Zembla - HOZ

Başlatan s.b, 06 Temmuz, 2012, 20:14:07

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

demirbaş yayıncılık

Ben söyleyeyim büyülü 50 adet iadeli diğer dükkanlarda 10 ar adet toplam 100 civarı dağıtıldı.

aa

Çok az dağıtılmış.....
Esse Gesse Hayranı...

pizagor

Okuyacağım diye diye günler geçiyor. Sürekli başka albümlere kayıyor elim... Bu akşam aradan çıkarayım da tamam mı devam mı kararını vereyim...
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

HacıGeraltEmmi

İyi satmış bence.

rumar80

Uzun süreden sonra ilk defa net bir cevap alabildik. Teşekkürler Cem.

darkwood

Bence ilk sayı için Kadıköyde 100 adet az bir rakam olmuş.
Türkiye geneline de bir bakmak lazım.
Darkwood Sakinleri..

Tarkan Kurt

Bildiğim kadarıyla kitapların çok büyük bölümü D&R larda satılıyor. Muhtemelen 500 adet basıldıysa bir kısmı HOZ dadir. büyük bir kısmı da D&R lara dağıtılmıştır.

mandrake66

Hoz Comics'den bir açıklama gelmediği sürece verilen rakkamlar spekülasyon olur...

aa

Bence de HOZ konuya açıklık getirmeli. Çok mu az basıldı yoksa gerçekten çok mu sattı merak ediyorum.
Esse Gesse Hayranı...

rumar80

Aslında sadece HOZ'dan değil diğer yayınevleri ya da satış yapan arkadaşlardan da böyle bilgiler alabilsek burada daha net konuşabilmer, isteklerde bulunabilme şansımız da olur.
   Bir zamanlar sevgili Jedmau da satışlarını yazmıştı.

DAMPYR

Çok fazla basıldığını sanmıyorum.Meraklısı az çünkü.en fazla 500 diye tahmin ediyorum.... ??? ::) ;)

s.b

Hiçbir yayınevi sattığı adedi tam olarak söylemiyor. Günümüzde 500 adet yeterli bir sayıdır çizgiroman için. Sadece benim için 1 adet bassalarda olur. Adede fazla takılmayalım. Mühim olan Zembla aşkı gerisi fasa fiso.
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

alan ford

Alıntı yapılan: s.b - 15 Ekim, 2012, 18:12:58
Hiçbir yayınevi sattığı adedi tam olarak söylemiyor. Günümüzde 500 adet yeterli bir sayıdır çizgiroman için. Sadece benim için 1 adet bassalarda olur. Adede fazla takılmayalım. Mühim olan Zembla aşkı gerisi fasa fiso.
,

JBC hariç diyelim. Ertan Bey sağolsun bu konudaki en şeffaf yayınevi. Umarım bu tavrı diğer yayınevlerine de örnek olur . Yoksa Wikileaks belgelerini bekleyeceğiz el mahkum ;D
kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

İlhan Yılmaz

Renksiz yayınlarda 400 adet bile masrafı kurtarmaya yetiyor. Renkli yayınlarda ise ebat, format, kağıt, cilt, hacim, lokasyon vs. gibi varyasyonlar yayınevlerine ve çizgiromanın türüne göre farklılık arzettiğinden yayıncıyı kurtaracak satış adedi de bir standarda oturmuyor haliyle. Ama kabaca söylemek gerekirse renksiz yayının en az iki katı kadar, bazen de daha fazla  satmanız gerek.

mandrake66

Alıntı yapılan: hipnoz - 15 Ekim, 2012, 22:04:31
Renksiz yayınlarda 400 adet bile masrafı kurtarmaya yetiyor.

Zembla'nın geleceği açısından umut verici bir durum...

;D