Ana Menü

E-Dergi Sayı 1..

Başlatan V, 12 Aralık, 2011, 22:29:04

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hanac

Peyami'nin Pertavsızı köşesi mükemmel olmuş. Tebrikler.

Ayrıca Haşim Bey röportajını da pek beğendim.

Röportajı yapan genç arkadaşa teşekkürler.  :)

tommikser

Haşim Öz röportajından istediğim verimi alamadığımı Cevat Kelle arkadaşıma belirtmek isterim.Daha güzel bir röportaj bekliyoruz.Dergi o kadar yoğun ki oldukça keyif aldığımı belirtmek isterim.Diğer sayının daha iyi olacağına eminim.

Beni eleştiren Hanac abinin  yayın kuruluna imla hataları için ne diyeceğini de çok merak ediyorum.4 kişilik bir ekip hata yapıyorsa benim tek başına yapmam normaldir sanırım ;D

hanac

Sende düzelme var.  Aferin, otur.  :)

Güneş (The Great Mixer from Tokat), bu arada dergiye katkının sıfır olduğunu da gördüm.

2. sayı için çalışmalara şimdiden başlamışsındır herhalde.

V

Güneş artık yayın kurulunda. :)

İlk sayının kapağı konusunda yardımcı oldu sağolsun.

Röportajları yapma ve yayınlanacak çizgi romanları bulma işi kendisinde.

Son okuma işlemleri de ona ait olsun.

İmla hataları sıfıra inecek inşallah..Çoğu hatanın sebebi dergi yazımında Word kullanmaktan

kaynaklanan sorunlar.Daha profösyonel programlar var ama lisanslı alıp-kullanmayı öğrenmek lazım.

Bu kadarına şükrediyorum açıkçası.Yardımcı olan herkese teşekkürler..
"İstemem,eksik olsun.."

tommikser

Diğer yayında daha aktif olacağımdan emin olabilirisiniz abi.Hanac abim  yüzünden dil bilgisi takıntılı olmak üzereyim ;D

Diğer yayında son okumayı seve seve yaparım.Bu arada benimde röportajım vardı ama Ertan bey rahatsızlandı ve bir türlü yetiştiremedi yoksa  röportaj olacaktı.Diğer dergiye inceleme yazısı ve röportajım olacak inş.

En çok Engin abim yoruldu yakinen biliyorum.Diğerinde bu kadar yormayız inşallah.

Tarkan Kurt

Oldukça güzel bir dergi olmuş. Emeği geçen tüm dostları tebrik ederim. Özellikle Haşim Öz röportajını beğendim. Bunun içinde Hasan'ı tebrik etmek lazım.

HacıGeraltEmmi

Dergimiz gayet güzel olmuş, içerik dolu dolu, her konuda, her zevke göre birşeyler var. Böyle bir içeriğin düzenlemesini yapmak, başlı başına ciddi bir emek ve özveri ister. Başarıyla sonuca ulaştıran Engin arkadaşımızı gönülden kutluyorum. Bir sonraki sayının daha iyi olacağına eminim.

Naçizane fikrim:
Yeni sayıda görseller biraz daha büyük, belli aralıklarla tam sayfa kullanılırsa dergi daha da şık bir görünüm kazanacaktır. Nasılsa kağıt ve sayfa sayısı tutturma sıkıntımız yok.

Uzaktan eleştirmek kolay tabi, ee dilin kemiği de yok, konuşuyoruz böyle ;D

Peyami

Aslında belki de zor olan bir araya gelmek ve hep beraber ilk tınıyı çıkarabilmekti, bundan sonrasının gittikçe zenginleşen bir orkestral kompozisyona dönüşüp, uzun yıllar tüm ÇR severlerin kulağında hoş sadalar bırakmasını diliyorum.

Öncelikle derginin ortaya çıkmasında aslan payının sahibi Engin'e hepimiz teşekkür borçluyuz. Neticede bizler beğendiğimiz ÇRlar hakkındaki düşüncelerimizi ya da hikayelerimizi harflerle veya çizgilerle kucaklaştırırken nispeten zevkli bir iş yapıyorduk, oysa "gönüllerin editörü" çoğumuza sıkıcı gelebilecek teknik bir konuyla, yani mizanpajla, bildiğim kadarıyla tek başına mücadele etti.

