Zemine Kazılı Notlar

Başlatan kadri kerem, 11 Haziran, 2012, 17:49:04

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

kadri kerem

Gölge'nin yeni sayısı huzurlarınızda. Bu sayıda Temizlik isimli tadımlık bilim kurgu öykümle yer aldım.

http://kadrikeremkaranfil.blogspot.com.tr/2015/02/golge-e-dergi-subat-2015-say-89.html

yunusmeyra

iç burkan bir "ironi" vardı..ne de olsa bizler hala insan olmakla övünüyoruz  ;)
ve belkide bir çok insan , sayısız kez insanlığın birbirine yaşatığı trajediler sonucu; tüm insanlığın "tamamen yokolmasını" arzulaşmıştır  :o
bilim kurguda bu görevi yapacak insan ve insan ötesi pek çok canlıya,kültüre,organizasyona rastlarız..senin hikayeni bitirdiğimde "hakeden" bir medeniyetin yokolmasına ve en önemli ve tek kalıcı yönleri "yarattıkları" bazı eserlerin "galaksi medeniyetine" kazandırılmasına sevinemedim..evet "hakettiğimiz" tamda buydu dedikten sonra "kitapları" alıp "gelişmiş medeniyetlerine" taşıyan dostlarımız için sevinemedim.. çünkü tek gerçek "doğru" ve "yargıyı" elinde tutan bu en ileri güçlerin başına gelecekler bizimkinden çok da farklı olmayacak.."tek gerçeğin" hüküm sürdüğü ve "her şey hakkında son karar verici" bir organizasyon "totaliter" bir yapıdır son tahlilde..belki yakında değil belki bir kaç ışık yılı sonra ama "mutlaka"..
HULK DEĞERLİ BİR KAHRAMANDIR!
HSD YENİ ÜYELERİNİ BEKLİYOR

kadri kerem

Alıntı yapılan: yunusmeyra - 03 Şubat, 2015, 18:49:24
iç burkan bir "ironi" vardı..ne de olsa bizler hala insan olmakla övünüyoruz  ;)
ve belkide bir çok insan , sayısız kez insanlığın birbirine yaşatığı trajediler sonucu; tüm insanlığın "tamamen yokolmasını" arzulaşmıştır  :o
bilim kurguda bu görevi yapacak insan ve insan ötesi pek çok canlıya,kültüre,organizasyona rastlarız..senin hikayeni bitirdiğimde "hakeden" bir medeniyetin yokolmasına ve en önemli ve tek kalıcı yönleri "yarattıkları" bazı eserlerin "galaksi medeniyetine" kazandırılmasına sevinemedim..evet "hakettiğimiz" tamda buydu dedikten sonra "kitapları" alıp "gelişmiş medeniyetlerine" taşıyan dostlarımız için sevinemedim.. çünkü tek gerçek "doğru" ve "yargıyı" elinde tutan bu en ileri güçlerin başına gelecekler bizimkinden çok da farklı olmayacak.."tek gerçeğin" hüküm sürdüğü ve "her şey hakkında son karar verici" bir organizasyon "totaliter" bir yapıdır son tahlilde..belki yakında değil belki bir kaç ışık yılı sonra ama "mutlaka"..

Yorumunuz için teşekkür ederim. Şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki bizi denetliyor olsalardı çoktan bu gezegeni bizden kurtarırlardı. Ya tamamen yok edilirdik ya da baska bir gezegene falan transfer edilirdik. Yani benim düşüncem bu yönde.

kadri kerem

Gölge e-Dergi 90. sayısıyla karşınızda. Dile kolay, 90. sayı! Bu özel sayıda ben de Dünyanın Siyaha Boyandığı Gün adlı korku öykümle yer aldım. Öyküm ve daha fazlası bir tık uzağınızda.  ;)

http://golgedergi.blogspot.com.tr/2015/03/golge-e-dergi-mart-2015-say-90.html

hanac

Alıntı yapılan: kadri kerem - 17 Mart, 2015, 22:09:05
Bu özel sayıda ben de Dünyanın Siyaha Boyandığı Gün adlı korku öykümle yer aldım.

Bizim e-dergiye de bir öykü isteriz.  :)

kadri kerem

Alıntı yapılan: hanac - 17 Mart, 2015, 22:10:17
Bizim e-dergiye de bir öykü isteriz.  :)

Dergi için yazacağım öykünün konusunu belirledim. Son gönderim tarihi belli mi? Aslında derginin çıkış ve son ürün gönderim tarihi belli olsa işimiz daha bir kolaylaşırdı. Tarih belli olmayınca insan tarihi belirli olanlara yoğunlaşıp tarihi belirli olmayanı erteliyor.  :)

yunusmeyra

6. Türk Çizgi Roman Okurları Ödülleri Oylamasının sonuçlarını ve belki plaketlerin verilmesiyle ilgili bir kaç haberide gireriz diye biraz geciktirdik..10 gün içinde hazırlığımız bitiyor..bu 6.sayı için 10 gün süremiz var demek..peşinden  7.sayı için çok beklemeden (max. 2 ay),yazdan önce yayınlarız..çünkü yazı,çizi bağlantıları yapıldı..yeni katkılar içinde ısrarla ve her daim yerimiz hazır  :)
HULK DEĞERLİ BİR KAHRAMANDIR!
HSD YENİ ÜYELERİNİ BEKLİYOR

kadri kerem

Alıntı yapılan: yunusmeyra - 21 Mart, 2015, 16:18:52
6. Türk Çizgi Roman Okurları Ödülleri Oylamasının sonuçlarını ve belki plaketlerin verilmesiyle ilgili bir kaç haberide gireriz diye biraz geciktirdik..10 gün içinde hazırlığımız bitiyor..bu 6.sayı için 10 gün süremiz var demek..peşinden  7.sayı için çok beklemeden (max. 2 ay),yazdan önce yayınlarız..çünkü yazı,çizi bağlantıları yapıldı..yeni katkılar içinde ısrarla ve her daim yerimiz hazır  :)

