İtalya'da İl Piccolo Ranger

Başlatan s.b, 17 Eylül, 2012, 00:27:52

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

DAMPYR

Bu çizgi roman işinin bu kadar uzun süreceğini düşünebiliyormusunuz.bizden sonraki gelen nesilin çizgi romanla ilgileneceğini hiç sanmam.Sanırım bizim nesille bu iş bitecek gibi görünüyor.Yayıncıların çizgi roman sevdası ve bizlerin nostalji ve yeniye ilgisi ile bu iş sürüyor ya 25 sene sonra ne olur dersiniz... ??? ::) :-\

gamlıbaykuş

Güneş, bu temenni için teşekür ederim. İnşallah söylediğin gibi bir sayıya ulaşırım. Tabi sadece bunun için bir ev almam lazım :)
Hayat ne kadar güzel, hoş,
Haydi durma sevgiline koş...

kırmızı urbalı

Yıllardır uzaktan takip ettiğim fakat kimseyle polemiğe girmek istemediğimden tek kelam edemediğim değerli formumuzun, değerli üyeleri... Hepinize saygılar... Ben, Başak AKSEL ÖZ... Bilen bilir; HozComics'in grafikeri, editörü, Haşim ÖZ'ün eşi, Şirin İnci'nin annesi... :)
Bu sabah, Kit Taylor hakkında yazılanları okuyunca dayanamadım (Ki daha önce direncimi zorlayıcı birçok HozComics muhabbeti geçmesine rağmen) ve klavyenin tuşlarına gitti parmaklarım... Kit Taylor... Evet, çok uzun bir seri... Evet, şu an için her ay çıkması mümkün değil... Evet, belki de yapılan hesaplar doğrudur; 20 yıl/25 yıl sürebilir... Evet, hepiniz haklısınız... (Bundan sonra yazacaklarım savunma değil, izahtır) Lakin... Kit Taylor zor bir iş, sadece sayfa temizliği bile günlerce sürer Kit'in... O arada Zembla bağırır, sıra bana ne zaman gelecek diye... Eh, Fransızların grafik işlerini de aldık, yapmasan olmaz... Dylan'ın biri bitmeden biri başlar, Maxi'yi temizlerken Renk Cümbüşü'nün çevirisiyle uğraşırsın... Neticede HozComics, HDG Basın Yayın Dağıtım Ltd. Şti.'ye ait; HDG'nin ajans olarak üstlendiği işler bastırır, en basitinden bir internet sitesi yapmak haftalarınızı alabilir... Sesi soluğu çıkmayan siparişler her daim kitapların tamamlanması gereken son haftaya akın eder... Matbaa gecikir, telif anlaşmaları imzaya gitti mi gelmez, muhasebeci başında, evraklar diye tutturur... Ve tabii... Şirin bebek, başetmek zor... Bunlar sadece küçük bir kısmı; biz ise "iki" kişiyiz... Dört el, dört ayak...
Siz Kit Taylor'un tamamlanmasını bekler misiniz, beklemez misiniz, alır mısınız, almaz mısınız bilemem ama... Derim ki, yakınınızdaki "küçük adamlara", "küçük hanımlara" sevdirin bu kahramanları... Ayırım yapmadan, sizin sevmediklerinizi bile sevdirin onlara... Yılların emeği boşa gitmesin, yeni "insan"lara farklı bir okuma mecrası açılsın, o zaman koleksiyonlarınız daha bir anlam kazanacaktır, eminim... Sizin "bekleyemeyeceğiniz" onların ise sabırsızlıktan kalplerinin çarpacağı bir çizgiromanları olsun... Bilmem anlatabildim mi?..

