Bir Kadıköy Hikayesi

Başlatan essegesse, 31 Mayıs, 2012, 17:13:00

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

caretta

Biz Kıbrıslı'ların bir adeti vardır.Berberini,doktorunu,kasabını ve alışveriş yaptığı bakkalını(marketini) değiştirmez.Ben çizgi romanlarımı İlyas'tan alıyorum.
Aynen Hennesy ve Güneş Semerci'ye katılıyorum. Yazdığım esnaflara çizgi romancımı da ilave ediyorum.
Son yayınladığınız Kinova 4 ve West 6-7 sayıları da İlyas vasıtasıyla aldım. Sizin çizgi romanlarınızı satmadığı halde tedarik ederek gönderdi.
Bunları almaya devam edeceğim. Ben başka 2 foruma daha üyeyim.
Onları takip ederseniz aynı nick ile Kinova ve West konularında yazdığımı göreceksiniz. Altın Madalyon'da da ürünleriniz tanıtılıyor.
Siz ise neredeyse herkese savaş ilan ettiniz. Habire eski husumetler ortaya dökülüyor. İlyas sadece çizgi roman satıyor.
Siz düzenli yayın yapsanız İlyas size yetişemez. Hep düzensiz yayın yapmanız eleştiriliyor. Siz de bu konuda son noktayı koydunuz.
Canımın istediği zaman istediğimi çıkaracağım dediniz. Bu sizin duruşunuz.Bizler de ona göre duruşumuzu belirleriz.

Dükkanınızda son çıkan 3.cilt Kit Taylor var herhalde. Sayfa 803'ü açın. 26.sayı Ceylan Yayınları Kit Taylor 26.5.1960'da çıkmış.
Ertesi gün ihtilal olmuş. Ülkenin cumhurbaşkanı, başbakanı, bakanları, milletvekilleri tutuklanmış Millet Meclisi kapanmış. Ortalık tozduman.
Bir hafta sonra 2.6.1960'da 27.sayı çıkmış! Hadi önceden dizildi basıldı diyelim.9.6.1960'da28.sayı çıkmış.
52 yıl evvelki yayıncı tutarlılığı,sorumluluğuna bakın.Yorumu da size ve bizlerle alay eden Rodeo,1001Roman'a bırakıyorum.

darkwood

Yeni 30 tl.lik sıfır yayınlar 0,80 kuruşa gerçekten satılıyorsa, çizgiroman sektörünün yara almaması için bu işin kaynağının tesbiti gerekir. Sn. cizman bildiklerinizi Cem bey e özelden mesaj atıp paylaşırsanız memnun oluruz.
Darkwood Sakinleri..

Gambit

Alıntı yapılan: demirbaş yayıncılık - 03 Haziran, 2012, 19:37:30
Ya gambit genemi proğram artık program kafama göre hala anlamadınmı burada benim yayınlarım korsanmı basılıp satılıyor yada yaysattan mı çalınıyor çok büyük bir sorunun peşindeyim sen periyot diyorsun .Yahu be adam yayınlarım 30 tllik 0.80 den satılırsa ortada yayını çıkaracak yayınevi kalmaz hala nerdesin aklıselim olsana be arkadaşım.

Programin kafana gore oldugunu ben forumda herkesden one anladimda sen bu kafa ile basarili olamayacagini hala anlayamadin, sorun burda

30 TL lik yayin .80 TL dan satiliyorsa ya senin depondan calinmistir, ya senin o unlu matbaan vermistir el atindan. Her iki durumdada plan program ve kontrolsuzluk yuzunden. Niye baska yayinevlerinde sorun yokda bir demirbas da var ki. Bu basligin konusu sizin kitaplar degil, onu gidin nasil cozuyorsaniz cozun ama konular acildiklca batan siz oluyorsunuz degerlendirmenize.

