Ustura Kemal ((2012, 14 Bölüm), imdb 5,8

Başlatan poe, 05 Mart, 2012, 14:45:36

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

poe

ustura kemal dizisinin basına tanıtımı yapılmış

https://www.imdb.com/title/tt6363268/?ref_=nv_sr_srsg_3

insan bir tek satır da mı "haldun sevel'in çizdiği-karakteri-yazdığı" benzeri bir cümle kuramaz?
Haldun Sevel Ustura Kemal'i çizerken hep kendini çizmiş, karakterle bütünleşmiş. Bu ekip bu kafa ile bu işin içinde çıkamaz

Louis Gara

Süper bir tekniği vardır ustanın, genelde fotograf üzerinden suluboya ile yapardı. Filmde de keşke o tarz efektler koysalar aynı Frank Miller Grafik roman uyarlaması 300 Spartans da olduğu gibi, ama daha çizerin ismini koymazsan bu vizyonla yalan Dunya daki Televizyonun dahi çocuğu Tufan tadında kalırısn anca..

You've got to ask yourself one question: Do I feel lucky? Well, do ya, punk?

hanac

BAHADIR

kalidor

Oktay Kaynarca'yı sevemedim gitti. O yüzden diziyi de izlemiyorum.
Crom! Ölüleri Say...

Mister NO

Alıntı yapılan: kalidor - 06 Ekim, 2012, 23:14:01
Oktay Kaynarca'yı sevemedim gitti. O yüzden diziyi de izlemiyorum.

Hahahahah Ben de sevmiyorum o şahsiyeti.

Bir de ilk bölümü zor izledim. Dizi için çok eleştirim olur detaya girmeyeceğim.

Sadece Ustura Kemal tiplemesine değinmek istiyorum. Hiç de öyle babayiğit, kabadayı bir görüntüsü yok.

Dönemin kabadayıları gibi nara atmıyor, günümüzün serserileri gibi anırıyor daha çok.

Ayrıca fiziki yetersizlik de başka bir konu.

Boya posa bakınca dizinin adı "Yercücesi Kemal ya da Bızdık Kemal" olsa daha uygun olacak sanki.

BAHADIR

Eleştirmeye kalktık mı eleştirecek tabi ki çok şey var...Her şeyden önce Ustura Kemal rolunu herkesin hem fikir olduğu üzere Oktay Kaynarca değil de Babadayı rolunu oynayan (ismini bilmiyorum özür...) kişi oynamalıydı

Ama cast seçimi yapılırken bir dizinin tutması için ister istemez daha popüler isimler tercih ediliyor...

1996 yılında ATV'de yayınlanan ve Ustura Kemal'i Haldun Sevel'in oynadığı dizi bu diziye göre daha ağır ve kaliteliydi ama ne yazk ki 4 bölüm sürdü...Belki de zaten bir mini seri olarak düşünülmüştü ondan 4 bölüm sürdü...Kim bilir...

labirent

Belki biraz ağır kaçacak ama Oktay Kaynarca ile dizi komedi dizisi gibi olmuş. Bence bu role Kenan İmirzalioğlu cuk diye otururdu.