Dip Not: Ayrıca Kit Taylor inşallah biterse, Haşim ÖZ 75-80 yaşında olmuyor! Ki keşke, Allah o günleri göstersin bize  ;D

Sevgiyle... 

hanac

Evet sonunda Başak Hanım'a da yazı yazdırmayı başardık.   :)

Açıklamalar için teşekkürler.

kalidor

Sonunda bir yayıncı daha formumuzdaki sataşmalara dayanamadı  :D Başak Hanım biz temennilerimizi söylüyoruz, böyle ara sıra bir şeyler yazarsanız okuyucuyla iletişim açısından siz de biz de rahat ederiz  :D Bu arada Dylan Dog'taki yazılarınızı da severek okuyoruz.
Crom! Ölüleri Say...

aa

Detaylı bilgiler için Başak Hanıma çok teşekkürler. Zaman zaman bu tür bilgilendirme yapmasında çok fayda var. HOZ benim en çok sevdiğim yayınevi, çünkü kimsenin yapamadığı bir işi başardı, benim de çok sevdiğim Teksas-Tommiks ve Kaptan Swing'i ilk defa düzenli olarak tamamladı. Ancak yayınlarda gecikme vs. olduğunda tabii ki eleştireceğiz. Dileğim Kit Taylor ve Zemblanın yayınının daha düzenli olması ve Tom Braksın bir an önce tamamlanmasıdır.
Esse Gesse Hayranı...

tommikser

Başak Hanım sataşmalarıma dayanamayıp yazdığınız için çok teşekkürler ;D

Öncelikle gerçekten iki kişi olduğunuzdan dolayı işinizin zor olduğu aşikar ki çocuklar büyüdükçe daha da zor olması muhtemel. Dediğiniz gibi çevremdeki herkese sevdirmeye çalışıyorum. Kayınpederin neden alıyorsun demesine karşın maaşallah Teksas veTommiks'i bitirdi. Swingde de 35. sayıyı bitirdi. Daha ben o kadar okuyamadım.

Kit'e ilk sayıyı almama karşın devamını almadım ama bu güzel yazınızdan sonra almakta şart oldu.

Sizin benim açımdan en takdir ettiğim tarafınız Dylan Dog ısrarınız. Yani sanırım Nathan1 ise DD 2. sıradadır. Renkli seri gerçekten mükemmel. Umarım daha fazla zamanınız olurda aylık seriyi gene düzenli yayınlamaya başlarsınız.

Size ve Haşim beye kolay gelsin. Umarım uzun zamanlar beraber oluruz. Kızlarınız büyüdüğünde ünv. gitmeden Kit'i tamamlayabiliriz :D

gamlıbaykuş

Başak hanımın forumumuzla daha fazla iletişim halinde olmasını dilerim ve Klasi Dylan Dog' ların da bir düzene oturması beni daha çok memnun eder. Bütün Dylan' ları almak ile birlikte nedense Klasikleri daha çok seviyorum.

Hoz Comicse sonsuz başarılar dilerim :)
Hayat ne kadar güzel, hoş,
Haydi durma sevgiline koş...

s.b

Alıntı yapılan: kırmızı urbalı - 13 Ağustos, 2013, 12:46:04
Siz Kit Taylor'un tamamlanmasını bekler misiniz, beklemez misiniz, alır mısınız, almaz mısınız bilemem ama... Derim ki, yakınınızdaki "küçük adamlara", "küçük hanımlara" sevdirin bu kahramanları... Ayırım yapmadan, sizin sevmediklerinizi bile sevdirin onlara... Yılların emeği boşa gitmesin, yeni "insan"lara farklı bir okuma mecrası açılsın, o zaman koleksiyonlarınız daha bir anlam kazanacaktır, eminim... Sizin "bekleyemeyeceğiniz" onların ise sabırsızlıktan kalplerinin çarpacağı bir çizgiromanları olsun... Bilmem anlatabildim mi?..

Dip Not: Ayrıca Kit Taylor inşallah biterse, Haşim ÖZ 75-80 yaşında olmuyor! Ki keşke, Allah o günleri göstersin bize  ;D

Sevgiyle... 

Başak hanım, öncelikle foruma yazdığınız için çok teşekkür ederim. İnşaallah Haşim beyde aramıza katılır. Ne kadar güzel bir şey böyle büyük bir aile gibi karşılıklı dertleşip muhabbet edebilmek.

