Eski frankofonlardan hangisinin tekrar basılmasını istersiniz?

Başlatan rumar80, 08 Eylül, 2011, 21:57:47

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

rumar80

At başı giden bu ankette Bruno Brazil'e 5 oy çıkacağını çok ta beklemiyordum. Demek ki benim gibi Yaman okuyup beğenen dostlar da varmış

V

Fuat Bey western tutkusu nedeniyle önceliği western-frankafonlara verecek gibi.

Buddy Longway kesinlikle yayınlanmalı...
"İstemem,eksik olsun.."

pearl jam

Jim Cutlass la ben henüz tanıştım ve çok beğendim. Kesinlikle devamını isterim. Sadece 2 kitapla seri tamamlanabilir. Bunun dışında neden sadece eskiler tartışmasına hiç girmeden oyumu söylüyorum : Oumpah pa. Aralarında bir tek bunu okudum ve oldukça da beğenmiştim.

gamlıbaykuş

Luc Orient, Danny Futuro ve Bernard Prince benim tercihlerim...
Hayat ne kadar güzel, hoş,
Haydi durma sevgiline koş...

yunusmeyra

buddy..bir çizgi romanda;alaska'dan çok önceleri yani,çizgi roman bazen bu sakinlikte ilerleyebiliyor,karakterlerin duyguları bu kadar yoğun anlatılabiliyormuş meğer dedirten ve daha ciddi konulara hazırlayan sayfalar,öyle sayfalar ki, bir geyiğin peşinden haftalarca merakla koşmamızı(okumamızı)sağlayan sayfalar vermişti biz çocuklara..danny futuro,bilim kurguda ilk göz ağrım..eşimi ve çocuğumu alıp uzun uzun bir kez daha bu çizgi romanları anlatmak istiyorum şu saatlerde..
HULK DEĞERLİ BİR KAHRAMANDIR!
HSD YENİ ÜYELERİNİ BEKLİYOR

HacıGeraltEmmi

altay1944 ve hudaverdi ile aynı düşünüyorum. yayınlanacak çok güzel eserler varken,  yayıncının hem kendisini hem de okuyucuyu kısıtlaması niye? Tamam, eskilerin telifi daha düşüktür belki ama ben şahsen dönüp dönüp aynı şeyleri okumak yerine, 3 kuruş fazla verip yeni birşeyler okumaya razıyım.

Misal YKY Tetikçi, Okko, Blacksad, NTV Aziyade bastılar, Prestij Durango bastı, Legende basacağını duyurdu, Orbital'in telifi  için görüşüyormuş, fena mı olur okuyucu olarak bizler de yayıncıları yeni şeyler konusunda itkilesek? Fuat bey daha önceki bir mesajında yeni frankofonlardan bahsetmişti, ben aynı çizgide devam etmesini dilerim.

İlla eski seç diyorsanız; seçeneklerden Buddy Longway haricindekileri almam herhalde :-[

darkwood

Umpa-pa nın kesinlikle yayınlanmasını isterim. Bulvar gazetesinden zamanında bir kısmını takip etmiştim. Gerçekten harikaydı..  :)

Ayrıca VAE VICTIS gibi yayınlarında, yayınlanması çok güzel olur..

Darkwood Sakinleri..

rumar80

Sevgili Abbas
   YKY Doğan kardeşte yeni frankofonların yanında Blueberry ve Komançi gibi eskileri de verdi. Ben ASLA eski ya da yeni yayınlansın tarafında değilim. Benim en büyük itirazım çocukluğumda Tercüman çocuk, Milliyet çocuk ve Yaman dergilerinde okuyup tarzını sevdiğim Frankofonların yeni ya da eski yayınlanmaları. O kadar geride kalmışız ki bu eski yayınların yayınlanması istenebiliyor. Nasıl manga bir merak uyandırdı, senin bahsettiğin frankofonlar alındı ise bu boşluğun doldurulması için birşeyler yapılmalı. Sanırım utopik düşünüyorum ama....
   Bir de bu açıdan bakalım istersen.

HacıGeraltEmmi

Sevgili Umar, keşke yayıncıların maddi olanakları daha iyi olsa da hepsini bassalar. Ama malesef hem maddi olarak yayıncılar hem de okuyucu sayısı bakımından bizler yeterli güçte değiliz. Birde yayıncı yeni bir arayışa girince ilk akla gelen eski dostlar olunca yazma gereği hissediyor insan. Keşke şartlar bu kadar kötü olmasa, her çıkan yayın okuyucu bulsa... Ama imkanlar bu denli kısıtlıyken yayıncının maddi ve manevi olanaklarını eskilere harcaması doğru mu bilemedim valla. Eskileri basan yayınevleri dolu zaten. 1001 roman ve birkaç yayınevi yeniliklere kucak açıtılar ve okuyucunun gönlünde yer ettiler. Ben şahsen 1001 roman dan hep yeni şeyler beklediğim için yazdım biraz da. Yoksa bende uygun şartlar içerisinde yeni, eski bakmadan yayınlansın isterim. Yanlış anlaşıldıysam affola.

HacıGeraltEmmi

Sevgili Mesut VAE VICTIS fenaymış bu arada ;D yayınlanırsa alırım valla ;)

MAGICO70

Bende bob morane- buddy ve luc orient i seçtim .Milliyet çocuk tercüman çocuk dan tanıdığımız bu kahramanları orjinal formatında albüm  olarak yayınlanmasını isterim. Bob morane nın yaman çocuktan hatırladığım dinozorlar vadisi macerasını tekrar okumak güzel olurdu.Bence Bob morane macera ve fantastik unsurlar içerdiğinden yayınlansa tutabilir. Avcı Buddy Longway  kaliteli bir western dir.Biraz Ken Parker ve Thorgal dan esintiler bulurum.Thorgal a benzemesi ailesi ve çocularının olması.  Luc orient de nostaljik bilim kurgu olarak bize eski günleri hatırlatır.

pizagor

Goscinny Uderzo ikilisinin hatırına Umpa-Pa diyorum ama benim gönlüm de kesinlikle Brüksel'de çizgiromanevlerinde gördüğüm yeni dönem etkileyici frankofonlardan yana...
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

Cantürk

Mister NO

Teddy Ted olmazsa olmaz ;D Hem de sadece 5 sayı çıkmış  ;)

Tarkan Kurt

Benim oyum yeni yayınlardan yana. Ancak bu liste içinden Umpa-pa yı alabilirim.