Smallville

Başlatan pizagor, 21 Mart, 2011, 12:29:00

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

pizagor

Michael Rosenbaum Smallville dizisinin finali için geri dönüyor...

13 Mayıs'ta yayınlanacak final 2 saatlik özel bir bölüm olacakmış...
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

tommikser

Sence ne olacak dostum?Şu uçamama saçmalığını bitirip pelerinini giydirecekler mi dersin?

pizagor

Alıntı yapılan: gunessemerci - 21 Mart, 2011, 12:48:32
Sence ne olacak dostum?Şu uçamama saçmalığını bitirip pelerinini giydirecekler mi dersin?

Superman ilk ortaya çıktığında uçabilmek gibi yetiden yoksundu, sadece Hulk'ın öykündüğü şekilde kilometre mertebesinde sıçramalar yapabiliyordu. Seneler sonra bir radyo piyesi esnasında Superman'i uçurdular ve bu yetenek önce görünüp sonra kaybolan şekil değiştirme! gibi olmadı, Superman'a yapıştı kaldı...

Diziye gelirsek bunca senedir uçurmadıkları Clark'ı son Lex Luthor karşılaşmasında uçuracaklarını düşünüyorum... Çocukluğun – delikanlılığın bittiği son savaş, ezeli ve ebedi düşmanların artık imalardan, şüphelerden sıyrılıp kartlarını açık oynayacakları, gelecekte yaşanacak büyük düşmanlığın ve tarafların yetişkin altyapılarının izleyiciye gösterileceği bir son bekliyorum...
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

FerdiFon

5 Yıldır İzliyorum  Hiçbir Bölümünü Kaçırmadım , İlk Önce cnbc-e  Kanalında Keşfettim Bu Diziyi Daha Sonra  Bir Yabancı Siteden  Oynanmış Tüm Sezonlarını İndirdim  Daha Sonra Amerikayı Yakaladım Orda Yayınlanır Yayınlanmaz İndirip Sürekli İzledim  10. Sezon Bitti  10. Sezonda Ancak Clark'ı Uçarken  Görebildik  :D

HacıGeraltEmmi

Süperman'i öyle aman aman sevmem. Olsa da olur olmasa da kıvamında yani :-\ Sırf bu yüzden bu diziden de uzak durdum ilk sezonlar. Ama ara ara birkaç bölümüne denk gelip seyredince pişman oldum baştan takip etmediğime. Sanırım sadece 7 ve 8. sezonları izledim. Şimdi birikmiş bunca sezonun tamamını bulup izlemeyi de gözüm yemiyor açıkçası. CNBCE yeni sezonuda izler bırakırım herhalde :-\ Ama "benim harddiskimde ful sezonlar var, kopyalayalım mahrum kalma" diyecek bir dostun isteğini de geri çevirmem ;D

darkwood

Ben fırsat buldukça seyrediyorum ve sevdiğim bir dizi.
Ancak bakımı ve rötarı bittikten sonra, uçuşa geçtiği zaman çok daha keyifli olacaktır kuşkusuz.  :)
Darkwood Sakinleri..

Ras Al Ghul

dean

Alıntı yapılan: Ras Al Ghul - 22 Ağustos, 2014, 16:22:15
Tavsiye edilir mi ???

İlk dört beş sezonu keyifle izlersin. Devamını da diziyi sevdiğin için izlersin.

Ras Al Ghul

dean

Sitede Smallville ile ilgili çok kapsamlı bir yazı olmadığı için tüm sezonları kapsayan bir yazı yazmak istedim. Smallvile, Superman'in gençlik yıllarını ele alan bir dizidir. 10 sezonluk uzun bir yayın hayatı vardır. İlk beş sezonu The WB'de yayınlanmıştır. The WB, The CW olunca kalan beş sezonuda The CW'u da yayınlanmıştır.

The CW kanalı genel itibari ile gençlere ve genç kalanlara hitap ettiği için Smallville'de gençlik dizisi atmosferine sahiptir. Bununla birlikte Clark Kent'in okul hayatı, arkadaş ilişkileri, güçlerini keşfetmesi, insan ve uzaylı olarak Dünyadaki yerini bulmaya çalışması gibi bir çok konuya değinmiştir. The CW'nun günümüzde yayınladığı Arrow ve The Flash gibi dizilerinde ilham kaynağını oluşturur.

Smallville ilk sezonlarında Clark Kent odaklı devam etmiş olsada zamanla Dc Comics'in bir çok karakterini karşımıza çıkarmıştır. Ufak bir Justice League ekibi kurmuş, Batman ve Wonder Woman gibi karakterleri bile anmıştır.

Altta sezonlarla ilgili ana konuları yazdım. Fazla olmasada biraz spoiler içerebilir.

1. Sezon

Dizinin ilk sezonu yıllar önce Clark Kent'in Dünyaya gelmesine neden olan meteor yağmuru ile açılır. Clark Kent'in ilk güçlerini keşfetmesi, bu güçlerin altında kalkma mücadelesi ve okul/arkadaş ilişkilerine odaklanır. Meteor yağmuru sonucu bazı insanlar güçler kazanmıştır. Bu güçleri kötüye kullananlar haftanın villian'ını oluşturur. İlk sezonda genelde Clark'ın haftanın villian'ı ile mücadelesini izleriz. Bir diğer önemli olay ise Clark'ın Lex Luthor'ın hayatını kurtarması sonrası gelişen ikilinin arasındaki dostluktur.