Küçük adamlar ve küçük hanımlara çizgiromanı sevdirmek pek kolay olmuyor. Altı çocuğumdan sadece biri düzenli olarak Kızılmaske okuyor.  Biri arada Red Kit okur, birisi de Avatar. Diğerlerinde iş yok.

Bana kalsa Kit Taylor'u 200 sene de beklerim ama bu mümkün değil. Yayınlanan eski çizgiromanların içerisinde en çok beklenen Kit Taylor'du. Daha önceleri Haşim bey telifi sorunlu diye yayınlamaya pek sıcak bakmıyordu. Ancak bir zaman sonra Kit Taylor'umuza bizi kavuşturdu. Herhalde benden daha cok sevinen kimse olmamıştır.
Umuyorum ki bu seriyi de Hozcomics yüzünün akıyla tamamlar.
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

abselemon

Kit Taylor gibi uzun birkaç seriyi yapan hoz comics bence kit'i de mutlaka tamamlar. Türkiye'de hoz gibi düzenli ve güzel baskı yapan birkaç yayınevi var. Bence hoz desteklenmeli. Ben Hoz'u sadece bir yönden eleştiririm. O da Zembla konusunda tam basamayacakları bir yayına girişmeleri hatadır. Onun yerine Pecos Bill bitirilebilir. Ancak hoz her zaman önce ülkemizde eksik olan ya da yarım bırakılmış serileri sunuyor ki bu çok takdire şayan bir hareket. Bazı takip ettiğim çizgi roman siteleri var. Marvel dc ve de daha eski filrmaların en eski işlerini bile tam olarak tarayıp veriyorlar. Benim gönlüm tüm bu eskilerin de ülkemizde sırsasıyla ve hakkıyla yayınlanması ve de bunun için elimizdeki en güzel fırsat hoz comics.

Ahmet Oktay

249. sayının kapağı çok tanıdık geldi bana, Hoz'un bastığı ciltlerde kullanıldı mı ? Yoksa Zagor'da falan gördüm de benzettim mi :D

pizagor

Şahsen Kit Taylor okumasam da bu konuda fikir ileri süreceğim: Kit Taylor ile yeni kuşakları çizgiromana bağlayabileceğimizi düşünmüyorum. Westernin sinemasıyla, çizgiromanıyla hayatımızı kapladığı dönem çoktan geçti. Dolayısıyla yenilikçi, ilgi çekici, renkli birşeyler unmak lazım çocuklara. Marvel'ın çocuklara yönelik süper kahraman dergileri şu anki çizgiroman yayıncılarının gıpta ile bakacağı sayılara ulaşıyor diye duyuyorum  ama doğrulatamıyorum. Madem onlar tutuyor, süper kahramanların daha ciddi versiyonlarıyla bu kitleyi ciddi çizgiroman okurları arasına katmak mümkün olabilir. Ama maalesef mevcut fiyatlar yüzünden de çocuklara erişmek mümkün değil. Belki yine fasiküllere dönmek ve ucuz çizgiromanı piyasaya verebilmek düşünülmeli yeniden.

Ayrıca HOZ'un enerjisini yeni yayınlara harcamasını daha doğru buluyorum. Dolayısıyla şu anki tempoları bence gayet iyi...
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

DAMPYR

Yayınevlerinin açıklayıcı yazılarını forumumuzda görmek çok güzel.Hoz düzenli yayın yapan ve seri bitiren ender yayınevlerinden biri.Ben Kit Taylor almıyorum ama ilerki sayılardaki korku gerilim maceralarını daha önce okudum o maceralar güzeldi.inşallah o maceralara ulaşmak bizlere nasip olur.Birde Daylan Dog ana seri ne oldu onda bir aksamamı var uzun süredir yayınlanmıyor sanki... ??? 8) ::)

s.b

15. sayı                                                                                            16,SAYI

17. sayı

İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

aa

Esse Gesse Hayranı...