Harika! Yazmaya başlayayım o halde. ;)

kadri kerem

Okuduğum yazarlar içinde dostluğun o saf halini kelimelere dökmeyi en iyi başaran yazar Stephen King'dir. Bu dostluk, şu an içinde yaşadığımız bilişim toplumunda bulunması en zor şeydir. İnsanları birbirlerine sanal ağlarla değil, en saf duygularla bağlayan ve zorluklar karşısında tek vücut olmalarını, yıkılmayıp ayakta kalmalarını sağlayan bir dostluktur bu. Büyülü ve nadirdir. Bu yüzden, dijital yerli olmayıp da çocukluğu arsalarda, sokaklarda geçmiş, akşam ezanından önce evde olmak zorunda olan benim gibi dijital göçmenler için klasik King kitaplarının farklı bir lezzeti vardır.

King'in bu büyülü ve nadir bulunan dostluğu anlattığı romanlarından biri, önümüzdeki aylarda yeniden filme çekilecek olan O'dur. O, tartışmasız efsaneleşmiş King romanlarından biridir. Roman bir arkadaş grubunun korkunç bir palyaço ile olan mücadelesini anlatmaktadır. Derry'nin üzerine karabasan gibi çöken Pennywise adlı palyaço, çocukların kâbusu olmuştur.

Fakat onun da kâbusu çocuklar olacaktır elbet.

http://kadrikeremkaranfil.blogspot.com.tr/2015/04/korkunun-vucut-bulmus-hali-o.html

kadri kerem

Bilimkurgu Kulübü'nün sitesinde yer alan Oda isimli öyküm:

Kapı tıslayarak açıldı. Oda tüm tuhaflığıyla gözlerinin önündeydi. Yirmi birinci yüzyılın başında donup kalmış gibi görünüyordu.

"Ben girmem."

"Korktun mu?"

"Hiç de bile. Sadece..."

Öteki girmişti bile. Arkadaşı da çaresiz onu izledi. İçerisi tütün ve kolonya kokuyordu.

"Kötü kokuyor," dedi içeriye girmekte gönülsüz olanı. Sırık gibi bir çocuktu. İyi basketbol oynardı. En büyük hayali, bir gün Gezegenler Arası Basketbol Turnuvası'nda yer alabilmekti.

"Biraz sonra alışırsın."

"Ya dedene yakalanırsak?"

"Yakalanmayız."

Ona nasıl bu kadar emin olduğunu soracaktı ki masanın üzerindeki şeyi gördü.

"Şuna bak!" dedi heyecanla, o şeyi evirip çevirirken. "Ne garip bir şey böyle!"

Devamını okumak için buyurunuz bağlantıya:

http://kadrikeremkaranfil.blogspot.com.tr/2015/05/oda-oyku.html

kadri kerem

Bilimkurgu Kulübü çatısı altında yer alan yazı ve öykülerime aşağıdaki adresten ulaşabilirsiniz:

http://www.bilimkurgukulubu.com/author/kadrikerem/

kadri kerem

kadri kerem

Yirmi İkinci Yüzyılda Bir Aldatma Hikâyesi (Öykü)

Kadın havada süzülen koltuğa oturdu, bir bacağını diğerinin üstüne atıp bir sigara yaktı. Bacağını salladıkça altındaki koltuk aşağı yukarı yaylanıyordu.

"Beni şununla aldattığına inanamıyorum. Hiç olmazsa... Ne bileyim... Nefret ediyorum senden."

"Sevgilim önce bir sakinleş istersen. Hem sigara içmemelisin. Yani... Sigaranın sana ne kadar zararlı olduğunu biliyorsun."

Kadın adama inat derin bir nefes çekti sigaradan. Duman önce kulaklarından, sonra da gözlerinden çıkmaya başladı. Sanki bana bir şey olursa bunun tek suçlusu sensin demek istiyordu.

"Bunu yaptığına hala inanamıyorum. Bu... bu bir şaka olmalı."

Öykünün devamı için:
http://www.bilimkurgukulubu.com/edebiyat/kisa-oyku/yirmi-ikinci-yuzyilda-bir-aldatma-hikayesi-kadri-kerem-kisa-oyku/

kadri kerem

Entropol Kitap'ın düzenlediği Bilimkurgu Mikro Öykü Yarışması'na katılan öyküler arasından derlenen CCLXXX adlı e-kitapta benim de iki öyküm yer alıyor. Entrol Kitap güzel bir iş çıkarmış ve dolu dolu bir kitap hazırlamış. Kapak tasarımı da çok hoşuma gitti. İlginizi çekeceğini düşünüyorum. Şimdiden keyifli okumalar dilerim.

CCLXXX – Bilimkurgu Mikro Öykü Seçkisi 2015

http://kadrikeremkaranfil.blogspot.com.tr/2015/12/cclxxx-bilimkurgu-mikro-oyku-seckisi.html