Ana Menü

E-Dergi Sayı 1..

Başlatan V, 12 Aralık, 2011, 22:29:04

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

rumar80

Bu güzellemeyi de merakla bekliyorum sayın hocam.

kedidiro

öncelikle editörlerimiz başta olmak üzere herkesin yüreğine, emeğine sağlık...kesinlikle forumumuza yakışan bir dergi olmuş  artık ikincisi hatta daha sonrası ufukta göründüğüne göre  daha iyisini nasıl yapabilirizi konuşalım...benim görüşlerim:
1- en büyük artımız yazıların kesinlikle doyurucu olması...hiç okumadığım bazı çizgi romanlar hakkında son derece kapsamlı, dahası okuma isteği duyuran yazılar var ve sanırım bir çok üyemiz de benim gibi düşünüyor.
2- yazıların bol görsel malzeme ile desteklenmiş olması da çok güzel
3- en önemli noksanımız ise sevgili engin'in bahsettiği gibi çizgi roman sayfalarımızın azlığı...forumumuzun çizer üyelerini göreve davet ediyoruz
4-bulmaca, mizah, sinema, çizgi roman dünyasından haberler vb.. bölümlerimiz de olmalı
5- her sayıda en az bir röportaj mutlaka olmalı
6-belki daha ilerleyen sayılarda belirli bir tema üzerine gidilerek özel sayılar çıkarılabilir.
7- tamamen çizgi roman sevgisiyle amatör bir ruh ama profosyonel bir emekle çıkarılan dergimiz için özellikle sevgili engin'e ve diğer editörlerimize yardımcı olalım... en önemlisi bu.
     son olarak böylesi bir dergide yazımı yayınlayarak, okuyarak beni onurlandıran tüm dostlara teşekkür ederim.bin selam bin sevgi...

roknorinto

Emek verenlere teşekkürler. Ortaya dolu dolu bir dergi koymuşsunuz. Ancak özellikle kapak çözünürlüğünün daha yüksek olması gerekli. Bilgisayar ekranında büyük olarak açtığımda pikselli görünüyor. Bilginize...

Kerimoğlu

Harika bir dergi oku oku bitmiyor bir kere. Çok doyurucu ve geniş bir yelpaze. Her ay böyle bir dergi gelecekse başka bir şey okuyamayacağız demektir uyarayım. Uçma Sanatı, mangalar, Marty Amca yazısı ve diğerleri harikaydı. Dergimiz daim olsun...

hanac

Sevgili Umut'un (vega) hikayeside çok heyecanlı bir yerde yarım kalıyor.

Yoksa kalmıyor mu ? Bitiyor mu ?

Vega

Alıntı yapılan: hanac - 05 Ocak, 2012, 13:54:04
Sevgili Umut'un (vega) hikayeside çok heyecanlı bir yerde yarım kalıyor.

Yoksa kalmıyor mu ? Bitiyor mu ?

Abi Vega Evreninde ufak tefek yanılmalar dışında günümüz fizik kuralları geçerli olacak. Dolayısıyla o yükseklikten düşen bir insan evladının yaşaması imkansız. :D

Öte yandan benim öykülerimde ölen ölü olarak kalacak. Maalesef bir dirilme söz konusu değil. Bir de bundan sonraki öykülerimde kısmet olursa, genelde yazdığım belli bir anı anlatan öyküler yerine, bir kaç güne yayılan, kurgulanmış hikayeler yazmaya gayret edeceğim. Umarım beğenilir.
İlk kitabım Yanlış Adam çıktı. Edirne sokaklarında geçen çizgiroman temelleri üzerine kurulu bu romanı almayı unutmayın...

V

Umut'un öyküleri,dili,anlatımı son derece akıcı.

Yanlız çok çabuk tüketiliyor.Kurguyu genişletmesi

kalitelerini kat be kat arttıracaktır.

Bu arada ben de bir öykü yazmaya başladım.

Nasipse yakında yayın kuruluyla paylaşırım.. :)
"İstemem,eksik olsun.."

V

Ben dergide Kültürelgüncel(Mustafa)'nın tanıtımını yaptığı Abrafaxe(Bacaxızlar)

çizgi romanının konusunu ve çizimlerini çok beğendim ama Türkçesini bulmak ne mümkün? :(

"İstemem,eksik olsun.."

Harun Ça

One Piece bölümünde hasır şapka keşke saz sapka olarak yazılmasaydı.

Al Simmons_Spawn

Bence mükemmel olmuş hazırlayan ve emeği geçen herkese çok teşekkürler her sayfasını teker teker sıkılmadan okudum. Hatta sırf yazısını okuyupta ilgilenmeye başladığım çizgi romanlar oluştu şimdiden emeği geçen herkese tekrardan teşekkürler.

affedlmeyen

dergi gerçekten çok harika olmuş. dop dolu bir 100 sayfa. insan okurken hiç sıkılmıyor gayet keyifli. dergide emeği geçen herkesin eline sağlık. başarılar diliyorum gerçekten.

gece kartalı

Öncelikle emeği geçenlerin ellerine sağlık.

Ben bu tür dergilerde ilk olarak röportajları okurum. Naçizane bir kaç önerim olacak.
1. Röportajlar biraz daha uzun tutulabilir.
2. Röportaj yapılan şahıslara her ay belli kalıpta sorular sorulabilir.
    Misal, en sevdiğiniz 3 çizgi roman hangisi?, ilk okuduğunuz çizgi roman?, en çok sattığınız çizgi roman?, çevirmeyi en çok     istediğiniz çizgi roman? gibi.

ErenKoyunoglu

Emeği geçen herkesin ellerine sağlık. Dolu dolu bir sayı olmuş. Tek eleştirim çok rengarenk sayfalar okuyucuyu yoruyor. Daha bir grafik düzen içinde olsa sayfalar, okumayı kolaylaştırır, marka kimliğini öne çıkartır. Bu konularda akademisyen kimliğim ön plana çıkıyor :)

Hayal Kahvem

Selamlar, Nacizane benim bir önerim olacak... Altın Madalyon'un ilk dergi kapağı böyleydi ya...
:)

İkinci dergi kapağının şöyle olmasını rica ediyorum.  :D

alan ford

Alıntı yapılan: Hayal Kahvem - 17 Ocak, 2012, 15:45:02

Selamlar, Nacizane benim bir önerim olacak... Altın Madalyon'un ilk dergi kapağı böyleydi ya...
:)

İkinci dergi kapağının şöyle olmasını rica ediyorum.  :D

Süpermiş bu.
kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir