..:: Aslan Şükür'ün çizgileriyle Kahramanlar ve Kapaklar ::.. AHYAAAK

Başlatan Louis Gara, 19 Mayıs, 2012, 16:41:46

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hennessy

Mümkün ise bir tane bende isterim.Hatta imza günü olur ise mükemmel olur :)
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

labirent

Merhaba,
ücretli veya ücretsiz mutlaka 1 tane de ben istiyorum.

konnektör

Ben Aslan Şükür kapak çizimlerinin başarılı bulmayanlardanım, çoğu uzak plan çizimde kahramanların vucutları çok orantısız, portre türü çizimlerinde ise tüm kahramanların yüzleri aynı, sadece saçları farklı, mister no, gordon ve zagoru yan yana getirin aynı yüzler.
*Resmimi hayal ederim ve daha sonra hayalimi resmederim.
Vincent Van Gogh

ginobili

Basılacak olmasına çok sevindim, hayal ettiklerimizin bir gün elle tutulur, gözle görülür olmasında emeği geçen tüm dostlara sevgiler selamlar, bir tane de bana ayırabilirsen inanılmaz makbule geçer...

Louis Gara

Arkadaşlar ilginize çok teşekkürler imza günü yaparsak orada kitaplarınızı alabilirisiniz sanırım, bu kadar çok kişiye tek tek veremeyebilirim.

Alıntı yapılan: berent - 16 Eylül, 2014, 22:46:31
Ben de çok merak ediyorum. Kitapta Zagor'la ilgili sayfaları ben kaleme almıştım. 2012 yılından beri beklemedeyim. En son birkaç ay önce facebook'ta Teksas Tommiks Sevenler Grubunda yayınlanacak diye birisi söylemişti, kendisi yayınevinin yetkilisiymiş, ben de hemen mesaj atmıştım ama cevap alamamıştım.

Orhan Bey yazınız çok çok güzeldi, başka arkadaşlardan da almıştım ama sayfa probleminden ve konseptten dolayı incelemeleri kaldırmak durumunda kaldık, sadece genel bilgiler var kahramanlar ve Türkiye'deki yayın serüvenleri hakkında..

Yayınevi yetkilisi falan yok bu arada matbaa basacak sadece, Facebook daki kim bilmiyorum  ???

You've got to ask yourself one question: Do I feel lucky? Well, do ya, punk?

köstebek

Berent Bey'e "boş ver abi, aldırma" sözleriyle destek olup hoşgörüsüne ve kötü mizahın gücüne sığınarak "kullanılmış olabilirim ama, pek de tükenmem" adlı şarkıyı gönderelim.

http://www.youtube.com/watch?v=tDpApPu-3HQ

nejat hüseyin özal

ASLAN ŞÜKÜR için yapılan böyle bir kitabın satışa sunulmaması çok büyük haksızlık olur... Ankara'dayım ve satın almak istiyorum... Ne yapacağız? Bir de aynı içerikte SAMİM UTKUN kitabı yayımlansa çok harika bir eser olur.

Eflatun

-Emek vermişsiniz teşekkürler,kitabı bassanızda parasıyla edinsek.
-Kitabı satmıyoruz dağıtıyoruz.

-O zaman bir tanede bize verseniz.
-Veremeyiz imza gününe gelin.

-Turşusunu kursanız daha lezzetli olur aslında.
- ???  ???  ???  ???  ???

Gösteripte vermemek diye bir deyim varmıydı Türkçede ?

doktor1881

Anladığım kadarıyla 2 sene önce yola çıkılmış bitti bitiyor -böyle olacak şöyle olacak- az sonra ile 2.5 yıl geçilmiş bazı arkadaşlara ulaşılmış yazılar alınmış forumdan bir arkadaşın gündeme getirmesiyle tekrar ortaya çıkan olayı ben yeni öğrendim ve baştan okudum ;midem bulandı Baştan okuyun ne dediğimi anlarsınız Emeğe saygı sıfır -iletişim sıfır Kendin çal kendin oyna misali Böyle bir kitabı bende çok istememe rağmen kitap zaten piyasaya çık(a)mayacağı için almayacağım Ayrıca bu benim kendi fikrim başka fikirlere de saygı duyarım bir şey demem ama kendi fikrim değişmez medeni ölçüde de tartışmaya açığım

Louis Gara

Alıntı yapılan: berent - 17 Eylül, 2014, 02:40:17
Çok teşekkür ederim. Ben de 51 yaşında, "Merhaba, yapacağımız bir prestij yayınında sizi de aramızda yazılarınızla görmekten mutlu oluruz, bize katkı verirseniz seviniriz" şeklindeki davetleri ciddiye almamak, tanımadığın bir insandan gelen maile değer biçtikten sonra birkaç gün güzel bir yazı yazmak için emek verip, yazının yayınlanmayacağını iki sene sonra tesadüfen öğrenmek  gibisinden, yeni bir tecrübe edinmiş oldum. Benimle ilk iletişim kuran ve sadece adının Ömer Atakan mail adresinin de omer@atakananimasyon.com olduğunu bildiğim kişi sağolsun varolsun. Yaşınız kaç bilmiyorum, gençseniz eğer söyleyeceğim şey demode kaçabilir, ama ben hakkımı helal etmiyorum. Tanımadığım, bilmediğim bir organizasyon, şahıs ya da topluluk için emek verdiğim için kabahatin çoğu bende olsa da...

