Red Sonja ve Belitli maceralar

Başlatan konyalıconan, 05 Eylül, 2012, 17:54:49

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

konyalıconan

Conan'ın renkli klasik maceralar serisinde red sonja ve belit'in bir arada olduğu üç adet hikaye atlanılmış durumda. Bu konuyla ilgili olarak sanırım 9. cildin en arka sayfasında Roy Thomas Sonja'nın haklarının dark horse'a ait olmaması nedeniyle bu hikayeleri atladıklarını ve bu üç hikayenin yanınlanamadığını belirtmiş. Fakat aynı serinin ilk kitaplarından birinde red sonja bolca var. Anlamadım ben bu işi.

Şimdi benim sorum bu üç hikayeyi nasıl bulacağımdır. Ben bu hikayeleri sağdan soldan yarım yamalak okudum ama cilt olarak elimde yoklar ve kesinlikle arşivimde yer alması gerektiğine inandığım hikayeler bunlar. Örneğin alfa'nın belli bir cildinde yayınlanmışsa ve bana bu cildin sayısını söyleyebilirseniz, bu hikayelerin peşine düşeceğim.

Bu arada ben Beliti hep biraz şımarık ve kaprisli bulmuşumdur, Sonjanın yanında Belitin gireceği halleri şöyle oturup uzun uzun inceleyerek bir okumak istiyorum hakikaten. Zira Sonja gibisi yoktur benim gözümde ;D

HacıGeraltEmmi

Alfa tam maceralı koleksiyon dizisi sayı:33-43 arası Belit'li maceralar var, ayrıca 1999 veya 2000 li yıllarda Alfa çizgiroman dergisi adıyla çıkan 12 sayının tamamı kara kıyılarda geçen maceralar.

HacıGeraltEmmi

Bende tam Conan The Barbarian serisi 58 ile 100 arası kapakları (Belit'li maceralar) arıyordum, elimdeki alfa ismiyle yayınlanmış fasikülleri ciltlerken kullanmak için. Elinde yüksek kalitede olan varsa bir yardım rica ediyorum. ::)

kalidor

Red Sonja ve Belit'li maceralar içiçe geçmiştir. Biri biter, diğeri başlar. Stigya sürgünü İbis rahibi Kalanthes, Sonja'yı bir büyü kitabının (adını unuttum Conan maceralarında sıkça geçer) bulması için görevlendirir. Bu arada Conan ve Belit'e de aynı görevi verir. Çıkar çatışması vs birbirlerine girerler.

Belit'li Alfa serisinde Red Sonja'lı bu macera var. Hatta maceranın son bölümünde -Geçmişin ve Geleceğin Kralları- Conan, Belit ve Sonja Kral Kull ile de karşılaşır. Bu maceranın orta kısmı olan ve Conan ile Red Sonja'nın birbirlerine öldüresiye kılıç tokuşturdukları macera Alfa'nın en son yayınladığı 7'lik Red Sonja fasiküllerinde de vardır.  En son karede Conan'ın at üstünde arkasına dönüp Sonja'ya bakmasına Belit ses çıkarmaz hatta.

Red Sonja Türkiye'de 3 seri olarak yayınlandı. Ayrıntılı bilgi için:

http://altinmadalyon.com/altin/index.php/topic,5289.0.html

Tüm Red Sonja maceralarını derli toplu okumak için 14'lü ve 13'lü serileri bulman lazım ama zor. Ben tamamlayacağım diye göbeğim çatladı. Listeyi de sayfaları tek tek çevirerek yaptım zaten.

Bunun dışında İngilizce olarak Adventures of Red Sonja Volume 1,2 ve 3 alman gerekir. Ben 1. ve 3. albümleri getirttim. 2.'yi şimdilik bulamadım. 1. albüm de zaten 2. baskıya girmiş.

http://www.13gezegen.com/p/adventures-of-red-sonja-vol-01-tp-%282nd-printing%29-17825
Crom! Ölüleri Say...

kalidor

Sonja her türlü yer de, senaryo gereği yenişemediler.

Crom! Ölüleri Say...