Conan'ın sakalı

Başlatan konyalıconan, 06 Ağustos, 2012, 15:35:24

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

konyalıconan

Okuduğum birçok Conan macerasında; conan çöllere düşer, zindanlara atılır, donmuş kuzeyde savaşlara katılır, denizlere açılır korsanlık yapar... ama Conan'ın hiç sakalı uzamaz. Şimdi Conan köse mi diye düşünsek; ne kendi atalarının ne de Kimmerya halkının bir köselik problemi yok gibi. Hatta Conan'ın içindeki maceracı ruhun kaynağı olan dedesi saçı sakalı birbirine karışmış, kaşlı, gözlü, döşü kıllı bir amcadır. :) Merak ediyorum Conan'ın hiç sakallı çizildiği bir macera var mı? Olsa süper olmaz mı? Bence Conan'ı farklı yaşlarda çizmek konusunda son derece başarılı bir çizer olan Tomas Giorello bunu yapabilir. Çok da güzel olur

HacıGeraltEmmi

The scarlet citadel macerasında kral Conan sakallı olarak görüntülenmiştir. Başka maceralarda da sakallı olduğu dönemler var diye hatırlıyorum, hafızam yanıltmıyorsa tabi :)

[IMG]http://img835.imageshack.us/img835/7058/prv7792pg3.jpg[/img]

connyapku

bu cizimler guzel baya bu arada kral olduktan sonra bir kac macerasinda sakallı gordugumu hatirliyorum hatta gizlice akilonyaya giriyor kendi adamlari askerleri tanimiyorlar kral hakinda ileri geri konusunca adamlari buna saldiriyor oda yanima dogru adamlari secmisim diyor oyle birseyler hatirliyorum birde sarayda sıkılıp arada en yakin arkadasiyla akilonyadaki ucuz meyhanelere gidip 3 gun boyunca ictigini hatta taninmamak icin sakal  biraktigini falan hatirliyorum

konyalıconan

Ben konuyu açarken kesin kalidor çat diye resmiyle birlikte sakallı olduğu bir hikayenin adını söyleyecektir diye düşünmüştüm ama siz daha hızlı çıktınız.  :) demek ki conan sakal bırakmak için kral olmayı bekledi. zaten batı dünyası sakalı sadece krallara ve vahşilere uygun bulur nedense. istisnalar dışında maceradan maceraya koşan genç kahramanlar sakal bırakmazlar tarz itibariyle :)

kalidor

Adını hatırlayamadığım Conan çizerlerinden birinin Conan'ı özellikle kirli sakallı çizdiğini biliyorum.

Crom! Ölüleri Say...

pizagor

Conan kıl yönünden şanssız bir karakterdir: göğüste, bacaklarda da yoktur... Tüm kıl kontenjanını saçta kullanmıştır :)
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

kalidor

İlk filmin sonunda bu başka bir hikaye dendi 30 yıldır bekliyoruz.

Yoksa geliyor mu?

Crown of Iron

Crom! Ölüleri Say...

Tarkan Kurt

Mehmet'in tespiti cok dogru aslinda, bircok cizgi kahraman sakaldan nasibini almamistir. Conan'da bunlardan biri. Ama en azindan kral olduktan sonra sakallari cikmaya baslamis :)

Gambit

Alıntı yapılan: kalidor - 06 Ağustos, 2012, 16:11:47
Adını hatırlayamadığım Conan çizerlerinden birinin Conan'ı özellikle kirli sakallı çizdiğini biliyorum.

Ernie Chan

Gambit in orjinal cizim koleksiyonundan 2 parca paylasayim bu vesileyle su baslikda :)

http://altinmadalyon.com/altin/index.php/topic,4180.45.html

kalidor

Ymir'in sakalı, güzel paylaşım. Bunları internet üzerinden mi aldin Gambit?
Crom! Ölüleri Say...

Gambit

evet Amerika li bir orjinal cizim satan yerden almistim

aslinda biraz daha artirmak lazim bunlardan, zira Ernie Chan ve John Buscema gibileri daha gelmez ya da biz onlarla buyudugumuz icin Conan demek onlar demek bizim icin :)