Orhan Bey, Ömer Atakan benim zaten. Tekrar çok çok teşekkür ederim yazınız için ama bir kez daha izah etmek isterim. Aslan Abi nin çizdiği 20 kahramanı ele alırken bunlardan en az 10 u  ile ilgili siz çizgi roman araştırmacılarının da yazdığı yazıları koymayı düşünüyordum ama sadece 3 tane alabildiğimden vazgeçtim ilk başta. Daha sonra kitabı maksimum 100 sayfa düşünürken sayfa sayısı da artınca ( 150 küsür oldu ) maaliyeti de birlikte getirdi. Takdir edersiniz ki bu sadece amatörce hazırlanmış fanzin tarzı bir iş, sadece fotokopi yerine kaliteli bir baskı hazırlıyoruz ve dediğim gibi eşe dosta vermek ve koleksiyonumuzu değerlendirip arşivlemek amacı ile yapıyoruz. Ne bir yayıneviyiz ne de dağıtıcı firma. Sizi kırdıysam  tekrar özür dilerim, siteminizde de sizin bakış açınızdan haklısınız, size daha önce haber vermeliydim ama çok  uzun zamandır olan bu projeyi 2-3 hafta önce "hadi artık hayata geçirelim gazı" ile bir noktaya getirdik ve hayat koşuşturmacası ve acele içinde bazı atladığım noktalar tabii ki oluyor. Tekrar hoşgörünüze sığınarak özrümü Kabul ederseniz çok mutlu olurum.

You've got to ask yourself one question: Do I feel lucky? Well, do ya, punk?

caretta

Ben Kıbrıs'ta yaşıyorum.Düzenlenecek imza gününe gelmem de neredeyse imkansız.Velev ki geldim 60 yaşında izdihamdan ezilebilirim de.Böyle
bir çalışmayı makul bir ücret mukabili satmamanızı anlamak mümkün değil.Kitabınız "eşe dosta "hayırlı olsun".Teşekkür ederim ben istemiyorum...

nejat hüseyin özal

Lütfen bu kitabı satışa sunun. Ya da büyük şehirlerdeki çizgiroman satan kitapçılar daimi müşterileri ile irtibata geçip, belirledikleri sayı üzerinden size sipariş versinler, onlardan satın alalım. Böyle olmaz... Madem öyle neden haber verdiniz de bizim üzülmemize sebep oluyorsunuz? Heyecan ve hislerimizi takdir edeceğinizden eminim... Çalışmanızdan dolayı kutluyorum, saygılarımla.

pizagor

Hayal kırıklığını anlıyorum ama Orhan Ağabey dışındaki tepkilerin biraz aşırı olduğunu düşünüyorum. Satışa sunmamak tamamen kişisel bir tercih. Kaldı ki 750 adet oldukça iyi bir rakam. İsteyen herkesin bu güzel çalışmaya ulaşma şansı olacaktır diye düşünüyorum.
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

hennessy

Alıntı yapılan: pizagor - 17 Eylül, 2014, 10:31:25
Hayal kırıklığını anlıyorum ama Orhan Ağabey dışındaki tepkilerin biraz aşırı olduğunu düşünüyorum. Satışa sunmamak tamamen kişisel bir tercih. Kaldı ki 750 adet oldukça iyi bir rakam. İsteyen herkesin bu güzel çalışmaya ulaşma şansı olacaktır diye düşünüyorum.

Aynen katılıyorum. Gönül işi yapılmış bir hatıra olacağı için bende tepkilerin aşırı olduğuna inanıyorum. Aslan abi için güzel bir anı alacaklar içinde harika bir hatıra olacak.
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

kalidor

750 iyi bir rakam ama ücretsiz olduğu için bizim milletin de bu konudaki tutumunu bilirsiniz. Zamanında TV'de haberlerde bir simit sarayının açılışını izlemiştim. Ücretsiz< simit dağıtılıyor, nasıl bir izdiham... Kelli felli bir adam ile üstü başı iyi bir bayan ücretsiz dağıtılan bir simide saldırmışlar, birisi bir ucundan diğeri bir ucundan tutmuş çekiştiriyorlar sonra simit iki parçaya bölündü, onlar da kardeş kardeş paylaştılar  :D Sonra geçen sene bir baklava firması Eminönü'nde bir festival sebebiyle baklava dağıtıyor. Herkese en fazla bir porsiyon kadar. Adamlar tepsiyi alıp götürüyorlardı ;D Bizim devlet geleneğimiz bin yıldır halkını ezme, söğüşleme üzerine kurulu olduğundan beleş bir şey elde edileceği zaman milletin gözü dönüyor. 3. dünya ülkesi olma sebebiyle de olabilir tabii. 

Son olarak Ömer Bey'i giriştiği bu işten dolayı tebrik ediyorum.  Emeğinize sağlık, teşekkürler.  Forumda sizi daha çok görmek istiyoruz.
Crom! Ölüleri Say...