Ben harbi konusmakdan baydim artik. Laf degil is istiyor okuyucular cem bey, hala anlasilmiyor mu??

cizman

siz okumuyorsunuz bunu anladım.yayıncı demiyorum yayınevinden orada ne yapar görevi konumu nedir bilmiyorum tek bildiğim safi(sadece)  ismi ve fuardan fuara gmrüyorum fuar esnafı olarak hoş beşimiz var.ama yayıncı falan değilllllllllll. Ben size yaşadığım olayı söyledim ister dikkate alın ister almayın. Kaldıki benim  sizinle bir husumetinde yok ne kadar çok kitap çıkarsa ben sevinirim.
Kaldıki siz hiç düşünüyormusunuz diğer şehirlerde fuarlar etkinlikler varken birilerini desteklemeyi ben hiçbir yayıncıdan görmedim. Eğer bişeyler isteniyorsa biraz daha kafa yormak gerekiyo

s.b

Cem bey lütfen bana bütün yayınlarınızdan ellişer adet yollayın, tabi seksen kuruştan. Beyazıt meydanında bir liradan satayım.
Ya olacak şey mi bu arkadaşlar. Bunun bir tek açıklaması olabilir o da; bahsi geçen çizgiromanların matbaadan yürütülüp satıldığı. Tabi gene de bir açık kapı bırakmak lazım. Nede olsa olayı ilk elden bilemiyoruz. Öyleyse bir bilen bize izah etsin.
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

demirbaş yayıncılık

Arkadaşlar biraz duyarlı olmaya davet ediyorum bu başlığın başından beri konu nedir çizgi romanın ucuz satılması değilmi sizler nerdesiniz çizman 0.80 den 30 tllik kitap satılıyor dedi ve isim vermiyor neden ayağa kalkmıyorsunuz sizleri hiçmi ilgilendirmiyor bu kitapları 20 tlden almadınızmı yada böyle bir satışla benim yakında yayın çıkaramaz hale geleceğimi göremiyormusunuz bir çoğunuz demirbaş yayıncılığa çok açık söylüyorum düşmansınız ama konu burada çizgi romanı yaşatmak daha fazla yayın çıkmasını sağlamak değilmi.Sana da çok teşekkür ederim darkwood duyarlılığın için foruma girer girmez konunun aslında hem benim hemde sizlerin sorunu olduğunu duyurdun.Hala gambit bey çalınmıştır matban vermiştir diyor evet gambit biryerden çıktı ve aslolan çizman bunu kimden olduğunu biliyor .Neden çizmana bağırmıyorsun da hala bana eleştiride bulunuyorsun ya çok safsın yada art niyetli.

Gambit

Cizman yayinlari .80 e alip 2 tl ya satmamiski. Oyle bile olsa benim kizacagim kisi oncelikle siz olurdunuz cem bey.  Dedigim gibi baska yayinevleri de boyle sorun yok ve bir demirbas da varsa, bu da basi boslukdandir. Her ay bize matbaa gec kaldi, cok yogun, yok yanlis basmis gibi duyurumlar yapiyorsunuz. 0.80 tl ya siz vermediyseniz matbaaniz vermistir; hala ayni matbaa ile calisip yaptirim uygulayamaiyorsaniz hic gelip de burda beni saf veya art niyetli diye iham etmeyn. Isinizi iyi yapin; herkes hem sizi sevecektir hem saygi duyacaktir. Bu kadar basit

darkwood

Alıntı yapılan: cizman - 03 Haziran, 2012, 20:05:15
siz okumuyorsunuz bunu anladım.yayıncı demiyorum yayınevinden orada ne yapar görevi konumu nedir bilmiyorum tek bildiğim safi(sadece)  ismi ve fuardan fuara gmrüyorum fuar esnafı olarak hoş beşimiz var.ama yayıncı falan değilllllllllll. Ben size yaşadığım olayı söyledim ister dikkate alın ister almayın. Kaldıki benim  sizinle bir husumetinde yok ne kadar çok kitap çıkarsa ben sevinirim.
Kaldıki siz hiç düşünüyormusunuz diğer şehirlerde fuarlar etkinlikler varken birilerini desteklemeyi ben hiçbir yayıncıdan görmedim. Eğer bişeyler isteniyorsa biraz daha kafa yormak gerekiyo

Yayınevinin bir yetkilisi ve yüzyüze görüştüğünüzü söylüyorsunuz. Cem beyi tanımıyorsunuz, bildiğim kadarı ile yayınevinin  Cem beyden başka bir yetkilisi yok. Ayrıca fuar ve etkinliklerin olduğunu hiçbir yayıncının desteklemediğini yazmışsınız, hemde 0.80 kuruştan fuar için size kitap satılmaya çalıştığını!!! bunlar tamamen birbiri ile çelişen konular???
Lütfen dürüst olalım.

