Çizgi roman sözlük

Başlatan Vega, 08 Eylül, 2011, 23:48:32

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Vega

Arkadaşlar bir süre deneme yayınına aldığımız ve çeşitli nedenlerden ötürü unuttuğumuz çizgi roman sözlük projesi yeniden hayatta. forum ortamlarından farklı olarak sınırsız farklı tanımlama ve başlık açabilmenin yanı sıra sınırsız makara kukara imkanı sağlayan bu ortamı denemek isteyenler aşağıdaki linke tıklayabilirler.

http://cizgiroman.sozlukspot.com/

İlk kitabım Yanlış Adam çıktı. Edirne sokaklarında geçen çizgiroman temelleri üzerine kurulu bu romanı almayı unutmayın...

HacıGeraltEmmi

Ara sıra girmek lazım. Güzel espiriler var ;D

hanac

Güzel bir düşünce. Desteklemek lazım.

Hep destek tam destek  :)

V

Katılıp,geliştirmek lazım kesinlikle..
"İstemem,eksik olsun.."

tommikser

Hanac için yazılanı okudunuz mu?Pu ha haha haaaaa bende üye olup hemen yazacam.

hanac

Ben üye olup ilk mesajımı yazdım bile.

Güneş, sen ÇR Derneğine de üye olmamışsındır.  :)

tommikser

Üye oldum abi birazdan hakkında sıkılayacam ;DOna önümüzdeki ay olacam inş.

pearl jam

Benim nickimi benden önce biri almış.  Mehmet can ( Mcyz ) sen mi aldın yoksa?  :)

Vega

Arkadaşlar adından da anlaşılacağı gibi klon bir sözlük olmasıi sözlükspot yönetimi ve alt yapısı ile çalışması nedeniyle son derece ksııtlı ve hatta yetersiz bir admin paneli var. dolayısı ile özelleştirmek imkansız. isteyen sevgili çizgi roman dostu sanblackdragon gibi ansiklopedik mesajlar atabileceği gibi, isteyen yine istediği konu hakında esprili mesajlar atabilir. İlerleyen zamanlarda her çizgi roman severin merak ettiği bir kahraman, bir macera ya da benzeri bir şeyi bulması için başvurabileceği bir kaynak yaratmak için yardıma ihtiyaç var. Fikir oluşturması açısından bazı entry örnekleri aşağıda verilmiştir.

clark kent

kendisi ile tanıştığım ilkokul yıllarımın ilk travmalarını yaşatmıştır bana. incecik belime göre kemer bulamadığımız için sınıfta pantolon askısı takan tek çocuk oluşum. o...pu çocuğu sınıf arkadaşlarımın sırf ibneliğine çekip çekip bırakmaları. yerinden çıkan askıları geri yerine takamamam. sonra sınıfın ortasında herkesin içinde donlarımı toplayan annem gelir aklıma. titrerim. sonra büyürüm siyah boğazlı kazağımı sokarım kotumun içine. bel kısmı pot verir. sonra bu şerefsiz gelir aklıma. kumaş pantolunun içine pelerinini sokar. hay bende sana s....yım der söver geçerim. giderim gene askıları takmaya kasarım.

çizgi roman için para artırma rehberi

hepimiz biliyoruz ki çizgi roman demek para demek. bunun emişen piyasalarla, gömüşmüş dünya ekonomisiyle alakası yok. paran yoksa çizgi roman yok kardeşim.

peki çizgi roman için sağlımıza, sosyal hayatımıza zarar elimizdeki paradan 3 kuruş fazla nasıl ayırırız:

1. Sigara içmeyiniz.

2. pilav makarna: beyaz ekmek pahalı ve sağlığınız için çok da yararlı değil, bildiğiniz çöp. sandviç meraklısı değilseniz, sokakta nohut pilav (nohut çok zengin bir protein kaynağıdır) evde ise yemeklerin yanına pilav ve makarna yaparak ucuza düzgün bi halde doyabilirsiniz. pirinç pahalı olabilir, aldanmayın, 100 gram pirinç sizi bi öğün rahatlıkla doyuracaktır.

