Eski frankofonlardan hangisinin tekrar basılmasını istersiniz?

Başlatan rumar80, 08 Eylül, 2011, 21:57:47

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

DAMPYR

Alıntı yapılan: Tarkan Kurt - 09 Eylül, 2011, 11:05:14
Benim oyum yeni yayınlardan yana.

Bencede o kadar güzel yeni yayınlar varken niye hep eski yayınlarla uğraşıyoruz.Sayın yöneticiler Bide yeni yayınları dizip hangisinin basılmasını isterdiniz? şeklinde bi anket yapsanıza onun daha çok ilgi çekeceği kanısındayım. :)

pearl jam

Alıntı yapılan: JAVA 30.000 - 09 Eylül, 2011, 13:00:23
Alıntı yapılan: Tarkan Kurt - 09 Eylül, 2011, 11:05:14
Benim oyum yeni yayınlardan yana.

Bencede o kadar güzel yeni yayınlar varken niye hep eski yayınlarla uğraşıyoruz.Sayın yöneticiler Bide yeni yayınları dizip hangisinin basılmasını isterdiniz? şeklinde bi anket yapsanıza onun daha çok ilgi çekeceği kanısındayım. :)

Lafı ağzımdan almışsın  :) Ben de aynı şeyi diyecektim. Yenilerden de bir anket yapmak lazım. Forumda tanıtılan frankofonların forum tanıtım linklerini vererek herkesin bir fikir sahibi olması sağlanır ve ona göre oy verilebilir. En azından bir anket çıkartacak kadar tanıtım vardır diye umuyorum

HacıGeraltEmmi

Fransızcaya fransız olmasaydım bdgest sitesindeki bütün eserlerin tanıtımını yapar gaza getirirdim milleti ;D yok mu fransızca bilen aramızda? şöyle güzel birkaç bd tanıtımı yapsada fikrimiz olsa ::)

hanac

Alıntı yapılan: pearljam - 09 Eylül, 2011, 13:59:32
Forumda tanıtılan frankofonların forum tanıtım linklerini vererek herkesin bir fikir sahibi olması sağlanır ve ona göre oy verilebilir. En azından bir anket çıkartacak kadar tanıtım vardır diye umuyorum

Evet, epey güzel tanıtımlarımız var.

Svoboda - Tanıtan: peyami

http://altinmadalyon.com/altin/index.php/topic,3500.0.html

Fraternity - Tanıtan: peyami

http://altinmadalyon.com/altin/index.php/topic,3372.0.html

Orbital - Tanıtan: emre özdamarlar

http://altinmadalyon.com/altin/index.php/topic,2895.0.html

Freddy Lombard - Tanıtan: emre özdamarlar

http://altinmadalyon.com/altin/index.php/topic,2523.0.html

yalcinerol345

Thorgal'ın son cildini okuyorum.İlk macera mükemmeldi.Yıllar önce Tercuman ÇocuK'ta bir çok macerasını okumuştum.Kısaca Thorgal, Tercuman  Çocuk Frankofonlarından biri ve iyi sattığına eminim,zira bu sayıya kadar yayınlandı.Seri de tamamlanmak üzere.yeni cildini sabırsızlıla bekliyorum.Özellikle kuşe kağıt olması ve o mükemmel kapaklarının macera başlarında olması cildin albenisini artırıyor.
Thorgal,Tercuman Çocuk Frankofonları konusunda ciddi çalışmam var diyen Fuat Bey'e iyi bir örnek.

yalcinerol345

Buddy'yi daha sonradan hatırladım.Galiba Ormanlar Kralı adıyla yayınlanmıştı.Daha önceden hatırlasaydım kesin bir oyum buna olurdu.

hanac

Alıntı yapılan: yalcinerol345 - 11 Eylül, 2011, 13:15:58
Buddy'yi daha sonradan hatırladım.Galiba Ormanlar Kralı adıyla yayınlanmıştı.Daha önceden hatırlasaydım kesin bir oyum buna olurdu.

Oyu değiştirme hakkını tanıdım, isteyen değiştirebilir.

Buddy Longway'den resimler

haysat

Saol Hasan;
Bende bu çizgi romanın ismini hatırlayamadığım için oyumu vermemişim. Sanki (Komançi)diye hatırlıyorum ama emin değilim. Bir hakkım daha olsa oy sıralamamda birinci olur.
Tercüman çocuk dergisini okurken en sevdiğim karekterdi diye bilirim. Umarım bunu yayınlayan bir yayın evi çıkar,ve her sayısını alacağımın garantisini verebilirim.
HİÇBİRİNİZ ANLAMAMIŞSINIZ
BENİ SİZİN YANINIZA HAPSETMEDİLER
SİZİ BENİM YANIMA HAPSETTİLER !

yalcinerol345

Bob Morane,Bruno Brazil ve Tunga'ya oy vermiştim.Conan'dan önce benim için, ilkel çağların kahramanı ,Tunga idi.Buddy için Tunga'dan vazgeçmek zorunda kaldım ve Tunga yerine buddy'i işaretledim.

V

Gelen mesajlardan anlaşıldığı üzere sevgili Buddy'miz kendisine takılan yerli baskıdaki isim nedeniyle bir nevi haksızlığa uğramış.Buddy denilince aklıma geldi;Derib'in şiir gibi çizdiği diğer çocukluk aşkımız Yakari'nin de devamını dört gözle bekliyorum.Benim kızlar bayıldılar Yakari'ye..
"İstemem,eksik olsun.."

hanac

Buddy Longway'in telifini bir yayınevi almış bile, diye duydum.  :)

Bu serinin 20 sayısı var, 2şer sayılı 10 cilt ile iş biter.

Yayınlanma tarihleri;

1 : (09/1974)    2 : (01/1975)    3 : (01/1976)    4 : (01/1977)    5 : (10/1977)
6 : (03/1978)    7 : (08/1978)    8 : (10/1979)    9 : (01/1980)   10 : (01/1981)
11 : (10/1982)  12 : (01/1983)  13 : (11/1984)  14 : (11/1985)  15 : (11/1986)
16 : (11/1987)  17 : (06/2002)  18 : (06/2003)  19 : (11/2004)  20 : (05/2006)

Bunlardan kaç tanesi TR de yayınlandı acaba ?

HacıGeraltEmmi

Telifi alan yayınevi muhtemelen isminin açıklanmasını istememiştir ;D yoksa yazardın :)

hanac

Alıntı yapılan: designer73 - 11 Eylül, 2011, 18:40:06
Telifi alan yayınevi muhtemelen isminin açıklanmasını istememiştir ;D yoksa yazardın :)

Aynen öyle, bu işler belli olmaz.

Kızılmaske de telifler gidip gelmişti.  :)

rumar80

Bu duyumlar ne kadar sağlam yüce admin?
   Daha önce Nathan hatta Batman için de böyle duyumlar alındı.

hanac

Alıntı yapılan: rumar80 - 11 Eylül, 2011, 19:07:03
  Bu duyumlar ne kadar sağlam yüce admin?
   Daha önce Nathan hatta Batman için de böyle duyumlar alındı.

Adı üzerinde "Duyum"  :)

Yani resmi açıklama gelene kadar kesin değil.

Buddy Longway soruma en iyi cevabı sen verebilirsin, TR de kaç sayı yayınlandı ?

Ama çok sağlam bir seri.