Alıntı yapılan: hennessy - 03 Haziran, 2012, 19:17:10
Alıntı Yap-Sektör ayakta kalmalı diyorsun ama ben sadece ilyas ve altandan alıyorum diyorsun işte sorun burada ben ve diğer satıcılar neci biz batalımmı .Yada ben kitaplarımı yada ilker kendimiz satarsak dağıtmazsak ne olur o zaman ne yapacaksın.

Aslında bu konu hakkında fazla bişi yazmak istemiyorum.Ama güneşin dediklerinede katılmamak elimde deiği. Sayın Cem bey müşteri memnuyeti diye birşey vardır.Altan bey den hayatımda bir kere alış veriş yaptım ama Altan bey o alışveriştede dükkanında olmayan kitap için ta uzaklara gidip bulup getirdi.Ama her daim dükkanına gittiğimde güler yüzlü ve çayımızı eksik etmedi.Ben İlyas dan alış veriş yaparım beim birt tarzım vardır ben memnun olduğum adresi çok zor değiştiririm.Çünkü oraya gittiğim zaman sadece alış veriş yapmam otururum sohbet ederim ve bana ayrıcalıklı gelir orası işte bunun için bu arkadaşları severim.Her yerde kitap satılır ama her yerde o sıcaklık bulunmuyor bizde bunu anlatmak istiyoruz indirim tabiki olacak ama gene altını çizerek geçen yazdığınız o yanlış yazı bazı arkadaşlar burda indirim yapmama rağmen ilyas dan kitap alıyor yoksa ilyas onlara özel indirimmi yapıyor tersine sizden daha pahalıya alıyorum ondan ama sizi bu konuda son kez söyleyeceğim bende orta gelirli bir ailenin çocuğuyum ama kimse bana zevkimin bedelini fiyatını soramaz
Saygıarımla.......

Güneş ve hennessy anlattıklarında ortak bir nokta var, bu önemli hususuta Cem bey in yayıncılık ve diğer işlerinden dolayı kendi işyerinde fazla bulunamamasından ve dolayısıyla müşteri ile yüzyüze diyalog kuramamasından kaynaklanıyor.
Ben alışveriş yaparken Kadıköy Çizgiroman esnafının tamamının kazanması ve ayakta kalması gibi bir düşüncem olduğundan hemen hepsinden alışveriş yapıyorum. Ayrıca hepsinin çayları ve güzel sohbetleri var, ellerinden geldiğince de tüm arkadaşlara yardımcı oluyorlar. Ayrıca burada atıştıklarına bakmayın bir araya geldiklerinde kırgınlıklarından eser kalmıyor, zira kişi olarak hiç birinin içinde bir kötülük ve art niyet yok.
Bazı ticari kaygılar ve eski piyasa şartlarından oluştuğu anlaşılan, "yanlış veya doğru" bu eski olaylara artık bir sünger çekmek ve hiç kimseye yarar getirmeyen bu kısır döngüden biran önce çıkmak gerekir. Bu olaylarda kimin haklı olduğununda okuyucu açısından inanın hiçbir önemi yok.
Artık hiçbirimiz bu çekişmeleri forumda görmek istemiyoruz.

Bundan sonra düşünülmesi gereken şeyler bence şunlar olmalı. Birlik olup çizgiromanı daha ileri nasıl taşırız, hazır okuyucu kitlesini küstürmeden satışlarımıza nasıl devam edebiliriz? Telifi alınmış olan hazır yayınları "aylık-iki aylık-üç aylık-altı aylık"  bir yayın planlaması yapıp sonuna kadar ve istikrarlı olarak bu yayın periotunu bozmadan nasıl yayınlarız. Çizgiromanlar ile ilgili dağıtım, yayın v.s. gibi sorunları hep birlikte ivedilikle aşıp, bu kitapların hala basıldığını bilmeyen binlerce çizgiroman severe nasıl ulaşırız.  Dolayısıyla daha fazla kitap basıp, maliyetleri azaltıp,  fiyatlarıda makul bir seviyeye indirip, üç aşağı beş yukarı oluşturulacak ortak bir fiyat politikası ile nasıl satarız.
Bakın bunlar hep ortak yapılması gereken çizgiromanı ve sizi çok daha ileri taşıyacak işler, artık laf değil iş zamanı.
Bizde keyifle kitaplarımızı okuyup, güzel paylaşımlarımıza devam etmek istiyoruz.

