Conan'dan özlü sözler

Başlatan kalidor, 30 Haziran, 2011, 10:50:01

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

kalidor

--Bilgelik bazılarına ihtiyarlığında bile gelmez.--
Crom! Ölüleri Say...

konyalıconan

Ben bir barbarım
aptal değil !!!

kadri kerem

Kaptan Demetrio - Benle dalga geçiyorsun he? Ağzının içinde uygar bir dil tutacaksın. Yoksa orada hiçbir şey kalmaz.

Conan - Bana sesini yükselme seni gemici pantolonu giymiş köpek! O oyuncağı bana doğrultursan seni balıklara yem yaparım. (Yapar da =)

kadri kerem

Mitra sana benim Tanrım Crom'un bana yardım edeceğinden daha fazla yardım etmeyecek. Yani... hiç etmeyecek.

kalidor

Conan the Barbarian (1982) filminde Valerie'in ölümünden sonra ve Thulsa Doom'un adamlarıyla geçecek olan son çarpışmadan önce Conan ve Subotai arasında geçen unutulmaz diyalog:

Conan: Bunun gibi günleri hatırlıyorum. Babamın beni ormana götürdüğü ve birlikte yaban mersini yediğimiz günleri. 20 yıldan fazla oldu. 4-5 yaşlarında çocuktum o zamanlar. Yapraklar koyu yeşildi. Çimenler tatlı bahar rüzgarı kokuyordu. Diğer insanlar gibi dinlenmeden, uyumadan 20 yıl bu dayanılmaz yükle geçti.  Ve hala o bahar rüzgarı esiyor Subotai. Hiç böyle bir rüzgar hissettin mi?

Subotai: Onlar benim yaşadığım yerlerde de eserler. Her erkeğin yüreğinin kuzeyinde.

Conan: Asla geç değil Subotai.

Subotai: Hayır. Sadece rüzgar bir başka gün beni buraya yeniden sürükler. Belki, daha kötü bir dostla.

Conan: Bizim için bahar yok. Sadece fırtına öncesi esen, taze kokan rüzgar var!

Crom! Ölüleri Say...

Solomon Kane

iYi, Güçlü siyah at... Beni Korintya Nehrine, batiya tasimalisin ki kanayan yarami yikayabileyim... Conan
Hiç bir yerde huzur bulamazken ölmek için endişe etmek neye yarar? JUDAS

Yarım uyku 4 sandviçe bedeldir. ( Demir Pençe Filminden)

" Çelikten yüreklerimiz, tunçtan ruhlarımız, kurşundan mermilerimiz vardır."

Bütün çizgi romanları bulabileceğiniz tek yer cennettir. ( Ben :) )

kalidor

Düşman saflarında yer alan bir kadın ile sağladığı yakın temas esnasında aralarında geçen diyalog;

+ senin hakkında duyduklarım doğru mu Conan?
- ne duyduğuna bağlı.
+ iyi şeyler duymuşsam?
- doğrudur.
+ ya kötü şeyler duymuşsam peki?
- kötü şeyler duymuşsan canım, iki kere doğrudur.

--ekşiden alıntı--
Crom! Ölüleri Say...

Harun Ça

Bugün Melike Acar facebook da yazmıştı ;

''Asıl güç birine kuvvetli vurabilmek değildir, bunu herkes yapabilir. Asıl güç sana vurulduğunda buna dayanabilmektir." Barbar Conan

kalidor

"Crom adına arkadaş, yemeğimizi taştan çıkaramam ki... O köpeklere yağmalayacak bir köy ya da bahçe bulana kadar parmaklarını çiğnemelerini söyle..."

Aç kalan korsanlarına karşı 2. kaptana söylenirken...
Crom! Ölüleri Say...

darkwood

Crom vede karamba. Tam Conan a göre özlü bir söz. Böu sözü Belitle tanışmadan önce korsanlık yaparken söylemişti diye hatırlılìyorum.   :)
Darkwood Sakinleri..

kalidor

Yok Mesut Abi, macerada Belit'in de adı geçiyor ve Belit'in ölümünden 10 yıl sonrası  deniliyor. Conan'ın 35 yaşına gelmiş olduğu da belirtiliyor. Yani Belit'li dönemler Conan'ın 20-25 yaş zamanı. Conan'ın hayat öyküsüne uygun olarak orada bir sapma olmamış.

Belit'in ölümünden sonra Conan kara kıyılarda bir süre daha takılır. Kara kıyılarda bir kabilenin liderliğini yapar ve Stigya'yı ve diğer kara kıyıları yağmalar.  Shem, Koth, Zingara gibi ülkelere seyahat edip çeşitli maceralar yaşadıktan sonra Kozakların savaş şefi olur. Kozaklar dağıldıktan sonra  ise Kızıl kardeşliğin başına geçer ve vilayet Denizinde korsanlık yapar. "Ay Işığında Demir Gölgeler" macerası bu zamanlarda geçmektedir.  Daha sonra ise Zuagirlerin liderliğini yapıp Turanlılara kök söktürecektir. Bir kronoloji çıkartmak lazım ama bazı boşluklar da yok değil.

Dark Horse seriye devam ederse bence Conan'ın en güzel maceralarına az kaldı.
Crom! Ölüleri Say...

connyapku

Fatih Conan'in hayat oykusune uygun bir  kronoloji cikartirsan cok guzel olur.O siraya gore okuruz. Birde Dark Horse seriye devam ederse dedigin hangi seri.

kalidor

Alıntı yapılan: connyapku - 11 Haziran, 2013, 15:51:11
Fatih Conan'in hayat oykusune uygun bir  kronoloji cikartirsan cok guzel olur.O siraya gore okuruz. Birde Dark Horse seriye devam ederse dedigin hangi seri.

Yakın zamanda Kronoloji üstünde çalışmayı planlıyorum.  Dark Horse'un 2004 yılında başlattığı bizde Lal'in 50 fasikül arkasından Marmara Çizgi'nin halen yayınlamakta olduğu Kimmerya serisi Conan'ın sıralı olarak yaşam öyküsünü baz alıyor ve aradaki boşlukları da dolduruyorlar. Kimmerya serisinden sonra Road of Kings daha sonra Belit'li seri başlıyor. Belit'ten sonra da büyük ihtimal en azından 45 yaşında kral olana kadar bu şekilde devam edecekler.Yani Dark Horse'un önünde 20 yıllık bir yaşam öyküsü daha var. Krallık maceralarını ise kronolojik olmadan aşağıdaki mini serilerle zaten devam ettiriyorlar.

Conan And the Demons of Khitai (2005–2006)
Conan And the Midnight God (2007)
King Conan: The Scarlet Citadel (2011)
King Conan: The Phoenix on the Sword (2012)
Conan: The Phantoms of the Black Coast (2012-2013) (şimdilik sadece e-book fomatında yayınlandı)
Conan:The Hour of the Dragon (2013)
Crom! Ölüleri Say...

connyapku

Cok tesekkur ederim kardesim. Yeni seriyi takip etmedigim icin bilmiyorum. Lal yayinlarinin 50 lik seri ilk ciktiginda sanirim 10 tanesini almistim ama  cizimlerine alisamadigim icin ve bildigimiz vahsi hiboria cagini ve Conan'i iyi yansitamadigi icin birakmistim. Kimmerya serisine sans vericem.