Gambit - Orjinal Cizim Koleksiyonu

Başlatan Gambit, 25 Kasım, 2011, 22:16:13

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Gambit

Koleksiyonumdaki nadir parcalardan birisi bu cizim bu arada.  Conan in Kara Kiyilar Kralicesi serisi yurtdisinda da cok sevilen bir macera serisi ve bu sayfalara ulasmak ciddi zor.

Bu sayfa ile ilgili detayli bilgi ve de resmi 2.2 MB boyutundan indirmek isteyenler icin ilgili link:

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=660923500592811&set=a.618020311549797.1073741828.617476801604148&type=1&theater

yunusmeyra

roy thomas'ın anlattığı anılarında conan'ın bu özel sayılarını çizen üstad buscema kadar çinici sanatçılardanda bahsedilir..steve gan'ın anektodu ilginçtir..kendisi 58 no'lu sayıdan , Gambit'te orjinal son sayfasını gördüğümüz 63 no'lu sayıya kadar buscema'nın kurşunkalem sayfalarını çiniler..ancak ilginç bir şey olur steve gan'a yollanan son parti kurşunkalemli ve kaligrafisi bitmiş sayfalar geri gelmez..işi sonra bir başka ünlü filipinli çinici tony de zuniga ve stüdyosu devralıp bitirebilir..sayfaların gittiği yerden geri gelmeme sebebi steve gan'ın buscema çizimlerine hayran kalıp alıkoymasıdır !!!
HULK DEĞERLİ BİR KAHRAMANDIR!
HSD YENİ ÜYELERİNİ BEKLİYOR

s.b

Alıntı yapılan: yunusmeyra - 14 Ekim, 2013, 12:29:52

sayfaların gittiği yerden geri gelmeme sebebi steve gan'ın buscema çizimlerine hayran kalıp alıkoymasıdır !!!

Vay deli adam vaaaay.
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

Gambit

Yunusmeyra cok degerli paylasimlarda bulunuyorsun, resmen mest oluyorum paylasimlarini okurken, benim cizimleri inanilmaz tamamliyorsun, cok cok tesekkurler. Zaman icinde, cidden onemli bir bilgi ve ani kaynagi olacak bu forum.
sevgiler
Iyi bayramlar

Gambit

Kizilmaske - Sayi 65- 150 TL lik 65 sayilik 3. seri

yunusmeyra

Alıntı yapılan: Gambit - 16 Ekim, 2013, 10:51:59
Yunusmeyra cok degerli paylasimlarda bulunuyorsun, resmen mest oluyorum paylasimlarini okurken, benim cizimleri inanilmaz tamamliyorsun, cok cok tesekkurler. Zaman icinde, cidden onemli bir bilgi ve ani kaynagi olacak bu forum.
sevgiler
Iyi bayramlar
Gambit asıl güzel malzemeler sende  ;) biz yazılmış olanları derliyoruz sonuçta..dediğim gibi imkanı olan herkesin ama 1 ,ama 1000 sayfa olsun orjinal sayfa  ve kapak çizimlerinin koleksiyonlarında bulunmasını isterim..gördüğüm kadarıyla sen bu ülkede bunu ciddi olarak gerçekleştirenlerdensin..sevdiklerinle iyi bayramlar..

Gambit

Katiliyorum dostum, bence de cizgi roman a gonul vermis ve koleksiyon yapan herkesin en az 1 adet orjinal cizim olmali koleksiyonunda. Mumkunse cerceveletip sergilenmeli hatta.

Bu arada, yanlis dosyayi yuklemisim bir onceki mesaja :)

orjinal cizim su:

hennessy

Bro piyasada orjinal çizim mi bıraktın :) katılıyorum benim 1 ad.oldu iki adette yolda :) yeter gerisini bir gün gidip bronun koleksiyonuna bakıp efkar dağıtacağım şampanya eşliğinde :)
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

