Çizgi roman sözlükte günün öne çıkan başlıkları

Başlatan Vega, 08 Temmuz, 2012, 22:58:15

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Vega

Arkadaşlar, eğlence hız kesmeden devam ediyor.
Diyeceksiniz ki neden sözlük?
Foruma yazmayıp sözlüğe yazmamı gerektiren neden nedir?

Mesela foruma hanac diye bir başlık açamazsınız. Ama ben sözlükte hanac diye bir başlık açtım ve dedim ki:

resimli roman da sıradan üye olarak başladığı forum hayatına önce moderatör, ardından altın madalyon da admin olarak devam etmektedir. kariyet basamaklarını bu kadar hızla tırmanmasının asıl sebebi hakkında şüpheler mevcuttur. bazı garip insanlar kendisinin bu ülkenin yetiştirdiği en büyük çizgi romancılardan olduğunu iddia etmektedir. gelgelelim kendisini kimin yetiştirdiği, ya da bu ülkede yetiştirebilecek biri olup olmadığı hususunda her hangi bir açıklama yapılamamıştır. ancak kendisinin resimli roman sitesine ilk katıldığı yıllarda suskun kalarak çizgi roman camiasına yaptığı iyilik yadsınamaz. (şaka şaka)severiz kendisini.

yine forumda olmayan, olsa da bir anlam ifade etmeyen bir başlık:

Dirilmek:

her süper kahramanın en az bir kez yaptığı eylem. (tengu ?, 15.06.2010 19:34)

solan bitkiye verilen su sonucu ulaşılan sonuç. (cey cey ?, 30.06.2010 19:35)

çizgi romanların olmazsa olmazı...(ronin47 ?, 30.06.2010 21:51)

Ya da

kahramanlara benzemek için spor salonuna gitmek 

bir tiryakilik belirteci. (tengu ?, 19.06.2010 23:33)

(bkz: leto)(vega ?, 19.06.2010 23:43)

4 aydır gidiyorum ama gittikçe çiko'ya benziyorum. ne iş lan? (leto ?, 19.06.2010 23:50)

5 ay gittim... bişiye benzeyemedim, üstüne teftiş geldi ara verdim... şu anda karanlık çağlardayım, hele bir aydınlanma süreci başlasın devam edicem... acı yok raki acı yok.. (wolverine8 ?, 19.06.2010 23:51)

bi buçuk aydır doğru düzgün gitmiyorum, gittikçe thing'e benziyorum. (mrex ?, 19.06.2010 23:58)

kısa bi süre (4 ay) gittim ve istediğim etkiyi elde ettikten sonra bıraktım.
ama şimdi bu durumun benim üzerimde bırakmak istediği etki ortaya çıktı (göbek)
sanırım en kısa zamanda tekrar başlamalıyım.

Gibi daha bir sürü sınırsız, limitsiz, kavgasız gürültüsüz eğlencenin yanı sıra istediğiniz kadar tematik bilgi de girilebilir. Mesela:

yıldıray çınar

çapa çizgiroman grubu nun kurucularındandır. mevzu grupla çok başarılı işlere (sürgün, maskeli, klan... ) imza atmışlardır. arkabahçe ile birlikte karabasan projesine imza atılmış ve bu büyük bir adım olmuştur. hala amerikan çizgiroman piyasası için çalışmalar yapan çizer (noble causes, dynamo 5, nothingface... ) arada ülkemizde de yayınlanmakta olan çizgiromanlar için ilustrasyonlar yapmaktadır.
(cey cey ?, 15.06.2010 13:15)

legion of super heroes'un 2010 mayıs ayında başlayan 6. serisini çizmeye başlamıştır. ilk sayı 19 mayıs'da çıktı. ikinci sayı 23 haziran'da çıkacak. beğenerek okuyoruz.

Hepsi ve daha fazlası çizgi roman sözlükte. Katılmak ve günde en az bir entry girmek için tıklayın.
İlk kitabım Yanlış Adam çıktı. Edirne sokaklarında geçen çizgiroman temelleri üzerine kurulu bu romanı almayı unutmayın...

Vega

Efendiler sizleri teşvik etmek açısından, kısmetse her gün günün entrylerinden birini sizlerle paylaşmak, katılım hızını arttırmak istiyorum.

Lütfen dikkat: Çizgi roman sözlük, insanları forumdan uzaklaştırmak, bölünmek için kurulmuş bir yer olmayıp, tamamen ayrı bir platformdur. Amaç çizgi romanın forum harici platformlarda da varlığını sürdürmesidir.