İkinci olarak benim kendisine özel bir teşekkür borcum var, tatlı diliyle beni yuvamdan çıkarmayı başarmasaydı ve tanışıklığımız olmamasına karşın tam bir güvenle olabildiğince serbest bırakmasaydı, benim gibi bir tembel ve aşırı bireysel yaradılışta bir insan dünyada bu işe girmez, girse de tartışarak çıkardı. Herşey için sağol Engin müdürüm.   

Biraz da dergiden bahsetmek istiyorum.
Kapak tasarımı bence gayet iyi, Abbas Bağca tam zamanında bir süper kahraman gibi yetişip "zevahiri" kurtardı. Devrim Kunter ise zaten bana göre artık markalaşmış bir isim. Lafa ne hacet.

Doğa'nın yazısı hem ÇR seçimi hem de tarz olarak kendime en yakın hissettiğim tanıtım oldu (Uçma Sanatı). ÇR zaten şahaneydi ama Doğa da güçlü cümlelerle bu ÇRın özüne uygun bir anlatım seçmiş. Umarım daha da uzun çalışmalarda, bilhassa yine böyle nefis ÇRlar üzerine yazmaya devam eder. Efe Topçuoğlu'nun tanıtımının (One Piece) ilk birkaç sayfasına göz attım, mangayla ilgim olmadığı halde hoşuma giden, sade ve açıklayıcı nitelikte bir yazı olmuş gözüküyor. Öneririm. Yunus da belgesel tadında bir yazı yazmış, "süper kahraman" ekolünü sevmediğim için henüz yine sadece başını okudum ama ilgilisine güzel kokular geldiğini söyleyebilirim.

Karizmatik adminimizin röportajının da çeşitli ÇRlar hakkındaki soru işaretlerini ortadan kaldırma görevini başarıyla gördüğünü düşünüyorum. Yalnız bilmem siz de fark ettiniz mi, sanki bu Wasteland ve Spiderman konuları sorulduğunda Haşim bey'in tadı biraz kaçıyor gibiydi...neyse...bazen ben aşırı "anlam çıkarıcı" olabiliyorum...

Son olarak tüm katkı yapmış arkadaşların eline sağlık diyor, her beğeniye ve zevke uygun bir şeyler bulabileceğinizi belirtiyor, ve ikinci sayı için çalışmalara başlama çağrısını yineliyorum.

Peyami "Pertavsız" Kurtaran

darkwood

Haşim Öz röportajı  ve Peyami sayfaları gerçekten iyi olmuş, keyifle okudum.
Araştırmacı gazeteci Cevat Kelle arkadaşımızı da bu vesileyle kutluyorum.

Alıntı yapılan: gunessemerci - 02 Ocak, 2012, 13:37:15
Diğer yayında daha aktif olacağımdan emin olabilirisiniz abi.Hanac abim  yüzünden dil bilgisi takıntılı olmak üzereyim ;D

Diğer yayında son okumayı seve seve yaparım.Bu arada benimde röportajım vardı ama Ertan bey rahatsızlandı ve bir türlü yetiştiremedi yoksa  röportaj olacaktı.Diğer dergiye inceleme yazısı ve röportajım olacak inş.

En çok Engin abim yoruldu yakinen biliyorum.Diğerinde bu kadar yormayız inşallah.

Türkçemizi orjinal kelimeleri ile destek verip zenginleştiren sevgili Güneş'i de ayrıca kutluyorum. Güzel yazılarını sansürsüz olarak dergide görmeyi umut ediyorum.

Darkwood Sakinleri..

