Arka Bahçe Çizgi Roman Dükkanı - Beşiktaş

Başlatan burcuner, 19 Mayıs, 2012, 15:45:45

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mrtekin

Arkabahçe, konu ile ilgili aşağıdaki duyuruyu yapmış amma velakin en az 100-150.000 tl ne demek yahu?

Arkabahçe ismi için royalty istiyo mu bilmiyorum ama bir çr dükkanı başlangıcı için, Ankara konjonktürüne göre, o para pahalı bence...

Tabii keşke olsa.... :)

Hayırlısı...

"Ankara'da bir tane ARKABAHÇE ÇİZGİ ROMAN DÜKKANI olsun istiyoruz .Bizim kafamızda ,bizim gibi aynı şeyleri düşünen,korkusuz ve sevdalı biri var mı ?
Vardır,vardır biliyoruz!!!!
Ancak iş göründüğü gibi kolay değil,sevmek gerekiyor, Bu olmaz ise olmaz zaten ancak parada lazım.Hiç abartmadan söyleyelim EN AZ 100-150 bin TL gerekiyor başlamak için hatta ANKARA için daha fazlası.Eğer ilgileniyorsanız mesaj atın buraya ,çok anlaşacağımız birini bulursak ortak bile olabiliriz.!!!
They drew first blood...

Sakızlı Ohannes Paşa

Keşke olsa her hafta uğrarım mutlaka. Ama o parayı bu işe yatırcak adam çıkmaz sanırım.

panthei

Eğer kendi işinizin ve markanızın değerli olduğunu düşünüyorsanız çok yanlış bir yaklaşım diye düşünüyorum. Birinci noktada iş perakende işidir, temel modellemede yatırımın size dönüş süresinin hesaplanması üzerine yatırım kararı alınır. 150K TL yatırım kararı verilen noktada, ana kalemler; kira fizibilitesi, operasyonel maliyetler ve royalty hesaplanmış ve yatırımın mantıklı olduğunu ortaya çıkmış demek oluyordur, buradaki teklifte kısaca size hareket kabiliyeti vermeden kısıtlı bir franchising sunuluyor, madem bu işin ekonomisi sürdürülebilir e ozaman kar yüzdesi ile oraya bir adam koyup riske kendiniz girin? Sadece isim vericez, sizi sektöre sokucaz, bizden alacağınız ürünlerdende markup ile sizden para kazanacağız mantığı sürdürülebilir değildir.

Şu parayı veren düdüğü çalar bizde know-how satarız, isim satarız mantığı yanlıştır, mevcut elinizdeki markaya da saygısızlık etmektir. Parası olan zengin çocugu veya ceo olmuş maceraperest arıyoruz diye ilan çıksalardı daha mantıklıydı.

İş yapmak isteyen arkadaşlar etsiz çigköfte bayiliği alın kafanız daha rahat olur, bu nedir ya!

lampard

Panthei'ye aynen katılıyorum. Arkabahce eğer kendi marka değerine ve müşteri sadakatine bu kadar güveniyorsa kendi şubesini açabilir. Böyle bir yatırım yapmak isteyen kişi zaten Ankara'daki tek çizgi roman bayii olacak, neden Arkabahce ismine gerek duysun. Neresinden tutsan elde kalan bir ilan.

Sakızlı Ohannes Paşa

İş gereği şubat ayının son haftası istanbulda olacağım. Kalacağım yer beşiktaşa yakın. Arkabahçe'ye mutlaka uğramak istiyorum. Merak ettiğim şu: dükkanda yabancı çizgi romanlar sadece cilt olarak mı bulunuyor yoksa fasikül de var mı? Bilenler cevaplarsa sevinirim. Bir de yabancı çizgi romanlar dolar kurundan mı hesaplanıyor? 40 yılda bir gidicem. Birçok şey alasım var ama dolar uçuyor şu ara. Yüklü bir alışveriş yaparsam indirim falan yaparlar mı?

Mrtekin

Hem hc, hem tpb, hem de fasikül var, çeşit baya çok, bulursun yani ne ararsan.

Güncel serbest piyasa kuru üzerinden hesaplanıyor ama bazen kuru farklı uyguluyolar, sen yüklü bir alışveriş yapacaksan, muhakkak indirim iste, ama, Ahmet bey haricinde diğer elemanlar indirime çok sıcak olmayabiliyorlar.

