Sakallı Çizgi Roman Kahramanları

Başlatan Hayal Kahvem, 31 Mart, 2012, 18:58:23

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Hayal Kahvem

Bir yazı hazırlıyorum. Sakallı çizgi roman kahramanı var mı diye düşünüyorum. Hiç kimse gelmiyor aklıma.

Yoo... Konyakçı, "Keçinin sakalı..." "Jüpiter'in sakalı..." diyen Mister Blöf filan değil. Sakallı baş kahraman..

Kim var? Eğer varsa bir kaç isim alabilir miyim?  8)

rumar80

İlk maceralarında sadece bıyıklı olsa da artık top sakalı ile (ki filmde bile böyle kullanıldı) Iron Man Tony Stark,
   Walter Simonson'ın yazıp çizdiği dönemde Thor,
   Kahraman sayılmasa da bence bir kahramana eş değer Kit Carson

Hayal Kahvem

Hımm..  Teşekkür ederim Rumar, başka yok mu?

BAHADIR

Ken parker'da ilk maceraya sakallı başlar ama traş olduktan sonra bir daha sakal bırakmaz...Tabi super herolardan bakacak olursak Umar'ın söyledikleri haricinde yine Marvelden Herkül, DC'den de Green Arrow diyebiliriz...

Baş kahramanı sakallı harbiden yok yada yok denecek kadar az...

yunusmeyra

buddy longway..eski tercüman çocukları ve yaman dergilerini karıştırmak gerekir..veya frankofon albümlere ulaşmak gerekir..
HULK DEĞERLİ BİR KAHRAMANDIR!
HSD YENİ ÜYELERİNİ BEKLİYOR

Hayal Kahvem

Bahadır, zaten ben bugün Ken Parker'in Süper cilt 1 adlı macerasını okudum. Gözlerime inanamadım. Ken Parker sakallı.
Çok çizgi roman kahramanı bilmiyorum ama... Düşündüm aklıma hiç sakallı çizgi roman kahramanı gelmedi. Niye acaba diye düşünmekteyim. ???

Hayal Kahvem

buddy longway mı? yunusmeyra ömrümde bu kahramanı duymadım. yaşıyor mu hâlâ?  :)

Hayal Kahvem

Ve... Binlerce kasırga aşkına.... Ken Parker kendi ayaklarıyla gidiyor. Koca bir sayfa... Altı kare... Resmen berberde traş oluyor... Çizgi roman kahramanları sakallı olunca, kitap  satmıyor mu acaba?  ???
Enteresan geldi bana ne yalan söyleyeyim... du bakalım... vardır bir cevabı elbet.  :-\  :)

BAHADIR

Tabi ya Buddy'yi nasıl unuturuz...Hatta sakallılar içinde tek geçerim. :)

Hayal Kahvem

Bahdır , yooo... bu kirli sakal... sakal sayılmaz ki...  :( Doğru çizim bulmuşum değil mi?

rumar80

Alıntı yapılan: Hayal Kahvem - 31 Mart, 2012, 19:14:36
buddy longway mı? yunusmeyra ömrümde bu kahramanı duymadım. yaşıyor mu hâlâ?  :)

Yaman ve Tercüman çocuk dergilerinde maceraları yayınlanmıştı. Yanlış bilmiyorsam öldü.

BAHADIR

Yukarıdaki Thorgal...Buddy'nin resmini yunusmeyra verdi zaten... :)

Umar bey, o macera hala Türkiye de yayınlanmadığı için ben ifade etmek istememiştim ama spoilerın kralını yaptın tebrik ve teşekkürlerimle...Ben biliyom herkes bilsin  ;D

Hayal Kahvem

İnanmıyorum.  ben laf olsun diye yazmıştım. Hani attım tuttu denir ya... O hesap. Demek çok eskiden kahramanlar sakallıydı. Günümüze geldikçe sakallar gitti.
Acaba bu konuda yazı var mı? İlla vardır. Acaba kim yazdı bilen var mı? Yoksa baksanıza benim bildiğim çizgi roman kahramanlarına....

rumar80

Kaptan Haddock, Doktor Hans Zarkoff.
   Bu arada kendine sürgüne yolladığı dönemde (Bilkada yayınlandı) Superman de sakal bırakmıştır.

rumar80

Alıntı yapılan: Hayal Kahvem - 31 Mart, 2012, 19:35:04
İnanmıyorum.  ben laf olsun diye yazmıştım. Hani attım tuttu denir ya... O hesap. Demek çok eskiden kahramanlar sakallıydı. Günümüze geldikçe sakallar gitti.
Acaba bu konuda yazı var mı? İlla vardır. Acaba kim yazdı bilen var mı? Yoksa baksanıza benim bildiğim çizgi roman kahramanlarına....

Bu arada resimi görünce Sam Boyle'u (Kinowa) unuttuğumuzu hatırladım.