Ahhyaaakkk’ın menzili...

Başlatan Büyülü Rüzgar, 14 Ekim, 2011, 12:10:31

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Büyülü Rüzgar

Dün aksamkı bolumde dıkkat ettınızmi bır sahnede evın ıcınde keyla zaranın oglu ve cakır hatun beklerlerken cevher ve yanındakı ısmını hatırlayamadıgım şişko nun baskınına ugrarlar arbede esnasında sısko elınde odunla ahyaaaak dıye bagırıp onene gelenı pataklar ilginç bir anektod dikkatinizi cektımi ?

BAHADIR

Dün akşam ki bölümü şu an izliyorum...Dikkatimi çekmemişti ama dönüp bir daha baktım...Harbiden ilginç bir anektod ve hoş bir enstantane...Resmen Ahyaaaaaaaaaak.... :) Ama balta yerine Haydar abi... ;)

hanac

Seyrettiğim bir dizi deği ama bu sahneyi merak ettim.

Bir link vermeniz mümkün mü acaba ?

BAHADIR

gamlıbaykuş

İlginç olmuş. Dizilerimizde ve filmlerimizde Çizgiromanın tesirlerini daha fazla görmek dileğiyle :)
Hayat ne kadar güzel, hoş,
Haydi durma sevgiline koş...

DAMPYR

Zagor maceralarında bagırıyor bagırmasınada orada yaşıyanları hiç düşünüyormu dersiniz?..... ;D ;D ;D

Çığlık atan kahraman  pek yok piyasada. Zagor'un Tarzan esinlenmelerinden çığlık sahibi olduğunu biliyoruz. Hatta çığlık konusunda Ferri'nin çizdiği, Zagor ile Tarzan'ın uçarken çarpışıp, "niye çığlık atıp geldiğini belli etmiyorsun ulen" diye bağrıştıkları komik mi komik bir potbori de var.  Ancak  baktığımızda Tarzan çığlığını ormanda atıyor. Ormanda Jeyn'den başka çığlıktan rahatsız olacak bir insan da yok.  Ama Zagor öyle mi? Darkwood dediğin yerde, son sayımlarda çıkan rakama göre  25.000 insanı yaşıyor. Ki sayım zamanı sayım memurunun kafaderisini yüzerek kendilerini saydırmayan kabileler dahil değil bu rakama.  Darkwood'un bağlı olduğu Pennsylvania desen,  dünya kadar adam. Bataklıkta efendi gibi bağırsın  amenna ama Zagorumuz Aygaz kamyonu gibi mecburen gittiği  her türlü ortamda bağırıyor.  Herkesi memnun etmek  de imkansız. Birileri  şarlıyor tabi.
Vahşi deyip geçiyoruz ama, birinin  sinüziti mi var, başı mı ağrıyor,  sessizce avlanmaya mı çalışıyor, akşam ateş suyunu fazla mı kaçırmış, yengesi mi ölmüş  bilmeden kulağının dibinde bağırırsan, içlerinden birileri, karşısında  Zagor bile olsa böyle diklenir, linç girişimine maruz kalırsın.

pizagor

Zagor KM 64'den bir kare fotografladım sabah sabah. Benim için çok yeni bir bilgi, Ahyyaaakkk'ın menzili 5 milmiş, anlayacağımız dilde 8 kilometre. Yani ben Kadıköy'de yüksek bir binanın çatısına çıksam ve Ahhhhyaaaakkk diye çığırsam bunun Suadiye'den duyulması gerekiyor... Hadi ağaçlar, koruluk falan bunları bir tarafa bırakalım, orası açık arazi diyelim, Kadıköy'de dış ses kirliliği, sesi yutan binalar vs. tabi ki olmaz savunmasını yapalım ya da hadi bağıran ben değil de Hakan Aysev olsun ama yine de 'Oohaaaaayyyuhhhhh' diyor insan...

Tam Sıtkı Sıyrıllık bir mevzu, derinlemesine tahlil gerektiriyor...

İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

alan ford

Mukayeseyi Tarzan ile yapmak lazım. Onunu meşhur narasını da bütün orman dinliyordu.
kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

pearl jam

Zagor'un kendinden zagor te-nay diye bahsetmesine gıcık oluyorum.  Hadi kızılderililerin yanında zagor te-nay'ın sözü bu! diye artistliğini yapıyosun ona bişey demiyorum da Çiko'ya ne bu havalar onu anlamadım  ;D

rumar80

Zembla ve Akim nasıl bağırıdı hatırlayan var mı?

darkwood

Alıntı yapılan: rumar80 - 24 Kasım, 2011, 11:48:52
   Zembla ve Akim nasıl bağırıdı hatırlayan var mı?

AKIM ın bağırması AAAAOOAA olarak DY kitaplarında tercüme edilmiş. Bu işte Cem bey'in parmağı olabilir.  :D
Zembla yı ise hatırlayamadım.  Hımm ???
Darkwood Sakinleri..