Darkwood Sakinleri..

s.b

İşte budur yapılması gereken. Zagor'un varoluş sebebi olan Darkwood abimizin tavsiyesine hepimiz kulak verelim. Artık sorunlara çözüm bulma zamanı gelmedi mi?
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

cizman

Yayınevinin bir yetkilisi ve yüzyüze görüştüğünüzü söylüyorsunuz. Cem beyi tanımıyorsunuz, bildiğim kadarı ile yayınevinin  Cem beyden başka bir yetkilisi yok. Ayrıca fuar ve etkinliklerin olduğunu hiçbir yayıncının desteklemediğini yazmışsınız, hemde 0.80 kuruştan fuar için size kitap satılmaya çalıştığını!!! bunlar tamamen birbiri ile çelişen konular???
Lütfen dürüst olalım.

bence siz konuyu anlamamışsınız daha iyi okuyun ondan sonra bişeyler yazın
son yazdıklarınıza katılıyorum

darkwood

Son olarak, face de gördüğüm bir resmi yorumsuz olarak paylaşmak istiyorum.

Darkwood Sakinleri..

labirent

Ben cizman denilen sahsa zerre kadar inanmıyorum. Sen çr satıcısı olacaksın ve biri sana tanesi 0,80 TL 'den 5 koli kitap verecek (hem de içlerinde 30 TL fiyatlı yeni yayınlar da) olacak ve satın almayacaksın.

Sürekli olarak çr satış yerlerini dolaşan biri olarak söyleyebilirim ki demirbaşın 30 TL fiyatlı kitapların iyi durumda 2. eli 10 TL 'den inceleri 5 TL 'den satılıyor. Cizman isimli şahsın sözlerinin geçerli olması için kendisine teklif yapan yayınevi sahibini açıklaması gerekir.

Şöyle bir şey de geliyor aklıma "aynı matbaada 2 yayıncının ürünü basılıyorsa bir yayıncı kötü niyetli olarak diğer yayıncının ürünlerini matbaa ile anlaşarak fazladan bastırmış ve zarar vermek amacılya piyasaya ucuza dağıtmaya çalışmış olabilir". Burası Türkiye, halkımız müslüman geçinir ama bir müslümana yakışmayacak her türlü hinlik bizdedir.

dursar

DEĞERLİ DOSTLAR SON GÜNLERDEKİ YAZIŞMALARDAN SONRA  YAYINCI  SATICI OKUYUCU KAVGALARINDAN KONUSU NE OLURSA OLSUN ASIRİ SIKILDIM .
HOŞ GORUSUZLUGUN HAD SAFHADA OLDUĞUNU DEĞERLENDİRİYORUM.ARTIK BU AŞAMADA ÜZÜM YEMEK İSTEDİĞİMİZE İNANMIYORUM.DEVAMLI BAĞCIYI SIK SIK DA BİRBİRİMİZİ DÖVÜYORUZ.HERKEZ MUTSUZ.BU ORTAMDAN MUTLU OLAN İNSAN OLDUGUNA İNANMIYORUM.ÇÖZÜMÜN OLUMSUZ ELEŞTİRİYİ YADA EN AZINDAN YAZIM ÜSLUBUNU DEGİSTİRMEKLE BASLİYABİLECEGİNİ DÜŞÜNÜYORUM.

dursar

Değerli ARKADASLARIM YAYINCI okuyucu SATICI  kavgalarını protesto etmek için 2 ay boyunca çizgi roman almayacağım .

demirbaş yayıncılık

Sevgili labirent bu olay ancak şu şekilde olabilir benim yayınlarım birebir başka matbada korsan olarak basılıp dağıtılabilir ama bu da akıl ermeyecek birşey bir kalın mandrake nin sadece baskı maliyeti 1000 adet 4200 tl dir ve 0.80 krş nasıl olur bende anlamış değilim ancak 100000 basarsanız fiyat çok düşer ama genede mümkün gözükmüyor .Çizman hala özelden bana mesaj atmış değil iş hukuka kalacak ....
Biz çok güvenilir ve sadece bize çr basan bir matbaa ile çalışıyoruz ki adamlar 1000 değilde 1002 çıksa dahi yolluyorlar ve bende gidip baskı sonunu kontrol ediyorum.