NIC

Haşim Öz röportajını beğendim de benim şöyle bir fikrim var,bu tarz röportajlara forumdakilerin sorularını da eklesek nasıl olur?Öte yandan Hüzünlü Flüt'ün yazısını beğendim bende.Cadı Avı macerası hoz dönemi Dylan Dog'ların en ilgi çekici kitaplarından biri,diğer sayıda da Vampirler macerası ile ilgili bir yazı istesem ayıp mı olur? ::)

tommikser

Gene mi yazım yanlışı yapmışım arkadaş ;D

gamlıbaykuş

Alıntı yapılan: NIC 39 - 02 Ocak, 2012, 15:46:53
Haşim Öz röportajını beğendim de benim şöyle bir fikrim var,bu tarz röportajlara forumdakilerin sorularını da eklesek nasıl olur?Öte yandan Hüzünlü Flüt'ün yazısını beğendim bende.Cadı Avı macerası hoz dönemi Dylan Dog'ların en ilgi çekici kitaplarından biri,diğer sayıda da Vampirler macerası ile ilgili bir yazı istesem ayıp mı olur? ::)

Teşekür ederim, beğenmenize sevindim...

Vampirler macerasını yeniden okumam lazım. Kitap kutularda bir yerde o da nasıl bulurum bilmiyorum. Yine de bakarım...
Hayat ne kadar güzel, hoş,
Haydi durma sevgiline koş...

alan ford

Alıntı yapılan: Peyami - 02 Ocak, 2012, 15:24:41

Doğa'nın yazısı hem ÇR seçimi hem de tarz olarak kendime en yakın hissettiğim tanıtım oldu (Uçma Sanatı). ÇR zaten şahaneydi ama Doğa da güçlü cümlelerle bu ÇRın özüne uygun bir anlatım seçmiş. Umarım daha da uzun çalışmalarda, bilhassa yine böyle nefis ÇRlar üzerine yazmaya devam eder. [

Beğendiğinize çok sevindim . İkinci sayı için bir Corto  Maltese yazısı hazırlıyorum . Umarım becerebilirim.

Dergi gerçekten dolu dolu güzel bir dergi oldu. Benim favorilerim de "kedidiro"'nun American Splendor'u ve Peyami'nin Pertavsızı köşesi.

Yıllar önce Metis Çeviri dergisinde Deniz Erksan " Çevrilmemiş Bir Yapıta Önsöz" başlığıyla Yüzüklerin Efendisi hakkında bir yazı yazmıştı. Yıllar sonra Metis kitabı yayınlarken bu yazı bu sefer kitabta "Çevrilmiş Bir Yapıta Önsöz" başlığıyla yer aldı.
Kedidiro'nun yazısını okurken aklıma geldi.  American Splendor bizde de yayınlansa.  Önsöz olarak "Okuyabildiğimiz Çizgi Romanlara Güzelleme" başlığıyla bu yazı ne güzel olurdu. :)
kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

V

Doğa'nın "Uçma Sanatı" yazısı elime geçince kendi kendime hayıflandım neden bu harika eseri es geçtim diye. Hemen kitabın siparişini verdim.Doğa'nın yazısı kitabın en hassas noktalarına tek tek parmak basıyor.Bu eşssiz dramı taçlandırıyor adeta..

American Splendor'ı okumak nasip olur mu bilmem ama filmini yakın zamanda kesinlikle izleyeceğim..
"İstemem,eksik olsun.."

kedidiro

Yıllar önce Metis Çeviri dergisinde Deniz Erksan " Çevrilmemiş Bir Yapıta Önsöz" başlığıyla Yüzüklerin Efendisi hakkında bir yazı yazmıştı. Yıllar sonra Metis kitabı yayınlarken bu yazı bu sefer kitabta "Çevrilmiş Bir Yapıta Önsöz" başlığıyla yer aldı.
Kedidiro'nun yazısını okurken aklıma geldi.  American Splendor bizde de yayınlansa.  Önsöz olarak "Okuyabildiğimiz Çizgi Romanlara Güzelleme" başlığıyla bu yazı ne güzel olurdu.

becerebilirsem bu yazı dizisini hazırlamayı düşünürken benim de ana motivasyonum sevgili doğa'nın bahsettiği yazı idi...en azından yıllık almanaklarından birinin yayınlandığını görebili miyiz? ??? pek sanmıyorum... ikinci sayı içinse bir '' lone wolf and cube'' güzellemesi yazmayı deneyeceğim...biliyorum sevgili emre başta olmak üzere forumda bu manga hakkında benden çok daha fazla bilgi sahibi arkadaşımız var. ama onlar ingilizcesinden de olsa bunu okumuş insanlar ben ise ancak '' okuyamadığımız çizgi romanlara güzelleme'' yazabilirim...