Eğer Conan Günümüzde Yaşasaydı...

Başlatan kalidor, 30 Ocak, 2012, 11:27:09

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

yunusmeyra

Birde buscema ustanın çizimlerinde belit ile ilgili maceralarda tarzan'vari bir "orman" adamı ile karşılaşır (amra,aslanların efendisi)..
Bu aslında marvel'in tarzan dizisinide çizen buscema'nın mevcut öyküye çizim yoluyla yaptığı hoş bir göndermedir..(tabii ki senaryo roy thomas'ındır  ;) )
Ayrıca buscema'nın iki kahramanında bir süre çizerliğini yapmış bir usta olarak ,onları karşı karşıya getirdiği bir illüstrasyonu mevcuttur..

HULK DEĞERLİ BİR KAHRAMANDIR!
HSD YENİ ÜYELERİNİ BEKLİYOR

kalidor

Conan'la Tarzan'ı zamanında Yıldırım Örer korsan bir what-if'le karşı karşıya getirmiştir. Bu yabancı Conan forumlarında halen konuşulur. Maceranın bir kısmı orjinal conan maceralarından kolaj bir kısmı da yıldırım Örer'i kendi çizimleridir. Kısa bir maceradır ve maceranın sonunda Conan Tarzan'ı harcar, son karede ise Jane'in zevk çığlıklarını duyarız :)

Crom! Ölüleri Say...

Solomon Kane

Conan' ın bu macerasıyla çizgi roman okumaya başladım diyebilirim. Daha küçükken gazeteci abilerimin verdiklerini ve babamınkileri saymazsak kendimin alıp okuduğum ilk macerasıdır. Bir de Conan Wolverine karşı vardır. Onda Conan Wolverine yerine yanlışlıkla bizim zamanımıza gelir ve Jean' i Red Sonjaya benzetir. Öyle de biter zaten :)
Hiç bir yerde huzur bulamazken ölmek için endişe etmek neye yarar? JUDAS

Yarım uyku 4 sandviçe bedeldir. ( Demir Pençe Filminden)

" Çelikten yüreklerimiz, tunçtan ruhlarımız, kurşundan mermilerimiz vardır."

Bütün çizgi romanları bulabileceğiniz tek yer cennettir. ( Ben :) )

kalidor

O maceranın sonunda da sağ elini kaybeden Conan, boyut değiştirerek kendini X-Men takımının bir mücadelesinde bulur ve yanılmıyorsam Phoenix'i Belit'e benzeterek kurtarır.

Maceranın sonunda Nemedya kroniklerinden Wolverine'nin Sonja ile evlenerek Hiborya Çağı'nın en büyük kralı olduğunu öğreniriz. Bu what-if hikayesi aslında Conan'ın Red Sonja'yı yendiği ama Belit'in hatırası daha taze olduğu için son anda yatağa atmaktan vazgeçtiği ve Belit'i tekrar diriltmek için Sonja'yı bir büyücünün yardımıyla kurban etmeye götürdüğü maceranın bir adaptasyonudur. Bu macerayı Tam Maceralı Koleksiyon Dizisi Sayı 48 - Büyücüler Savaşı adıyla bulabilirsiniz. Forumda bununla ilgili daha geniş bir bilgi içinse bkz:

http://altinmadalyon.com/altin/index.php/topic,3772.msg32691.html#msg32691

Crom! Ölüleri Say...

Solomon Kane

Maceranın sonunda sağ elini  bileğinden kaybediyor  onu ateşte dağlayarak yarasını kapatıyor. İkincisi Sonjaya benzetir.  :) Kimseden kimseyi kurtarmaz benim okuduğum sadece Cyclops' un kafasına bir kaya fırlatır.

Wolverine hakkında yazılan efsanede şöyledir:

Bir Nemedya Efsanesi

Şunu Bilin ki Prensim , Kimeryalı Conan buralardan gittikten sonraLogan diye biri ortaya çıktı...

Uzun saçlı, hayvan pençeli, bir kurdu andıran görünüşüyle, bilgisiyle... Gözüpek bir savaşçıydı... Hirkanyalı bu kadın onunla birlikte unutulmaz bir efsane yazdı... Tarihe altın harflerle geçtiler.

Solomon Kane

haysat

Conan dedinmi böyle olacak.umarım güzel bir filim olur.

HİÇBİRİNİZ ANLAMAMIŞSINIZ
BENİ SİZİN YANINIZA HAPSETMEDİLER
SİZİ BENİM YANIMA HAPSETTİLER !