3. şişe suya mal gibi para vermeyin: şişe suya mal gibi para vermeyin, kendinize bi şişe, matara edinin damacanalardan sebillerden doldurun.

4. taksiye dolmuşa binmeyin akbille aktarma yapın: yol gizli bir para canavarıdır.

sürecek..

namor

gerçek adı namor mc kenzie olan, yarı insan, yarı denizadamı namor un ülkesi atlantis dev depremlerle batarken oda hafızasını kaybetti. human torch, onu new york sokaklarında buldu ve iyileşmesine yardımcı oldu. namor iyileştiğinde atlantis' e bir kral olarak döndü. insanlara duyduğu tüm kızgınlığa rağmen zaman zaman krallığının derinliklerinden çıkıyor ve onlar için savaşıyor.

superman and batman vs vampires and werewolfes

hell spawnın alıp leto'ya hibe ettiği leto'dan da bana ulaşan bir çizgi roman. açık arayla hayatımda okuduğum en kötü çizgi roman. elinde superman ve batman gibi malzeme var yanınada twilight gazıyla kapıştırdığın vampirlerle kurt adamları koymuşun ama insan bir konu falan serpiştirir araya.

bir kere superman'in hikayede ne işi var hiç çözemedim. arada hikayeye girip bir kaç kişi dövüyor sonra tekrar gidiyor. derginin 70'lerden kalma anlatım tarzı da bir fena. hey allam daha fazla bir şey yazmak istemiyorum, tom mandrake'ye yazık yemin ediyorum.

(bkz: kevin vanhook)

daha da kötüsü bu hikayenin devamını yazıyorlar.

(bkz: batman vs undead)

vega

maske ardına saklanan bir karakteri kendisine nick olarak seçmesinden de anlaşılacağı üzere ezik kişilik. cizgi roman net sitesinde adam yerine konulup moderatör ilan edildikten sonra götü kalkan çakma comics'çi. kendisi fumetti'ye düşman olup aynı zamanda koyu bir red kit sempatizanıdır.
aslında iyi çocuktur. tek derdi insanların daha fazla çizgiroman okuyup, okuduğunu da kelimelerle ifade ettiği günleri görmek olup, yaptığı tüm çirkefliklerin özünde yatan neden budur.
cizgi roman.net sitesinin forumunun sizin senaryolarınız bölümünde "madalyonun öteki yüzünden hikayeler" ile başladığı kıytırık yazarlık kariyerine şu an leto ile beraber henüz adını koymadıkları kısa metrajlı bir romanla devam etmeye çalışmaktadır.
hikayeleri bol kepçe çizgi roman dergisi hipnoz'da her ay yayınlanmakta olup, hipnoz dergisi her ay yayınlanmamaktadır.

vb. vb. vb.

Herkesi bekliyoruz.
http://cizgiroman.sozlukspot.com/

İlk kitabım Yanlış Adam çıktı. Edirne sokaklarında geçen çizgiroman temelleri üzerine kurulu bu romanı almayı unutmayın...

efendi

pek takılmıyoruz galiba arkadaşlar ha, bence güzel bir fikir ama birazcık ölü gibi. bir el atalım mı ha, ne dersiniz? evet dediğinizi duyar gibiyim :)

efendi

Alıntı yapılan: pearljam - 09 Eylül, 2011, 13:57:23
Benim nickimi benden önce biri almış.  Mehmet can ( Mcyz ) sen mi aldın yoksa?  :)

daha önce .sozlukspot.com uzantılı bir sözlükte o nick alındıysa ondan alamamışsındır, öyle ediyor bu sözlükspot amcam, tek bir tabandan idare ediliyor galiba sözlükspot'a bağlı sözlük alemi.

Vega

Keşke daha özerk bir yere taşınabilse ya da sözlükspot yönetimi attığımız mesajlara cevap vermeye tenezzül etse..