Nextwave

Başlatan emre ozdamarlar, 21 Temmuz, 2012, 01:54:38

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

emre ozdamarlar

Planetary ile Warren Ellis gazina gelince yazdigi bir baska seriyi okudum. 12 sayidan olusan Stuart Immonen'in cizdigi Nextwave.

Warren Ellis kiyida kösede kalmis Marvel kahramanlarini alip bir takim olusturmus, hikayelerde ciddi olmaya calisan bir senaryo yok, zaten amac Marvel hikayelerinin bir parodisini yapmakmis, tek dertleri kavga dövus, karizmatik pozlar vermek, ortaligi patlatmak olan tiplerin maceralarini okuyoruz.

Hikayede kullanilan karakterler Monica Rambeau (zamaninda Captain Marvel olmus, Avengers'a liderlik yapmis biri, surekli "ben avengers'i yönetirken..." diye lafa baslayip kafa sisiriyor :) ), Elsa Bloodstone, Tabita Smith, Aaron Stack (machine man) ve yeni bir tip olan Captain. (hayatimda okudugum en komik super guc kazanma hikayesine sahip :) ) Bu grubumuz H.A.T.E. (nefret) adli bir gruba dahildirler (SHIELD parodisi), HATE'in basinda da Dirk Anger (Nick Fury?) adli asiri komik bir sekilde depresyon nöbetleri geciren bir adam var.

Nextwave HATE'in terörist bir grup olan Beyond Corporation ile ortak calistigini ögrenip isyan eder ve Beyond'un tum UMWD'lerini - (Unusual Weapons of Mass Destruction - Alisilmadik kitle imha silahi) durdurmaya calisirlar.

Nextwave gercekten cok komik bir seri, cizimleri ise muhtesem. Her panel cok gaza getirici sekilde cizilmis. Hele sonlara dogru 2 sayfalik cizimler var, iyice cosmuslar artik :) Bunlardan bi kacini buldum paylasicam.

Nextwave klasik olacak bir eser degil ama kesinlikle cok guzel vakit gecirtiyor.

rumar80

Planetary ile ilgili arama yaparken bu başlığı gördüm. Zamanında kaçırmışım. Heatwave'in tradepaperback'i var mı Emre?

emre ozdamarlar

Varmis Umar abi, Amazon'dan baktim simdi. cok da iyi yorumlar almis orda da okuyuculardan.
amazon'a bi göz at istersen.

omega red

Alıntı yapılan: rumar80 - 18 Şubat, 2013, 23:46:24
Planetary ile ilgili arama yaparken bu başlığı gördüm. Zamanında kaçırmışım. Heatwave'in tradepaperback'i var mı Emre?

2 cilt halinde var. ama istanbuldaki çizgi romancılar hiç getirmedi nedense.

emre ozdamarlar

Bence getirseler net satar.
Stuart Immonen'in cizimlerinin albenisi cok yuksek.

rumar80

Kadro tutmaz diye mi düşündüler acaba?
  Monica Rambeau bizde tanınan bir tip aslında. Örümcek adamda maceraları yaynlanmıştı. Machine man'in de keza. Tabitha Smith ise önce X factor'da ortaya çıkan sonra hem New Mutants'da hem de X force'da karşımıza çıkan Boom Boom adlı karakter.
   Bizim okuyucu sevmez dediler herhalde. Neyse bir de 13 gezegene bakalım. ;)

emre ozdamarlar

Eglenceli, absurd bir seri abi, daha önce bu kadrodan kimseyi bilmiyodum ama okutmustu kendini yine de :)

omega red

Alıntı yapılan: rumar80 - 19 Şubat, 2013, 15:48:36
  Kadro tutmaz diye mi düşündüler acaba?
  Monica Rambeau bizde tanınan bir tip aslında. Örümcek adamda maceraları yaynlanmıştı. Machine man'in de keza. Tabitha Smith ise önce X factor'da ortaya çıkan sonra hem New Mutants'da hem de X force'da karşımıza çıkan Boom Boom adlı karakter.
   Bizim okuyucu sevmez dediler herhalde. Neyse bir de 13 gezegene bakalım. ;)

serinin devam etmeme nedeni iki star yazar çizeri karşılayamayan satışlardı. ama zaten warren ellis aynı seriyi uzun süre devam ettirmeyi seven biri değil. marvel istese de o bırakırdı kesin.

13 gezegende güzel bi ultimate collection özel siparişte var. tavsiye ederim.

rumar80

Gördüm ve en kısa zamanda siparişimi veriyorum.