Ödüllü Kasım 2011 konusu

Başlatan rumar80, 15 Kasım, 2011, 20:45:26

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

can amca

İlk aklı başımda izlediğim diziler Kaçak, Uzay Yolu ve Görevimiz Tehlike idi. Kaçak son bölümünde İstanbul sokaklarının ıssız kaldığı hala aklımda. Rahmetli anneannem "Allah boyunu devirsin Yaşar" ile Komiser Gerard'a (Jerard diyemezdi) gösterdiği tepkilerle hepimizi yarmıştı.

Uzay Yolu ise çocuk zihnimde açtığı yaratıcı düşünceler sayesinde komşu çocuklar üzerinde makyaj sanatını kullanarak yeni ırklar yaratma ve oyun kurma yeteneğimin gelişmesine yardımcı olmuştu. Komşumuzun oğlu benden iki yaş küçük Zafer'e (Demek ki o zaman 5 yaşında imiş) mumu eritip kulak ve burun yapma, sulu boya ile kaş çizme denemelerimle yeni bir Mr. Spock yaratmış ama annesinden de iyi bir fırça yemiştim; çünkü çocuğun kulağına mum kaçırmıştım. Burnundan da nefes alamadığından boğulayazdı zavallım.

İşte o gün, bugün "dizikolik" oldum. Ne günlerdi! Şimdi o dizileri tekrar izlediğimde ne kadar naif ve şiddetten uzak olduklarını görüyorum. Bugün izlediğimiz Supernatural, Games of Thrones ve Spartacus gibi dizilerin düşünülmesi imkansızdı.

konnektör

O dönemlerde yayınlanan bir çok dizi hafızalarımızda hala yer tutsada hiçbiri( mission imposible) görevimiz tehlike gibi olamaz sanırım.

.
*Resmimi hayal ederim ve daha sonra hayalimi resmederim.
Vincent Van Gogh

gamlıbaykuş

Alf'i de eklemek istiyorum. Bir de sikanaski mi sikonoski mi öyle bir dizi vardı ve çok güzeldi...
Hayat ne kadar güzel, hoş,
Haydi durma sevgiline koş...

kedidiro

bu konuya yazılan mesajları okuyorum da şaşıp kaldığım bir nokta var...anılan hemen her dizinin (çizgi filmler dahil) sıkı bir takipçisiymişim...o arada yüzlerce çizgi roman da okudum. meşe(bilye)den, çelik çomağa mahalle savaşlarından gazoz kapağı, kibrit kutusuna her tür oyunu da oynamışız...ve bu kadar işin arasında kendi çapımızda gayet de başarılı bir öğrenciydik...kardeşim küçükken günler daha mı uzundu, tüm bunlara nasıl yetişiyorduk veya şimdi çok mu yavaşladık ???

yunusmeyra

kedidiro'da hepimizin belki zaman zaman takıldığı şeye takılmış..yani nasıl oluyorda oluyor..farkedilmeyen bir "karadeliğin " çekim alanında,gitgide artan hızlarla tüm samanyolu galaksisi ile birlikte "kayıp" gitmekte ve zamanımız daha önceki zaman aralıklarına göre daha mı"hızlı" yaşanmakta..aslında bu durumda zamanın yaşanması "hızlı" değilde "içeriğine" dair bir yetişememe durumumu yaşıyoruz..düşünce daha yoğun,verimlik fazla gibi zannediyoruz ama her şey bizim çocukluğumuzdan daha mı farklı bir zamana dahil...salvador dali'nintablolarındaki gibi "zamanın" sabit göstergeleri bile "erimekte mi"??? yoksa bazı fizikçilerin dediği gibi birsolucan deliğinden geçmekte(galaksimizle beraber..) ve hız sonucu zamanı algılamımızda mı değişiyor..veya  uzay genişlemesinin sonuna doğru geldi ve kendi üstüne doğru mu bükülüyor,kapanıyor..tekrar t=0 anına mı dönüyoruz..ve her şey pulp bilim kurgu filmi tasarımı bir sahne gibi ,"hızla saran" video bant misali hızlanan bir zaman içinde mi yaşanılıyor..bu sonuncu olmadı galiba..yok yok oldu..zamanın yaşanma hızı değişirken niteliğide değişiyor ve daha az şeyi daha uzun zamanda yapıyor gibi mi algılıyoruz..yoksa ne..nasıl okundu binlerce çizgi roman ve çocuk dergileri bunca dizi arasında..(zaman algımızla, düşünce ve ruh dünyamızın bağıntısı arasındaki mevzulara ,psikoloji biliminin bize söyleyeceklerine ise hiç girmemek lazım.. ???)
HULK DEĞERLİ BİR KAHRAMANDIR!
HSD YENİ ÜYELERİNİ BEKLİYOR

