Bir çizgi roman okuru olarak çizgi roman konusunda en büyük hayaliniz nedir?

Başlatan caretta, 31 Ocak, 2012, 14:20:50

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

caretta

Bu başlık daha önce açıldı mı bilmiyorum. Eğer benzer bir başlık varsa Hanac dostum bu konuyu oraya havale etsin.

Benim hayalim İtalya'da aylık dizi olarak yayınlanan 615 adet Teks'in orijinal formatında Türkçe'ye çevrilmiş olarak kitaplığımda yerini alması.

Oğlak Yayınevi'nin ağır aksak temposu ile bu hayalim gerçek olur mu bilmiyorum.

Ama bunun hayali bile güzel...

dean

Aslında çok var ama şöyle düzgün bir yayın periyodu istiyorum, şu an için o yeter valla :)

drfuhrer

benim en büyük hayalim (hayal bu ya); takip ettiğim külliyatların tamamlanmış olması ve geçim derdi olmadan-çalışma zorunluluğu olmadan bu külliyatları dünya gözüyle okumak...

Sakin bir sahil kasabasında, her gün çizgi romanlarımla haşir neşir olmak istiyorum.

Çok mu şey istiyorum acep ???

Peyami

Şu ÇR yayınlansın ya da çıksın tarzı bir hayalim yok. Kendimi doymuş hissediyorum. Çok şükür beğendiğim ÇRlara büyük oranda ulaşabiliyorum.

Bundan sonra bir kaç kere Fransa'daki irili ufaklı ve İtalya'daki Lucca gibi ÇR festivallerine katılmak isterim. O da büyük oranda gezip-içip-fotoraf çekmek için. Açıkçası bu da hayal kuracak kadar zor bir şey değil. Zaman meselesi.

ravengelus

Unutulmuş bir yerde ortaya çıkan Tay yayınları çizgi romanlarının yeniden satışa çıkarılması. Gece Çadır kurup beklerim.

drfuhrer

Alıntı yapılan: ravengelus - 31 Ocak, 2012, 14:53:32
Unutulmuş bir yerde ortaya çıkan Tay yayınları çizgi romanlarının yeniden satışa çıkarılması. Gece Çadır kurup beklerim.
ha bir de bu var tabii :D

pizagor

Bundan sonra alacaklarımı da kapsayacak şekilde aldığım ve alacağım tüm çizgiromanlarımı ferah ferah yerleştirebileceğim geniş bir kütüphane odam olsun, o kadarı bana yeter :)
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

ravengelus

Sayın Pizagor, kütüphane konusunda haklısınız ama o olduktan sonra da en güzel kitaplarla dolsun isteyeceksiniz muhtemelen:)

drfuhrer

tekrardan bir tay deposu ortaya çıkabilir mi hakkaten?hayal mi bu?zamanında nasıl da haberim olmadı,o kadar yanıyorum ki!!!

Berkdinho

Çok kişisel ve bencilce hayaller belki ama genel olarak şöyle:
   Bir oturuşta 5-10 koli -belki bavul- çizgi roman alabilecek maddi konuma gelebilmek (Alabilmek istediğim,okumayı amaçladığım o kadar çok seri var ki sadece bellli serileri takip edebiliyorum.), sonra bu çizgi romanları okuyabilecek bol bol zamana sahip olabilmek, sadece bir odasını kitap ve çizgi romanlarıma ayırabileceğim büyük bir ev...
   Daha az kişisel olanlar ise şunlar:
   Şu Essential serilerinin güzel ülkemde başlayıp,tamamlanabildiğini görebilmek, comicslerde ise günceli yakalayabildiğimizi görebilmek.Comicslerde daha dertliyim çünkü fumettilerde -Oğlak'ın işi daha uzun sürecek görünüyor ama- 3-4 yıl içinde Klasik Maceralar serileri tamamlanacağı için içim rahat.
   Biraz daha düşünürsem birçok şey yazabilirim ama bu kadarı yeterli bence.
The Right Man When Things Go Wrong

BlackBishop

Black Bishop adında bir çizgi seri yaratmak... Senaryoları ben yazarım, iyi bir çizer lazım...

ravengelus

Alıntı yapılan: ArAmAS - 31 Ocak, 2012, 15:24:09
tekrardan bir tay deposu ortaya çıkabilir mi hakkaten?hayal mi bu?zamanında nasıl da haberim olmadı,o kadar yanıyorum ki!!!
Aynen  :( Acaba alanlar nasıl aldı, kaça aldı, her istediklerini bulabildiler mi?

Gandalf

Alıntı yapılan: ArAmAS - 31 Ocak, 2012, 14:56:40
Alıntı yapılan: ravengelus - 31 Ocak, 2012, 14:53:32
ha bir de bu var tabii :D

Bu benim de hayalim doğrusu. Ama umudumu yitirmedim , bir yerlerde tay yayınlarının  bütün serilerini  elinde bulunduran ve çok ucuza satabilecek iyi kalpli bir ihtiyarın olmasını hayal ediyorum. ;D ;D ;D

Tarkan Kurt

Kitaplık odası konusu benim de hayallerimi süslüyor. Bunun dışında Tay yayınlarının bazı serilerini sıfır olarak bulmayı ben de hep hayal etmişimdir.

drfuhrer

valla sevgili serdar iyi kalpli ihtiyar bize böyle bir iyilik yapsa..hayat boyu dua ederiz kendisine;cennetlik olur dualarımızla:))
ama kurt bi ihtyar olursa;burada yazdığımız gibi hayal olarak kalır:)