Eski frankofonlardan hangisinin tekrar basılmasını istersiniz?

Başlatan rumar80, 08 Eylül, 2011, 21:57:47

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

rumar80

Arkadaşlar Fuat Bey istekte bulunmuş. Onu kırmayalım. Oy verelim

yalcinerol345

farketmez, hangisi yayınlanırsa yayınlansın satın alırım şıkkı da olsaydı keşke,ben bu şıkkı işaretlerdim

rumar80

Oumpah Pa'ya oyu veren sayın adminimiz olabilir mi?  ;)

altay1944

Eskilerden iki adet öylesine belirtim ama Fuat bey şu an itibari ile  frankofonlar  o kadar çok ki neden eskiler dediniz ona anlam veremedim.Basılabilecek kalitede size yüzlerce sayabilirim.Öyleki bana kalırsa anketi isim yerine tür olarak isteseniz daha akıllıca olur.Western,bilimkurgu,fantastic,...gibi oylama mesela...
Yarabbi bildir de
ben beni bileyim. Beni bilen ben ile kendime geleyim. Benim bensizliğim
ile ben seni bileyim. Seni bilmeyen beni ben neyleyeyim...

Hz. Mevlânâ

V

Zamanında Zıp Zıp dergisinde yayınlanmış Michel Vaillant,Dan Cooper,Ric Hochet,Les 3A

gibi klasikleri de isterim ben..
"İstemem,eksik olsun.."

V

Milliyet Çocuk'tan Club de Cinq,Komançi.Tercüman Çocuk'tan Aria,Tunga ve Chick Bill(Şak Şak Bill)i de isterim.

Sahi ne güzel türkçe isimleri vardır bu serilerin;Şak Şak Bil,Beşler Çetesi,Yaman Gazeteci Rik,Göklerin Hakimi... :)

"İstemem,eksik olsun.."

yunusmeyra

aslında 3 tane için oylama yaptım (bernard prince,buddy longway,luc orient..) ama "diğerleri" gibi br seçenek içinde, bir zamanlar bulvar gazetesinin çizgi roman ekinde,ilk sayısı-albümü  "kaptan erok" adıyla yayınlanmış,22 civarında albümü olan "storm" serisinin yayınlanmasını isterdim..çocukluğumda bulvar gazetesinin tüm eklerini "saman" gazete kağıdına basılsa da,"storm" için biriktirmiştim ve bu renklerin-illüstrasyonların "iyi kağıda"basılsa nasıl duracağıyla ilgili hayaller kurarak çok uykuya dalmıştım
HULK DEĞERLİ BİR KAHRAMANDIR!
HSD YENİ ÜYELERİNİ BEKLİYOR

hanac

yunusmeyra

hanac,bu başlığı en az bir kaç defa okumuş ve çok sevinmiştim..hatta 22 albümün seçme görselleriyle bir "storm" güzellemesi yapacak ve kıta avrupasının ,"bizce" bu önemli serisini devamlı gündemde tutacaktım,kısmet bugüneymiş..demek zagorlu,mister no'lu,çeşit çeşit çizgi romanlı küçük yaşlarımızda,bu seri bizde sadece ilk macerayı okusakta unutulmayacak bir iz bırakmış..

kalidor

Hiçbirini okumadığm için diğer şıkkını işaretledim. Ama western olmasın. Bilimkurgu tarzında sabah anıtılan Orbital veya Storm (Kaptan Erok) iyi fikir.
Crom! Ölüleri Say...

hudaverdi

jim cutlas ı okuyan,hatırlayan yok  mu şu ülkede yaw,7 sayılık bir seri idi,5 i yayınlandı,son 2 sayısnı telif sahibi bile unuttu....biri el atsın,tamamlasın.illaki eskilerden yana tavır belirtilecek ise bernard prince fena değildi....
     bu arada herkesin okuduğu,piyasa da halen bulunabilecek milliyet çovuk,tercüman çocuk öyküleri niye yeniden konuşuluyor....hiç okunmamış,tanınmamış frankofonlar için enerji sarf edilse daha iyi olmaz mı.....(bu ülkede halen niye red kit,tenten yeniden yayınlanır,anlamıyorum....envai eski edisyonları her yerde var zaten....)
  biraz da bunları tartışalım bari....
sevgilerle

