Kit Taylor

Başlatan rumar80, 01 Haziran, 2011, 16:36:56

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hanac

Alıntı yapılan: gamlibaykus - 16 Ekim, 2011, 20:17:48
255 macera, 2'şerli sayılar halinde yayınlanırsa seri nasıl biter ki? Ya da her macera kaç sayfadan oluşuyor? Bunu sormak daha mantıklı...

98'er sayılık 255 sayı var.

Yani 123 cilt ile biter.

Aylık yayınlansa 10 yıl eder.

gamlıbaykuş

Bence seri yarım kalır  ;D
Hayat ne kadar güzel, hoş,
Haydi durma sevgiline koş...

s.b

Alıntı yapılan: gamlibaykus - 16 Ekim, 2011, 20:24:13
Bence seri yarım kalır  ;D

İşte bu sebepten dolayı ben dobişko cilt olsun diyorum. Hiç değilse daha çok sayı okuruz.
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

yalcinerol345

Bence seri sonuna kadar yayınlanır.Orijinal kapaklarla satışların iyi olacağına inanıyorum.

Bir aksilik olur da seri yarım kalırsa dahi, bir başka yayınevi seriyi tamamlar

yunusmeyra

10 yıl hadi olmadı 5-7 yıl bile olsa bu seri sağlam finansı olan bir yayınevinin,girişimin işi olabilir..
İsteyen yayını yapmakta, başlamakta ve hatta yarım bırakmakta tabii ki serbesttir..
"Patronun", "ağanın", "girişimcinin" eli tutulmaz..

Ancak bu tarz bir serinin "belli sayıdaki" sürekli alıcısı v.s düşünülerek daha sık periyotlarla basıldığını ve dağıtıldığını düşünsenize.. Aylık değil 15 günlük 2-3 sayı bir arada.. veya haftalık tek sayı.. orjinal kapak..
Aancak ilk 3 ay veya ilk 10-20 sayının tirajları yeterli olsa bile geri dönüşü için acelesi olmayan bir finansal sağlamlıkta bir girişim.. Sahaflar ve satış noktalarını eski sayılar ile destekleyecek "insanlar"çalışmalı..format "amblem" ve yazı "fontları" dahil değişmeyecek..kapaklar orjinal veya aynı ressam veya ressam grubuyla çalışılmış..iadeler ve eski sayı stoklarının dağ gibi balyalarını depolayacak fiziki imkanlar..

Yani bunu başaracak bir yayınevi ya zaten iyi bir yayıncılık yapmaktadır, ya da bunları yaparsa ülkemizin en iyi "çizgi roman" yayınevlerinden biri olmaya aday olacaktır..
HULK DEĞERLİ BİR KAHRAMANDIR!
HSD YENİ ÜYELERİNİ BEKLİYOR

hanac

Daha önce de yazmıştım "Old Fumetti" olarak yayınlanacak en ideal seri Kit Taylor'dur diye.

Teksas, Tommiks, Swing bitti. Teks, Zagor, Mister No, Martin zaten yayınlanıyor.

15 günlük yayın fikri için ise ... Neden olmasın derim.

yunusmeyra

hanac haklı.. eğer "old fumetti" yayınlayacak bir(ileri) varsa en uygun ve iz bırakmış seridir..
HULK DEĞERLİ BİR KAHRAMANDIR!
HSD YENİ ÜYELERİNİ BEKLİYOR

cemb

Kit Taylor gerçekten yayımlanacakmı ? Bu gerçekten uzun zamandır duymak istediğim bir haberdi.

İnşallah bir an önce Kit, Frankie,yanılmıyorsam Anna 4 tabanca ve diğer eski dostlarıma kavuşurum.

Kit Taylor bu kadar sevmemin nedeni bana çok cazip gelen o fantastik serüvenler.

Keşke kasım fuarına yetişşe, ne güzel olur. Bu güzel haberi verdiğiniz için çok teşekkürler.

Sinan Başak

Bu habere bende çok sevindim. Demirbaşı en çok eleştirenlerden biri olmama ve bunun altında kişisel neden aranmasına rağmen, bu haberle kendisini tebrik ediyor ve bu yayının uzun ömürlü ve düzenli olmasını diliyorum. ;D

orhan şafak

Merhaba  arkadaşlar  kit taylorun tamamlanması için girişimlerde bulunamazmıyız diğer yayınevlerine acaba çok mu zor olur bu.Yarım kalmasına çok üzüldük hepimiz ama elimiz kolumuz bağlı da kalmasak diyorum ne dersiniz tiraj çok yüksek olmasa da bizim kuşak yeter .

aa

Devam ederse ben de alırım, ama seri çok uzun olduğu için zor görünüyor. Ayrıca HOZ un bastıkları da çok satmadı galiba...
Esse Gesse Hayranı...

caretta

aa dostumuzun dediği gibi Hoz da Kit Taylor'da başarılı olamadı.Keza Ceylan Yayınları da öyle.Kit Taylor hep yarım kaldı.Nedense Türk okuru Tom Miks'e gösterdiği teveccüh ve ilgiyi bu güzelim westerne göstermedi.Kit Taylor 255 sayılık uzun  bir seri.100. sayıdan sonra fantastik,ilginç maceraları da var.Kemikli bir yayınevi (YKY,Lal gibi)bu westerni şöyle yayınlayabilir.100.sayıdan sonra aylık (98 sayfa).Tombul dört sayılık ciltler de Hoz'un
bıraktığı yerden (orijinal 25.sayıdan itibaren)yılda 2-3 cilt yayınlanabilir.Piyasada şu anda dişe dokunur western(Teks,Zagor dışında)yok.Veya 4 sayılık
senede iki cilt de olabilir.Altın Madalyon'da birkaç yıl önce Kit Taylor'un yayınlanması için yoğun bir kampanya başlatmıştık ve bu sonuç vermişti.Maalesef yayıncılar Altın Madalyon ve diğer forumlara o kadar ilgisizler ki bunu şimdi başlatsak sonuç alır mıyız emin değilim.Westernlerin
de düşük tirajı da ayrı bir handikap.

aa

Caretta dostuma aynen katılıyorum. Büyük bir yayınevi dobişko ciltler olarak yayınlarsa belki seri tamamlanabilir.
Esse Gesse Hayranı...

s.b

İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

caretta

Kit Taylor'un  ana karakterlerinin yeraldığı fotoğraf çok güzel Sami Bey.Bir tek çavuş O'Hara eksik.Adı meçhul babacan kale komutanımız da yerini
almış.