Miss Don't Touch Me

Başlatan emre ozdamarlar, 13 Şubat, 2012, 20:48:06

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

emre ozdamarlar

Ingilizceye cevrilmis bir frankofon okudum bugun. Adi "Miss Don't Touch Me"

96 sayfalik, bir oturusta biten, karikaturize tarzda cizilmis, renklendirmesi cok guzel yapilmis bir cizgi roman.

Konusuna gelirsek. 20. yy'in baslarinda Paris'teyiz. 2 kizkardes zengin bir kadinin evinde hizmetci olarak calismakta ve evin cati katisinda yasamaktadirlar. Bu esnada Paris'te hayat kadinlari veya Paris banliyölerinde duzenlenen dans partilerine giden genc kizlar öldurulmeye baslar, gazetelerde "Dans Kasabi" lakapli bir seri katilden bahsedilmektedir. Kiz kardeslerin kaldigi cati katisinin yan odasinda bir cinayet daha islenir, kardeslerden biri cinayete ve kasapa tanik olur. Diger kiz kardes bir sekilde kasabin kurbani olur. Sag kalan kahramanimiz ise bu olaylardan sonra calistigi evden atilir, is bulamaz, kardesinin intikamini almak ve katili bulmak icin Paris'in en görkemli, politikacilarin, soylularin takildigi bir genelevde ise girer. Bu arada kahramanimiz Blance halen bakiredir ve genelevde musterilerle iliskiye girmeden (kitabin adi da burdan gelmekte), bazi ilginc istekleri olan musterileri memnun ederek (bi guzel sopalayarak) kardesinin katilini aramaya baslar.

Kitabin 2. cildi de var, onu da yarin okurum heralde.

Kitaptan örnek sayfalar cizimler.

hanac

Tanıtım için teşekkürler.

Çizimleri pek tutmadım ama konu iyiye benziyor.

Bu durumda okutturur.