Gambit

Alıntı yapılan: hennessy - 16 Ekim, 2013, 20:27:51
Bro piyasada orjinal çizim mi bıraktın :) katılıyorum benim 1 ad.oldu iki adette yolda :) yeter gerisini bir gün gidip bronun koleksiyonuna bakıp efkar dağıtacağım şampanya eşliğinde :)

valla ben biraz erken basladim ama en buyuk hatam, baslangicda elimdekilerin bir kismini satmak oldu. Bu gerci, orjinal cizimleri ne kadar sevdigimi bana ogretti ders olarak ve daha cok aldim :)

piyasada aslinda daha cok olmasi lazim ama cogu kayip olmus saniyorum ya da gizli koleksiyonerler varsa, onlarin elinde

senin 1. orjinali tebrik ederim, paylasmani bekleriz :)

Bugun ki parca, Alaska 1. seri Tay Yayinlari, Gazeteci Leydi isimli 36. sayinin kapagi:

Gambit

1981 - Ken Parker Turkiye de ilk olarak 1981 Ağustos ayinda Pistolero adlı cep çizgiromanı icinde dolgu olarak yayinlanmistir.

1982 - Pistolero'daki 'Uzun Tüfek' adlı maceradan sonra Tay yayinevi, Ken Parker adıyla az miktarda deneme baskisi yapmis, ama Sezen Yalciner, ismi begenmemis ve Alaska adi ile yeni kapaklar yapilarak baskiya girmis ve 1982 senesinde yayına girmiştir. Bu ilk Ken Parker serisi toplam 40 sayı sürmüştur.

1983 veya 84 ? - Ikinci Tay Yayınları serisi ise 21 sayıda nihayetlenmiştir. Ikinci seride, yanlis hatirlamiyorsam, ilk 16 sayida yeni maceralar yayinlanmistir.

1991 - Tay Yayinevi, son bir defa daha yayinlama baslamis ama sadece 5 sayı sürmüstür bu 3. seri. Maceralarin hepsi tekrardir.

2000 - Aksoy Yayıncılık Ken Parker adi altinda, sadece 4 sayı yayinlayabilmistir.

2000 - Hakan Alpin'in yönetmenliğinde çizgiroman faaliyetine girişen İthaki Yayınevi ise büyük boy bir Ken Parker Magazine sayısını albüm formatında basmış, ancak gerisi gelmemiştir.

2001 - Ken Parker serisinin Türkçe yayın haklarını satın alan Hakan Şaşmaz'ın Parantez Yayınevi ile anlaşması üzerine hayranlanyla yeniden buluşan başlık, çıkan 13 sayısı boyunca eski maceralarını tekrarlamıştır. Kısıtlı yayıncılık deneyimine rağmen Ken Parker'ı Türkiye'de yayınlamaya kararlı olan Şaşmaz'ın kişisel girişimiyle kurduğu Rodeo Kitap adlı yayınevi bünyesinde, Parantez'deki serisinin yarım kaldığı sayıdan ve 2002'den itibaren 'özel serisi' ile birlikte, periyotsuz bir şekilde kitabevlerinin raflanndaki yerini alan başlık, böylece yeniden gündeme gelmiştir.

2013 itibari ile hala yarim yamalak yayinlanmaya devam etmektedir.

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=663947043623790&set=a.617483438270151.1073741826.617476801604148&type=1&theater

yunusmeyra

alaska  kapakları "usta"nın artık stil ve tekniğinin tam olarak oturduğu bir zamanda yaptığı ve  normal tay yayınları serilerindeki "sıradan" sayılabilecek bir çok kapağı yanında gerçekten "özel" duran kapaklardır..

Gambit

Kalidor a baska bir baslikda Giordillo Conan paylasacagm dedim ama oncelik bundaymis

Kalidor ve tum Conan severler icin gelsin, boyut rahat bakin diye biraz buyuk yukledim, olmazsa kuculturum

Efsanevi cizer ve cinici Ernie Chan ustadan, bir pin up calismasi

boyut: 29 x 45 cm

hennessy

harika bir çizim bro bu arada İstanbul'a taşınınca haberim olsun.
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

Tarkan Kurt

hanac

Alıntı yapılan: Gambit - 03 Kasım, 2013, 20:08:46
boyut: 29 x 45 cm

Bro bunu çerceveletip duvara astın mı ?

Evet ise, duvarda nasıl durduğu ile ilgili de bir foto isterim.