan Ford,
Solomon Kane kitabını Can amca adlı üyelerimiz kazanmıştır.
Kendilerini en içten dileklerimizle kutlar, keyifli okumalar dileriz

alan ford

kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

kalidor

Bu konudan da kazanamadıysam bir daha zor kazanırım :D
Crom! Ölüleri Say...

rumar80

Önemli olan konu değil katılım kardeşim.
  Mutlaka devam. Bir gün kazanacağından eminim

emre

yahu bu yarışma sonuçlarında adımı göremeyince çatır çatır çatlayasım geliyo  ;D şaka biyana kazananlara keyifli okumalar...

rumar80

Sevgili üyemiz Alan Ford'a ödülü gönderilmiştir. Değerli üyemiz can amca Solomon Kane'e sahip olduğu için ödülü başka bir dostumuza vermemizi önermiştir.
   Yeniden yapılan çekilişte Solomon Kane'i değerli üyemiz TARKAN KURT kazanmıştır. Kendisini kutlar. İyi okumalar dileriz

Tarkan Kurt

Ahanda ;D sonunda kazandım beaaaaaaaaa  :D teşekkürler. Doğum günüme saatler kala harika bir hediye oldu.  :) Bu arada ödülün bir başka üyeye verilmesini öneren can amcaya da ayrıca teşekkür ederim.