Agatha Christie's Poirot

Başlatan hennessy, 04 Temmuz, 2011, 21:17:54

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hennessy

Dead Man's Folly

Benim en sevdiğim Poirot hikayelerinden biridir. Hatta izler iken keşke baabmda burda olsa dediğim muhteşem eser. Poirto'un son anlarda hepimizi ters köşeye yatırttığı Agatha'nın nedne polisiyenin kraliçesi olduğunu gösteren güzel hikaye. Dead Man's Folly davasında olayların seyri içerisinde hesap edemeyeceğimiz şok bir final okuru beklemektedir.David Suchet ve Zoe Wanamaker gene beraberler.

ead Man's Folly davasında olaylar Hercule Poirot'ya gelen bir telefonla başlar. Arayan Poirot'nun dostlarından polisiye öykü yazarı Bayan Oliver'dır. Bayan Oliver, Devon'da yer alan Nassecombe'da Nasse Şatosunda bulunmaktadır ve yaklaşan bir panayır için bir çeşit cinayet oyunu kurgulamaktadır. Tamamen eğlence amaçlı olacak bu sözde cinayet oyununun kanlı bir oyuna dönüşebilme ihtimalini sezinleyen kadın, Poirot'dan yardım ister. Bir şeyler ters gitmektedir Nasse'de ama tam olarak adını koyamamaktadır Bayan Oliver... Poirot zaman kaybetmeden Devon'a doğru yola çıkar ve 3 saatlik bir yolculuğun ardından Nasse Şato'suna ulaşır.

İzleyin.................
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

hennessy

Alıntı yapılan: hennessy - 22 Temmuz, 2011, 18:51:46
Agatha Christie: Poirot - Murder On The Orient Express

http://www.sinemalar.com/film/119649/Agatha-Christie-Poirot-Murder-On-The-Orient-Express/

Filmini aratmayacak kadar güzel işlenmiş bir dizi bölüm daha izledim en çok beni etkileyen sahne ise bugüne kadar izlediğim senaryolar içinde en mükemmel sonu burada gördüm.Sonunda Poirot'un ağlayarak gittiği sahnede tüylerim diken diken oldu inançla ilgili sahne mükemmel şekilde işlenmiş hatta filmde nede kitapta bu kadar iyi işlenebilmişti kesinlikle bu versiyonunu izleyin sonunda benim gibi duygulanacaksınız harika idi..

Diziler tatile girince tüm seriyi baştan aşağı tekrar izlemeye başladım. Benim için bir dizi izlerken çok nadir hüzünlenmiş olduğum ve beni etkileyen bu bölümü  tekrar izledim.

Keşke rahmetli babamda bu diziyi hele bu bölümü hele bu muhteşem final sahnesini izleye bilse idi.

Ahmet Oktay

Nereden izliyorsun abi ? Ben bulamadım.

hennessy

Alıntı yapılan: Ahmet Oktay - 19 Temmuz, 2015, 22:42:29
Nereden izliyorsun abi ? Ben bulamadım.
bende serinin çoğu var internet görüştüm bir sitede

Ahmet Oktay

Alıntı yapılan: hennessy - 20 Temmuz, 2015, 07:35:56
bende serinin çoğu var internet görüştüm bir sitede

Tamam abi, biraz araştırayım o zaman.

rumar80

Bir yıl aradan sonra bu bölüme yazı yazmamın nedeni Digiturk dilediğin yerde uygulaması sayesinde Poirot'un yedinci sezon ve sonrasını izleyebilme şansı bulmam.
İlk bölüm Roger Ackroyd cinayeti. Kitap bir efsanedir. Özellikle final ve katilin açıklanması bence bir devrimdir.
Dizinin bu bölümü burada da yazıldığı gibi kitaptan farklı olmuş buna biraz da kitaptaki anlatımın kullanılamaması neden olmuş bence. Yine de David Suchet'ı izlemek ayrı bir zevk.

hennessy

Alıntı yapılan: rumar80 - 23 Temmuz, 2016, 12:19:47
Bir yıl aradan sonra bu bölüme yazı yazmamın nedeni Digiturk dilediğin yerde uygulaması sayesinde Poirot'un yedinci sezon ve sonrasını izleyebilme şansı bulmam.
İlk bölüm Roger Ackroyd cinayeti. Kitap bir efsanedir. Özellikle final ve katilin açıklanması bence bir devrimdir.
Dizinin bu bölümü burada da yazıldığı gibi kitaptan farklı olmuş buna biraz da kitaptaki anlatımın kullanılamaması neden olmuş bence. Yine de David Suchet'ı izlemek ayrı bir zevk.

Dizinin tek kötü bölümü en efsane kitaba göre çok zayıftı.  Hiç bir diziyi bir kaç kez baştan sonra izlemedim. David Suchet usta sayesinde her bölümü ezbere bilirim.