Hayatta Satmam Dediğiniz Çizgi Roman Var mı?

Başlatan mgsar, 03 Ocak, 2012, 11:53:16

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

KenParker

Tekrar okumak istemediğim her çizgi romanı satabilirim. Satabilirim diyorum çünkü şimdiye kadar hiç satmadım. Sanırım kitaplığı yenileyince topluca satacağım. Tekmiş, seriymiş, dünyada bir tek bende varmış... umurumda olmaz.

Tekrar tekrar okumak istediğim çizgi romanlar var. Bunları asla satmam. Bunlar hangileri olabilir? Corto Maltese, Ken Parker, Red Kit, Teks Özel Seri, Sandman, cüce boyutuna rağmen Thorgal... daha böyle gider.  Çizeriyle müsemma Scalped, 300, Conan, Blacksad gibi çizgi romanlar var. Zaten bu çizerlere ait ne bulsam topluyorum. Satmam. Ha bu arada grafik romanlardan da ne bulsam alıyorum ve satmayı düşünmüyorum.

Ekleme: Kitaplığımda birkaç imzalı kitabı görünce ekleme yapma ihtiyacı hissettim. Yazarının çizerinin imzaladığı kitapları satmam. Satamam. Özenle korurum. Raftan indirip her ele alışımda yazarına çizerine yine, yeni, yeniden merhaba derim. Onlar kıymetli varlıklardır. Kıymeti maddeden değil, emekten, yazarıyla münasebetten ileri gelir. Özenle saklarım.

nicholaihel

Enteresan bir soruymuş.

Evde yeterince yerim ve maddi gücüm olsa herhalde hiçbirini satmam. Beğenmesem bile içimdeki arşivci, koleksiyoncu muhafaza etmek ister. Bu güne kadar sattıklarım büyük ölçüde koyacak yer bulamamam, yeni aldıklarıma yer açmak içindi. Bazılarını hiç okumadan tabiri caizse haraç mezat sattım sahaflara bıraktım. Oysa biliyorum, saklayacak yerim olsa bir gün okuyabilirdim. Arkabahçenin bastığı Green Lantern Serisini komple, Yky JL serisini komple, Tokyo Gül, Titana Saldırı gibi bir sürü manga, imzalı kaptan onedin... İlk aklıma gelenler... Satmasam bir gün okunurlardı sanki.

Guardino imzalı Blacksad ciltleri, Güngezgini HC, Ablak imzalı Tübitak, Urasawa'dan Münster, Essex County HC özel Baskı, Habibi HC satmam deyince ilk aklıma gelenler.

Kauss

Şuana dek satmadım fakat açıkçası bilemiyorum. İmzalı bir kaç çizgi romanım var, bir kaç tane de limitli fasikülüm sanırım onları en son satardım.
Tek bana mı oluyor bilmiyorum ama; bazen şöyle bakıyorum ya ne uğraşıyorum hepsini satayım diyorum ama sonra kıyamıyorum. Millet altına/dolara para yatırır ben çizgi romana yatırıyorum.

pizagor

Alıntı yapılan: pizagor - 03 Ocak, 2012, 13:26:45
Umuyorum ki tekini dahi satmak zorunda kalmam!

Zorunda kaldım. Yer darlığından mizah dergileriyle başlayıp eski tarihli çizgiromanlara ve orijinal fasiküllere geçtim. Biliyorum, bir gün gelecek niye yaptım ben bunu diye kafamı duvarlara vuracağım. Tıpkı üniversite yıllarımda sattıklarım için üzerinden 26-27 sene geçmesine rağmen hala hayıflanmam gibi. Ne orijinal fasiküller, ne Türkçe çizgiromanlar gitti o günlerde. Yine hüzün kapladı içimi  :-\
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

-brendon-

Conan,Batman,Zagor kesinlikle satmayacağım çizgiromanlarım.