Tarkan Kurt

Uzay Yolu
Kaçak
Görevimiz Tehlike
Zengin ve Yoksul
Dallas
Flamingo Yolu
Küçük Ev
Altı Milyon Dolarlık Adam
Perihan Abla
Alf
Bonanza
Aşk Gemisi
Beyaz Gölge
İkinci Bahar
McMillan ve Karısı
San Francisco Sokakları
Komiser Colombo
Kökler
Kung Fu
Mavi Ay
Lassie

Bunlar ilk anda aklıma gelen efsane dizilerden bazıları  :)

DAMPYR

Alıntı yapılan: yunusmeyra - 18 Kasım, 2011, 04:33:25

fantastik dizilerde"hayal adası"..parayı veren "hayalini" yaşar..

Martin mysteredaki bay jinx karakteri bu diziden esinlenmiş herhalde...... ;)

rumar80

Ricardo Montablan Star Trek orjinal seride efsanevi Khan Karakterini de canlandırmıştı.

gamlıbaykuş

Yanlış hatırlamıyorsam Johnny Deep'in de oynadığı polisiye bir dizi vardı. Adını hatırlayan var mı acaba?

hanac

Alıntı yapılan: hüzünlü flüt - 19 Kasım, 2011, 20:23:12
Yanlış hatırlamıyorsam Johnny Deep'in de oynadığı polisiye bir dizi vardı. Adını hatırlayan var mı acaba?

21 Jump Street, şu aralar filmi de çekildi. Yakında vizyonda.

rumar80

Johnny Depp bu dizi ile meşhur olmuştu. Genç polisler gizli kimliklerle liselerde öğrenci gibi dolaşıp uyuşturucu vs gibi gençleri tehdit eden suçlarla savaşıyordu.

gamlıbaykuş

Evet şimdi oldu, çok severdim bu diziyi.

Keşke bir yerlerden bulsam ve zamanım olsa da yeniden oturup izleyebilsem  :-[

s.b

Benim o zamanlar severek izlediğim diziler hatırladığım kadarıyla şunlar:
Stingray
İhtiyar Delikanlı
Beyaz Gölge
6 Milyon Dolarlık Adam
Dallas
Çarli'nin Melekleri
25.Yuzyil
Aşk Gemisi
Cosby Ailesi
Atlantis'ten Gelen Adam
Baretta
Flamingo Yolu,
Mavi Ay
Flipper
Galactica
Marco Polo
Görevimiz Tehlike
Webster
Zamanda Yolculuk
Kaçak
Magnum
Kara Şimşek
Uzay Yolu
Yedi Kareşe Yedi Gelin
Profesyoneller
Zaman Tüneli
Ziyaretçiler
Simon & Simon
Tatlı Cadı
Tatlı Sert
Uzay 1999
Komiser Columbo
Pasaklı Sally
Macera Peşinde
Kökler
Renegade
Mike Hammer
Şahin Tepesi
Saint
Saint'in Dönüsü
Köle Isaura
San Fransisko Sokakları
Serüven Peşinde
Kral ve Ben
Madigan
Kung Fu
Küçük Ev
Lassie
Logan'ın Kaçışı

Bu kadar diziyi o tek kanallı trt de izlediğime inanamıyorum. Olacak şey değil.
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

yalcinerol345

Sn.s.b.,saydığınız dizilerin içinde bir tane bile kötü diyebileceğim yok.Bu da ilginç değil mi?

V

Sami Abi yazınca hatırladım.Buck Rogers 25. Yüzyılda'yı da unutmayalım.

Hele de afacan model robot Tiwiki'yi..

"İstemem,eksik olsun.."