Bir Kadıköy Hikayesi

Başlatan essegesse, 31 Mayıs, 2012, 17:13:00

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

demirbaş yayıncılık

Sevgili güneş kendi söylediklerini kendin çürütüyorsun.
Sektör ayakta kalmalı diyorsun ama ben sadece ilyas ve altandan alıyorum diyorsun işte sorun burada ben ve diğer satıcılar neci biz batalımmı .Yada ben kitaplarımı yada ilker kendimiz satarsak dağıtmazsak ne olur o zaman ne yapacaksın.
Evet arkadaşlar asıl sorun güneşin yazdıklarıyla başlıyor bu indirimler yada başka yapılanların asıl nedeni budur.
Çr okurları olarak ali veli vs her dükkanın ayakta kalmaısnı istiyorsunuz ama tek bir kişiden alım yapıyorsunuz bu nasıl iştir .

demirbaş yayıncılık

Evet altan bir yayıncı sen telifin ne kadar ödendiğini biliyorsun 0.80 kr den kitap sattırırsa manyaktır.Herhalde bunu benim yaptırdığımı düşünmüyorsun.Ayrıca çizmandan da adamın adı ve kitap isimlerini istedim yoksa bu yazdığını savcılığa direk bildirip suç duyurusunda bulunacağım .Sonuçta bir hırsız var ve gizlerse o da zarar görür.

tommikser

Kendimi çürüttüğümü zannetmiyorum ama açıklama yapayım.Sizinle yüz yüze tanışamadık ve ben ilk olarak İlyas ve Altan abiden almaya başladım.İstanbul'a gide gele tanıştıkça alışveriş yaptığım dükkanlar çeşitlendi.Ben İlker'den ayrı Altan ve İlyas abiden ayrı Tayfun beyden ayrı alışveriş yaparım.Sizden de alırım yalnız sizi hiç göremedim.Hep babanızdan alışveriş yaptım.Yani çoğunlukla olmasa da herkesten alışveriş yaparım.İlker'den mesela sert kapaklı çıkardığı tüm çizgi romanları alırım.18 numaralar benimdir.Pahalı da olsa onu alırım.Neden derseniz o sert kapaklı kitaplardan kazanacağı 3-5 lira onun bir ihtiyacını karşılamak için değerlidir bilirim. Mesela Thorgal sert kapakları alacağım diye baya zaman para biriktirdim ve aldım.Tanesi 50 liraydı ki bence de pahalı olmasına karşın o emeğin yanından bile geçmezdi.

Anlayacağınız iş birazda duygusal sizi seven,muhabbetinize bayılan insanlar muhakkak ki vardır ( tabii yerinizde bulabiliyorlarsa  ;D) onlarda duygusal davranıp sizden alacaklardır zaten almalılar da.Ben başka bakkaldan bir şey aldım mı kendi bakkalımı arkadan bıçaklamışım gibi hissederim.Aynı şey çr içinde geçerli.Bence olaya böyle bakın.Son olarak demirbaş yayınlarının son çıkan tüm sayılarının bende olduğunu,hatta çok kızdığınız İlyas ve Altan abilerin al al güzel demeleriyle aldığımı bilmenizi isterim.Ben kimsenin tam kötü olacağını düşünmüyorum.Sizde düşünmemeye başlayarak bir adım atabilirsiniz.Yok kimse adım atmaz ise hep beraber yuvarlanır gideriz.YKY yayınları çıkarak diye hep beraber bekleriz artık.

hanac

Cem Bey, Güneş ben dükkana gelince muhabbet yapmak istiyorum diyor.

Ama ben ne zaman gitsem dükkanda değilsiniz.

Tamam Turan amca var ama biz gelişmeleri sizinle konuşmak istiyoruz.

Mesela cumartesi veya pazar günleri nin birinde miray da bulunsanız iyi olur.

demirbaş yayıncılık

Alıntı yapılan: cizman - 03 Haziran, 2012, 17:44:23
    Şunuda söymem gerekir bu sene katıldığım fuarda demirbaş yayıncılığın kitaplarını (5 koli) bana bir yayınevinden abim 80 kuruştan verdi ve içlerindekilerinin yarısı yeni çıkartılan kitaplar ve etiket fiyatı 30tl.

Nasıl yani 1 TL bile değil öyle mi ?

30 TL satış fiyatı ama siz 0,80 TL den aldınız.

Vay be !

Almadım satamıyacağım kitabı almıyorum. Sadece isteyen müşterim olursa onlar için getirtiyorum elimde tutmuyorum

s.b

Alıntı yapılan: essegesse - 03 Haziran, 2012, 17:47:56
Alıntı yapılan: s.b - 03 Haziran, 2012, 17:39:44
Hasan abi 0.80 olanlar yeniler değildir. Eski demirbaşlardır.

O zaman Bursa'daki arkadaş yalan söylüyor demek istiyorsunuz öyle mi?

Cizman fuar zamanı beni de arayıp bu kitapların içinde son sayıların da olduğunu söylemişti.Ama ben bunu burada paylaşmadım.

Bir konu hakkında kesin bilgi sahibi olmadan,yok onlar eski sayıdır demek konuyu açıklayana yalancı demektir.Lütfen kafanıza göre yorum yapmayın.

Saygılarımla.