Başlık: çizgi roman aleminde akıl oynattıran konular
Yazarı: Vega
Entry: yardıma koşacak süper kahramanın daldığı ilk sokak arasında kimseye görünmeden üstünü değiştirmesi. inanılmaz gıcık oluyorum. lan ben nüfus yoğunluğu manhattan'ın (iş bu entry marvel kahramanları baz alınarak yazılmıştır) binde biri kadar olan edirne'de kimse görmeden işemeyi beceremedim daha. kaldı ki donuma varınca çıkarıp üstüne tayt giyicem. bırak gizli kimliği, gt bile elden gider şerefsizim.

aynı olayın bir de tuvalette kostüm giyme versiyonu var ama amerikan helalarında hijyen durumunu çok net bilmediğim için yorum yapmıyorum. ama etrafta yardıma muhtaç biri var ve benim elbise değiştireceğim tek yer tuvaletse, ben bu süper kahramanlığı yapmam aga. bırakırım ne hali varsa görsün. kusura bakma amca. çıkarken tuvaleti bulmak istediğin gibi bırakacaktın.
İlk kitabım Yanlış Adam çıktı. Edirne sokaklarında geçen çizgiroman temelleri üzerine kurulu bu romanı almayı unutmayın...

Vega

conan

bugün bir doktor değil de kıytırıktan bir devlet memuruysam eğer sebebi bu adamdır. doktor olma hayalleri kurduğum sabi sübyan yıllarımda conan okursam doktor olamayacağımı söylediler bana. çocuk aklı işte ne bilsin. lan dedim kan görmekten, kesilen başlardan hoşlanıyom ya, bende bir dengesizlik var herhal. yarın bir gün doktor ameliyata girdiğimde aklıma bu sahneler gelir önümde yatan hastayı doğrarım sandım. bunun üzerine conansız kariyeri neyleyim deyip doktor olma hayallerime son verdim. meğer conan okuyacağına ders çalış demeye getirmişler ama ben yanlış anlaşmışım. * e ama arkadaş sekiz yaşında çocuk böyle mecazla yetiştirilir mi .... gider eşeği böyle şeyinden tutar.

Vega

kırmızı urbalılar

teksastan swingden ve yancılarından her daim dayak yiyen şanlı ve muzaffer ingiliz ordusunun yüz karaları olan bu adamların şapkalarındaki gr harfleri george regent ya da georgius rex ikisi de kullanılıyormuş o dönem ingiltere kralı olan iii. george için

Vega

clark kent

kendisi ile tanıştığım ilkokul yıllarımın ilk travmalarını yaşatmıştır bana. incecik belime göre kemer bulamadığımız için sınıfta pantolon askısı takan tek çocuk oluşum... sınıf arkadaşlarımın sırf i..eliğine çekip çekip bırakmaları... yerinden çıkan askıları geri yerine takamamam... sonra sınıfın ortasında herkesin içinde donlarımı toplayan annem gelir aklıma... titrerim... sonra büyürüm, o zamanki her ergen gibi siyah boğazlı kazağımı sokarım kotumun içine... bel kısmı pot verir... sonra bu şerefsiz gelir aklıma... kumaş pantolunun içine pelerinini sokar... hay bende sana der söver geçerim. giderim gene askıları takmaya kasarım.

Vega

çizgi roman aleminde akıl oynattıran konular

özellikle de marvel evreninde her patlamanın, her kazanın sonucunda birilerinin süper güçler kazanması.

lan bu patlama ile kazanılan güç, ters giden deney bokuna kaç teybin, kaç uzaktan kumandalı arabanın başını yedim, ateşe kimbilir kaç tane pil attım, patlattım. hatta odun ateşinde vişne közledim lan. tek değişen özelliğim sobada patlayan pillerden çok korkan annemin çekerek uzattığı kulaklarım oldu. belki duyma yeteneğim gelişir diye umut ettim ama o da olmadı a dostlar. yediğim dayakla kaldım.

hanac

Vega

dünyayı ele geçirmek

ne b.ka yarayacağını merak ettiğim, hani birisi becerse de görsek dediğim gerzek süper kötü planı. lan git para iste, karı iste, pırlanta zümrüt iste de, dünyayı ele geçirmek neyin nesi. ele geçirmekle bitmiycek ki. bunca insanı idare etmek var, kaynakları yerinde kullanmak var, düzeni sağlamak var da var.