..:: Aslan Şükür'ün çizgileriyle Kahramanlar ve Kapaklar ::.. AHYAAAK

Başlatan Louis Gara, 19 Mayıs, 2012, 16:41:46

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hennessy

Harika resimler merakla bekliyoruz imza gününü yeni projesi hakkında bilgi verebilir misin sevgili Louis Gara
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

Louis Gara

100 Türk Büyüğü için portreler çiziyor, padişah, Atatürk, şair, sanatçı vb. Barış Manço bile var ama 100 den 170 e gelmiş sayı. Getirdi orijinalleri inamılmaz çizmiş sanki fotoğrafları çekilmiş gibi.

You've got to ask yourself one question: Do I feel lucky? Well, do ya, punk?

hennessy

Alıntı yapılan: Louis Gara - 27 Ekim, 2014, 22:09:22
100 Türk Büyüğü için portreler çiziyor, padişah, Atatürk, şair, sanatçı vb. Barış Manço bile var ama 100 den 170 e gelmiş sayı. Getirdi orijinalleri inamılmaz çizmiş sanki fotoğrafları çekilmiş gibi.
Harika haber yakinda resimlerinide görürüz inşallah
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

caretta

Aslan Şükür gibi çok usta bir çizerin çizdiği kapakları böyle güzel bir kitapta toplayarak  üstada büyük bir vefa örneği gösterdiniz.

Gambit

Alıntı yapılan: caretta - 17 Ekim, 2014, 12:31:21
Louis Gara bana yazdığı cevabi mesajda Aslan Şükür kitabı ile ilgili olarak"böyle çalışmalar keşke öteki çizerler için de yapılsa" diyordu.Samim Utkun,
Yücel Köksal,Ömer Muz,Yalçın Dağlı,Ertuğrul Edirne,Serdar Hızlı ve diğerleri böyle çalışmalarda kitaplaşsalar ne güzel olur.Bayağı araştırma ve finansman isteyen çalışmalar bunlar.Düşünün Yücel Köksal yalnız 445 tane Tom Braks fasikül kapağı ve bir o kadar da Teks,Kinova,Kaptan Swing
çizdi.Samim Utkun'un tablo gibi Teks,Kit Taylor,Kinova,Tim,Zagor,Ceylan Dergisi,Süpermen kapakları yıllarca Ceylan yayınları'nın yayınladığı bu çizgi romanların kapaklarını süsledi.Bütün bu ressamların çizdiklerinin bir bölümünün olsun kitaplaştığını hayal etmek bile güzel.

Biliyorum inanmak zor gelecek ama yapacagim ben ileride karisik bir album, veya yine bir Aslan Sukur albumu ve ayrica Omer Muz albumu ve diger ressamlarla ayri bir album.

Omer ve Tugban i cok tebrik ediyorum, benim hayalimden cok daha guzel duruyor. Istanbul da bu hafta islerim dolayisiyla bulusamadik ama haftaya ya da sonraki hafta gorecegim basili halini. 

Louis Gara

Karışık süper olur Süleyman, hepsinin en iyilerinden var sende, vakit ayır mutlaka...

TC ZEYNEP BAYRAKTAR

Arkadaşlar şu kitap dağıtımı ne zaman???  Valla artık rüyama girmeye başladı. Ruh sağlığım takıntı modunda . E Kasım ayı da haftasını tamamladı. Fuar başlayacak. Ne zamannnnnnnnnnnnn ??? :P :P :P

caretta

Kitabı elime alınca ne kadar güzel hazırlanmış olduğunu gördüm.Aslan Şükür'ün çok güzel İnkılap&Aka Yayını Jules Verne serisi kapakları da vardır.Yayıncıların elinde olmadığı için kitapta yer almamışlar.Benzer çalışmaların diğer kapak ressamlarına da nasip olmasını diliiyorum.Bu kitabı
hazırlayanlara şükranlarımı sunuyorum.

TC ZEYNEP BAYRAKTAR

Kitabı almak bana da nasip oldu. Gurur duydum, yabancı ülkelerdeki basım kalitesinde titizlikle hazırlanmış. Emeği geçenlere ve de Altın Madalyon'a ve de kitabın bana ulaşmasını sağlayan can dosta çok ama çok teşekkür ederim  :D :D ::) :D

TC ZEYNEP BAYRAKTAR

Tanıtım ve dağıtım gecesi ne zaman ve nerede düzenlenecek belli oldu mu acaba??? Sanırım o gece aynı zamanda çzigi roman sevenlerin de buluşma gecesi olacak. Şahsen bir engel çıkmazsa sabırsızlanıyorum  :D

sulkesen

arkadaşlar izmirde yaşıyorum bu kitabı nasıl alabilirim bir kişi beni aydınlatırsa memnun olurum

Animvader

Şu an Tarihin Arka Odası'nda kitabın tanıtımı yapılıyor ve çizgiroman nostalji muhabbeti dönüyor  :D

caretta

Ben de bu konuyu yazacaktım.Yalnız Murat Bardakçı "eski kapakları yeniden çizmişler" filan dedi.Bardakçı,çocukluğunda iyi bir çizgi roman okuruymuş.Pekos Bill,Baytekin,1001 romanı filan biliyor.Yine birkaç program önce Karaoğlan'ın 1963 tarihli ciltlerinden kitaplığında halen olduğunu
söylemişti.Bir bakarsınız "Türkiye'de Çizgi Roman'ın Tarihçesi" diye bir program düzenler.Konunun uzmanı konuk veya konukları kim olabilir dersiniz?

Louis Gara

Hadiya kaçırdım ben ne anlattılar detay versenize gösterdi mi kitabı

caretta

Kitabın künyesini okudu.Sayfalarını çevirdi.Nurhan Hanım ve Erhan Afyoncu çoğu kahramanları hatırladılar.Yalnız  daha önce dediğim gibi  Murat Bardakçı eski
kapak resimlerini yeniden çizerek kitaplaştırdılar diye  söyledi.Özellikle Bardakçı'nın yüzünde çocukluğuna,gençliğine dönmüş gibi mutlu ifadeyi
ben gözlemledim.Kitabın baskı adedini ve satılmadığını da söyledi.