V

Alıntı yapılan: yunusmeyra - 08 Eylül, 2011, 22:34:58
aslında 3 tane için oylama yaptım (bernard prince,buddy longway,luc orient..) ama "diğerleri" gibi br seçenek içinde, bir zamanlar bulvar gazetesinin çizgi roman ekinde,ilk sayısı-albümü  "kaptan erok" adıyla yayınlanmış,22 civarında albümü olan "storm" serisinin yayınlanmasını isterdim..çocukluğumda bulvar gazetesinin tüm eklerini "saman" gazete kağıdına basılsa da,"storm" için biriktirmiştim ve bu renklerin-illüstrasyonların "iyi kağıda"basılsa nasıl duracağıyla ilgili hayaller kurarak çok uykuya dalmıştım

O hayallerin kütüphanemde elimin altında duruyor dostum.Bende Storm'un Almanca baskıları mevcut.
Kesinlikle türkçe yayınlanmalı.

Hasan uygun bir zamanda resimleri yüklerim inşallah.. :-[
"İstemem,eksik olsun.."

yunusmeyra

bu "storm" un tam takım Türkiye'de birilerinde olması,ve bu kişinin "judas" olması..zaten olması gereken buydu..ayrıca bahsi geçen seriler(cutlas,tabii ki komançi ve diğerleri..) bugün frankofon satan ve "avrupa" işi albümler satan bir büyük sahafa (avrupa'da tabii) gitsek ve yık hocam son 40-50 yılın en iyi ve soluklu western,bilim-kurgu,macera serilerini desek ve adam üşenmese koli koli getirip önümüze yıksa bu serileri,inanın oyladıklarımız zamanın çok satan ve şimdinin türü belirleyen ve klasikleşmiş albümleri olarak en önde yer alırlar..

rumar80

Alıntı yapılan: JuDaS - 08 Eylül, 2011, 22:26:28
Milliyet Çocuk'tan Club de Cinq,Komançi.Tercüman Çocuk'tan Aria,Tunga ve Chick Bill(Şak Şak Bill)i de isterim.

Sahi ne güzel türkçe isimleri vardır bu serilerin;Şak Şak Bil,Beşler Çetesi,Yaman Gazeteci Rik,Göklerin Hakimi... :)
Tunga listede var zaten
Komançiyi yazmamamın nedeni yakın zamanda Doğan kardeşte yayınlanması

rumar80

Alıntı yapılan: hudaverdi - 08 Eylül, 2011, 22:43:50
jim cutlas ı okuyan,hatırlayan yok  mu şu ülkede yaw,7 sayılık bir seri idi,5 i yayınlandı,son 2 sayısnı telif sahibi bile unuttu....biri el atsın,tamamlasın.illaki eskilerden yana tavır belirtilecek ise bernard prince fena değildi....
     bu arada herkesin okuduğu,piyasa da halen bulunabilecek milliyet çovuk,tercüman çocuk öyküleri niye yeniden konuşuluyor....hiç okunmamış,tanınmamış frankofonlar için enerji sarf edilse daha iyi olmaz mı.....(bu ülkede halen niye red kit,tenten yeniden yayınlanır,anlamıyorum....envai eski edisyonları her yerde var zaten....)
  biraz da bunları tartışalım bari....
sevgilerle

Sevgili Hüdaverdi,
Yazdığın yazıda sonuna kadar haklısın. Maalesef ülkemizde frankofonlar daha da büyük bir boşluk içinde, bu nedenle de açıkçası özlem herkesi isteğe itiyor.
Forumdan bir üyemiz eski frankofonlardan yayınlar mısınız diye sorunca Fuat Bey de böyle bir öneri getirmiş. Biz de tartışmaya açtık. Yoksa eskilerde kalmış değiliz. Hoş onların tadı da damağımızdan hiç gitmedi.