Bazen indirimli kısımları ya da günleri oluyo, onları kaçırma, mesela bir ara essential larda yüzde elli indirim vardı, varsa kaçırma.

Karşıya geçeceksen, gerekli de, dolar kurunu 1,50 olarak sabitledikleri indirimli bölümü var, bi fotolarına face den bak, belki aradıklarını orada da bulabilirsin.

Benim bildiklerim bu kadar.

Hayırlı geceler, Paşam.

They drew first blood...

Sakızlı Ohannes Paşa

Alıntı yapılan: Mrtekin - 08 Şubat, 2015, 03:01:29
Hem hc, hem tpb, hem de fasikül var, çeşit baya çok, bulursun yani ne ararsan.

Güncel serbest piyasa kuru üzerinden hesaplanıyor ama bazen kuru farklı uyguluyolar, sen yüklü bir alışveriş yapacaksan, muhakkak indirim iste, ama, Ahmet bey haricinde diğer elemanlar indirime çok sıcak olmayabiliyorlar.

Bazen indirimli kısımları ya da günleri oluyo, onları kaçırma, mesela bir ara essential larda yüzde elli indirim vardı, varsa kaçırma.

Karşıya geçeceksen, gerekli de, dolar kurunu 1,50 olarak sabitledikleri indirimli bölümü var, bi fotolarına face den bak, belki aradıklarını orada da bulabilirsin.

Benim bildiklerim bu kadar.

Hayırlı geceler, Paşam.

Teşekkürler bilgiler için. Karşıya geçmem zor. Kolaylık yapmazlarsada artık alabileceğim kadar alırım.

Mrtekin

Arkabahçe, bence, çok başarılı bir çr dükkanı ve artı yayımcısı. İşi biliyorlar, gerçekten. Adanmışlığı hissettiriyorlar.

İzmirdeki şube de fena değil.

Umarım bir şekilde Ankara'ya da gelirler...
They drew first blood...

afu

Alıntı yapılan: Sakızlı Ohannes Paşa - 08 Şubat, 2015, 02:46:58
İş gereği şubat ayının son haftası istanbulda olacağım. Kalacağım yer beşiktaşa yakın. Arkabahçe'ye mutlaka uğramak istiyorum. Merak ettiğim şu: dükkanda yabancı çizgi romanlar sadece cilt olarak mı bulunuyor yoksa fasikül de var mı? Bilenler cevaplarsa sevinirim. Bir de yabancı çizgi romanlar dolar kurundan mı hesaplanıyor? 40 yılda bir gidicem. Birçok şey alasım var ama dolar uçuyor şu ara. Yüklü bir alışveriş yaparsam indirim falan yaparlar mı?

arkabahçe'ye gidebiliyorsan, oradan kadıköy'e geçmek, vapurla 25 dk. (karşılıklı her çeyrek geçe ve çeyrek kala sefer var) pek zor değil bence.
ama zaman olarak sıkıtın varsa bilemem.
kadıköy'de çizgi, büyülü, gerekli, flaneur görülmeden dönülmez bence  ;)

Mrtekin

Aynen. Bi de Kuzgun... :)

Mesut Bey, indirimin dibine vurur, madalyon üyesiyim denilirse. :)
They drew first blood...

Sakızlı Ohannes Paşa

İşte ben bunların hepsine uğrarsam bütçemi zorlarım  :) 1-2 dükkana uğramalıyım maksimum. En azından geleceğim için  ;D

Mrtekin

Geleceğin için, Kadıköy'deki dükkanlar daha hesaplı olur. Piyasa orası çünkü...

Vapur parasını da çıkarırsın...

Tecrübe ile sabit... :)

They drew first blood...

Mrtekin

Tabi, bunları söylüyoruz diye bir yanlış anlaşılma da olmasın.

Keyfince gez, kararı yine kendin ver, büyük mutluluk o dükkanları gezmek...

İyi alışverişler...

They drew first blood...

Sakızlı Ohannes Paşa

Bunları dikkate alacağım. Teşekkür ederim tüm tavsiyeler için.

kalidor

Alıntı yapılan: Sakızlı Ohannes Paşa - 08 Şubat, 2015, 02:46:58

Fasiküller genelde sipariş üzerine geldiği için her istediğinizi bulma ama alamama ihtimali olabilir. Yabancı TPBlerde şansınız daha yüksek.
Crom! Ölüleri Say...