zagor tay yayinlari 1975

Başlatan Fabri73, 02 Ekim, 2012, 13:49:27

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

caretta

Arkadaşlar iyi ki şu Sinyor Fabrizo birşey sordu ve hepimiz hareketlendik.Son zamanlarda foruma girmemle çıkmam
bir oluyordu.Zagor Teks,Ken Parker,Kit Taylor v.s. konu açın ,soru sorun.Arkadaşlar darılmasın ama yok Hulk,yok
Örümcek Adam,yok Jonny Dredd bayağı daraldım yahu.

pizagor

Saygıdeğer Abim, her ekolün, her albümün ayrı bir tadı, farklı farklı müptelaları var. Mesela Sami Abi 50 yıllık Zembla'yı ballandıra ballandıra anlatıyor, taraftar topluyor. Ben yine 40 yıllık Bilka dönemi Örümcek Adam'ları diyorum hala ne kadar sevildiğini görüyorum... O yüzden size hitap etmeyen konular konuşuluyor diye lütfen terketmeyin burayı, değerli katkılarınızla büyüyor bu platform...
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

HacıGeraltEmmi

Alıntı yapılan: caretta - 02 Ekim, 2012, 16:17:49
Arkadaşlar iyi ki şu Sinyor Fabrizo birşey sordu ve hepimiz hareketlendik.Son zamanlarda foruma girmemle çıkmam
bir oluyordu.Zagor Teks,Ken Parker,Kit Taylor v.s. konu açın ,soru sorun.Arkadaşlar darılmasın ama yok Hulk,yok
Örümcek Adam,yok Jonny Dredd bayağı daraldım yahu.

Daralacak birşey yok, günlerce Teks, Kit Taylor, Zembla konuşulduğu günler oldu forumda. Her üyenin kendi ilgi alanıyla ilgili yazıp çizmesi gayet normal şeyler değil mi :D

caretta

Haklısınız Abbas Bey.Herkes sevdiği konuları ,kahramanları yazar tartışır.Benim esas serzenişim forumdaki klasik
westerncilerin suskunluğu.Foruma girince bir sayfa dolusu bana hiç hitap etmeyen konuları görünce kaçıyorum.
   Bu arada Zagor'un bu yazarı çizeri meçhul 'Esrarengiz Ada'dışında başka korsan çizimi yok.Bu konuda en sağlıklı
bilgiyi hayatta olan Tay Yayınları sahibi Sezen Yalçıner verebilir.Galiba Ayvalık'ta yaşıyor.

hanac

Alıntı yapılan: caretta - 02 Ekim, 2012, 16:52:19
Bu konuda en sağlıklıbilgiyi hayatta olan Tay Yayınları sahibi Sezen Yalçıner verebilir.Galiba Ayvalık'ta yaşıyor.

Haşim Bey'de Ayvalık da, bir arkadaş oraya giderse ikisi ile de röportaj yapsın.  :)

Atilla Abi, Zagor muhabbetine aşağıdaki başlıkta devam ediyoruz

http://altinmadalyon.com/altin/index.php/topic,4032.msg66386.html#msg66386

Gandalf

Bence İtalyan dostumuz , bu fasikülleri  Youtube de gezinirken teadüfen gördü ve araştırmalar sonucu bu forumu buldu.
Arkadaşımızın Esrarengiz ada ile ilgili Youtube de görmüş olduğu sayfanın görüntüsünü sizlerle paylaşıyorum.

Bu sayfada Esrarengiz ada Macerasının Türk çizerler tarafından oluşturulduğu ve bu maceraya ait fasikül numaraları ayrı ayrı gösteriliyor.

Gandalf

Sayfada İtalyanca açıklama bile verilmiş.

Mister NO

Alıntı yapılan: pizagor - 02 Ekim, 2012, 16:16:43
Bir soru da benden: Zagor'un başka korsan macerası var mı?

Benim bildiğim de ülkemizde  başka korsan macerası yok. Tay 350'lik serinin bütün maceraları orjinal maceralarla eşleşirken tek eşleşmeyen macera Esrarengiz Ada macerasıdır.

Gandalf

Sevgili Mister No doğru söylüyor arkadaşlar, Eşleşmeyen tek macera Esrarengiz ada olup,  bu macera , çoğu Ferri çizimlerinden alınmış karelerden ve kimliği belirsiz Türk çizere ait uyarlama karelereden oluşmuşdur. Bana sorarsanız bu deneme amatörce olsa da çok güzel olmuş doğrusu.
Bu arada ; keşke birkaç macera daha oluşturmuş olsalardı demekten de kendimi alamıyor değilim hani.. ;)

alan ford

Alıntı yapılan: hanac - 02 Ekim, 2012, 16:55:31
Haşim Bey'de Ayvalık da, bir arkadaş oraya giderse ikisi ile de röportaj yapsın.  :)

http://altinmadalyon.com/altin/index.php/topic,4032.msg66386.html#msg66386

Bayramda Burhaniye'deyim. Ayvalık'a  bit pazarı için mutlaka uğrarım . Ama  Sezer Yalçıner'e nasıl ulaşırım ve Hoz'un adresi nedir ???
kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

kedidiro

Alıntı yapılan: Gandalf - 02 Ekim, 2012, 15:43:10
Fabrizio ' nun istediği esrarengiz ada ile ilgili fasiküller şunlar arkadaşlar.

evet bunlar... okurken gerek karelerin küçüklüğü gerekse bir çizimin diğerine pek benzememesi benim de dikkatimi çekmişti... ama macerayı hiç yadırgamamıştım.gayet olası bir zagor macerasıydı...

caretta

280.sayının kapağı yok galiba.Yollamaya çalışayım...

hanac

Alıntı yapılan: alan ford - 02 Ekim, 2012, 17:51:38
Bayramda Burhaniye'deyim. Ayvalık'a  bit pazarı için mutlaka uğrarım . Ama  Sezer Yalçıner'e nasıl ulaşırım ve Hoz'un adresi nedir ???

Vehbibey Mahallesi,
Barbaros Caddesi,
Çıkmaz Sokak No: 3
AYVALIK / BALIKESİR
BALIKESİR / AYVALIK

Yıldız çeyiz'in karşısı
Telefon:    0 266 312 79 21
Faks:    0 266 312 79 21
Cep Telefonu Numarası:    0 542 252 61 35

alan ford

Tamam Hoz Comics'e uğramayı düşünüyordum zaten. Bulurum burayı. Belki Sezer Yalçıner'e de ulaşabilirim Haşim Bey aracılığıyla. Tanışmayı çok isterim.
kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

caretta

Doğa Bey Sezen Yalçıner Akyaka-Fethiye'de yaşıyormuş.Ayvalık'ta yaşayan Süper Teks fasiküllerinin yayıncısı Çetin
Karakoç.Siz yine de interneti benden iyi kullanırsınız kontrol edin...Birileri bu öncü yayıncılarla temas kurabilirse
harika olur...