2. Sezon

Clark Kent, kim olduğunu ve nereden geldiğini artık keşfetmeye başlar. İlk göz ağrısı Lana Lang ile yakınlaşır. Yeni güçlere sahip olur. Haftanın villian'ı mantığı devam etmektedir. Ama artık ana konu oturmaya başlar. Clark'ın içindeki kötü tarafını ortaya çıkaran kırmızı kryptonite keşfedilir.

3. Sezon

Clark, Smallvile'e geri döner. Jor-El'in Clark üzerindeki baskıları iyice artmaktadır. Gelecekte önemli yer tutacak olan Kawatche Caves keşfedilir. Lex Luthor ve babası Lionel arasındaki ipler iyice gerilmiştir.

4. Sezon

Bu sezon merkezine üç güç taşını alır. Hava, Su ve Ateşi temsil eden Stones of Power'ı toplamak için herkes seferber olur. Bu üç taş The Crystal of Knowledge'ı oluşturacaktır. Yeni bir meteor yağmuru kapıdadır. Bu sezon The Flash gibi Dc Comics evreninin tanınan simaları görünmeye başlar. Tabi ki kadroya takılan en önemli kişi Lois Lane'dir.

5. Sezon

Meteor yağmuru yanında uzay gemisi getirir. Clark, The Crystal of Knowledge'ın sırrını çözer. The Crystal of Knowledge, Fortress of Solitude'i oluşturan anahtardır. Artık, Clark geçmişine ve kendini keşfetmeye çok daha yakındır. Bu sezon Clark, Aquaman ve Cyborg gibi arkaşlar; Brainiac ve Zod gibi düşmanlar edinir. Zod, Lex Luthor'ın bedenini alarak Clark'ı The Phantom Zone'a gönderir.

6. Sezon

Clark, The Phantom Zone'dan kurtulmayı ve Zod ile Lex'i ayırmayı başarır. Lakin Phanton Zone'dan kaçarken yanında başka mahkumlarda getirmiştir. Sezonun ana konusu onları geldikleri yere göndermektir. Jimmy Olsen, Oliver Queen ve Martian Manhunter gibi Dc karakterleri görünür. Lex ve Lana evlenir. Sezonun bir diğer önemli konusuda Lex'in 33.1 projects çalışmalarıdır. Sezon sonunda Bizarro görünür.

7. Sezon

Bu sezonda Clark'ın kuzeni Kara gelir. Kara ona güçlerini daha iyi kullanmayı öğretir. Lex, Clark'ın sırrına ulaşmıştır. Lex, Fortress of Solitude'ı yerle bir eder.

8. Sezon

Sekizinci sezon Clark'ın hayatında ve dizide bir çok değişiklik olur. Lex Luthor ve Lana Lang gibi karakterler ayrılır. Clark, Daily Planet'de çalışmaya başlar ve artık yepyeni bir düşmanı vardır; Doomsday

9. Sezon

Bu sezonun ana konusu ise kanlı canlı bir şekilde gelen Zod ve Kandorlular oluşturur. Diğer taraftan Clark ve Lois arasındaki ilişki derinleşmektedir. Clark artık kaderine çok yakındır. Justice Society of America, Metallo, ve Amanda Waller gibi karakterler görünür.

10. Sezon

Son sezonda tehtid Darkseid'dir. O ve karanlığı Dünyamıza yaklaşmaktadır. Lex Luthor ve Lionel Luthor gibi bir çok karakter geri döner. Clark, artık kaderine bu sezon ulaşmıştır. Artık Superman kostümünü giymeye hazırdır.

hanac

Alıntı yapılan: dean - 19 Mart, 2015, 15:45:52
  Sitede Smallville ile ilgili çok kapsamlı bir yazı olmadığı için tüm sezonları kapsayan bir yazı yazmak istedim.

Çok teşekkürler, çok emek vermişsin.

Animvader

Eline sağlık Dean.Bu dizinin ilk çıktığı yıllarda bugünkü gibi internet hızımız, kotamız olmadığı için yabancı dizileri hep Cnbc-e'den takip ederdim.Smallville tanışmam da lise sıralarında olmuştu.Heralde diziyi sevmemi sağlayan en büyük etken de buydu.

Zamanımızın Flashları, Shieldlarıyla karşılaştırıp izlemeyi düşünenler ilk 3-4 sezon hayal kırıklığı yaşayabilir.Çünkü bu diziye kadar, çizgiroman dizilerinde kostümlü karakterler falan gözükmezdi.90'lardaki Flash, Superman dizilerinde çizgiroman orjinli karakter yok denecek kadar azdır.Marvel'ın ise bildiğim kadarıyla X-Men çakması Mutant X dışında denemesi bile yok.

Ama 4.sezondan itibaren senin de belirttiğin gibi Dc Comics kahramanları, kötüleri bir bir gözükmeye başlar.O yüzden ilk sezonlardaki metahuman muhabbetini atlatabilirseniz olaylar güzelleşiyor.

Ayrıca bence yan karakterlerde gerçekten aşmış oyunculuklar içerir.Lionel Luthor olsun, Brianiac olsun.

Hep şöyle bir baştan başlayayım diyorum gözüm kesmiyor 10 sezonu.

Son olarak da benim için Lex Luthor, Micheal Rosenbaumdur.  :)

dean

Alıntı yapılan: Animvader - 20 Mart, 2015, 02:10:20
Son olarak da benim için Lex Luthor, Micheal Rosenbaumdur.  :)

Aynen. Benimde en beğendiğim Lex Luthor, Michael Rosembaumdur. Gene Hackman ve Kevin Spacey gibi efsane isimler oynadı rolu ama Rosembaum'un sakin, planlı ve daha soğuk olan Lex Luthor'ını onların enerjisi yüksek, daha heyecanlı Lex Luthor'ına tercih ederim.