Altan bey ben kimseye yalancı demiyorum. Lütfen sakin olun.
Bu arkadaş bahsettiği kitapları kimden aldığını bildiğine göre, bize bu işte kimin parmağı olduğunu buraya yazabilir. Seksen kuruştan bahsediyoruz Altan bey. Yani West, Kızılmaske, Mandrake ve Gordon seksen kuruş öyle mi? Önce bunu iyice bir anlayalım.
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

demirbaş yayıncılık

Evet ya çizman dalga geçiyor yada başka şeyler var ama ben demirbaş yayıncılık olarak pazartesinden itibaren firma avukatımızla gereken teşebbüslerde bulunacağım inşallah çizman buraya kim olduğunu yazar yada ban özel mesaj atar.Ama hala birşey yok.
Arkadaşlar 0.80 krş nedemek eskide olsa verilemez  ya insanın yayıncı olarak intihar etmesi demek bu işin aslı ortaya mutlaka çıkacak.Bunu yazan ya hesap bilmiyor yada başka şeyler var.

cizman

Bir kurum kendi kitabının çalınıp çalınmadığını bilmezmi bunu bana niye soruyorsunuz bu nasıl iştir. .Ben bu kitapların nerden bulunduğunu bilemem sadece yaşadığım bir durumu anlattım salak bi adamda değilim öyle savcılık falanda demeyin bana lütfen.    Göz attığımda gördüğüm kitaplarda yeni çıkan kitapların coğu vardı birebir incelemedim şundan şu kadar bundan bu kadar diyemem.
Ortada bir sıkıntı varsa o zaman bunu uyarı olarak alırsınız ve daha dikkatli olursunuz,  önlemini de alırsınız.

demirbaş yayıncılık

Çizman bende salak değilim yazdıklarını bir daha oku istersen.=.80 krş dan yeniler var yazdın ve yayıncı vermiş bunu ifşa etmek durumundasın sıyrılamazsın.

demirbaş yayıncılık

Alıntı yapılan: cizman - 03 Haziran, 2012, 17:44:23
    Şunuda söymem gerekir bu sene katıldığım fuarda demirbaş yayıncılığın kitaplarını (5 koli) bana bir yayınevinden abim 80 kuruştan verdi ve içlerindekilerinin yarısı yeni çıkartılan kitaplar ve etiket fiyatı 30tl.

Nasıl yani 1 TL bile değil öyle mi ?

30 TL satış fiyatı ama siz 0,80 TL den aldınız.

Vay be !

Almadım satamıyacağım kitabı almıyorum. Sadece isteyen müşterim olursa onlar için getirtiyorum elimde tutmuyorum
İçinde yarısı yeni kitaplar ve yayıncı abin vermiş yani almışsın.Bu sözlerin çocuğa bile sorsan delil der.

cizman

ben anladım ki burada bişeyleri düzeltmek değil bozmak üzerine konuşuluyo.
Yazıyı iyi okursanız almadığımı yazdım verdi teklif etti anlamında.
Size düzgünce söylüyorum ben bunu araştıracağım böyle bişey varsa engel olucağım demektense saldırıyorsunuz sizin bileceğiniz iş.
Ben sadece kendi sıkıntımı dile getirdim anlayın yada anlamayın

hennessy

Alıntı Yap-Sektör ayakta kalmalı diyorsun ama ben sadece ilyas ve altandan alıyorum diyorsun işte sorun burada ben ve diğer satıcılar neci biz batalımmı .Yada ben kitaplarımı yada ilker kendimiz satarsak dağıtmazsak ne olur o zaman ne yapacaksın.

Aslında bu konu hakkında fazla bişi yazmak istemiyorum.Ama güneşin dediklerinede katılmamak elimde deiği. Sayın Cem bey müşteri memnuyeti diye birşey vardır.Altan bey den hayatımda bir kere alış veriş yaptım ama Altan bey o alışveriştede dükkanında olmayan kitap için ta uzaklara gidip bulup getirdi.Ama her daim dükkanına gittiğimde güler yüzlü ve çayımızı eksik etmedi.Ben İlyas dan alış veriş yaparım beim birt tarzım vardır ben memnun olduğum adresi çok zor değiştiririm.Çünkü oraya gittiğim zaman sadece alış veriş yapmam otururum sohbet ederim ve bana ayrıcalıklı gelir orası işte bunun için bu arkadaşları severim.Her yerde kitap satılır ama her yerde o sıcaklık bulunmuyor bizde bunu anlatmak istiyoruz indirim tabiki olacak ama gene altını çizerek geçen yazdığınız o yanlış yazı bazı arkadaşlar burda indirim yapmama rağmen ilyas dan kitap alıyor yoksa ilyas onlara özel indirimmi yapıyor tersine sizden daha pahalıya alıyorum ondan ama sizi bu konuda son kez söyleyeceğim bende orta gelirli bir ailenin çocuğuyum ama kimse bana zevkimin bedelini fiyatını soramaz

Saygıarımla.......
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

Gambit

Cem bey vaktinizi avukat savci ivir zivirla harcayacaginiza oturup bir yayin programi yapmaya harcasaniz ve bir yayin cikarsaniz herkes icin daha iyi yapmis olacaksiniz

demirbaş yayıncılık

Çizman diyelim almadın ama adamı yayıncıyı hemde tanıyorsun ve sektörü düzeltmek istiyorsunda o zaman ver adamın ismini sektörü ben düzelteyim.Neden kaçıyorsun ben çok ciddiyim yarın avukatım seninle irtibata geçecek bir an önce özelden yada burada açıkça yaz o  ş...sizin. adınıda sektörü düzeltelim.

demirbaş yayıncılık

Ya gambit genemi proğram artık program kafama göre hala anlamadınmı burada benim yayınlarım korsanmı basılıp satılıyor yada yaysattan mı çalınıyor çok büyük bir sorunun peşindeyim sen periyot diyorsun .Yahu be adam yayınlarım 30 tllik 0.80 den satılırsa ortada yayını çıkaracak yayınevi kalmaz hala nerdesin aklıselim olsana be arkadaşım.