zagor tay yayinlari 1975

Başlatan Fabri73, 02 Ekim, 2012, 13:49:27

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

alan ford

Alıntı yapılan: caretta - 02 Ekim, 2012, 20:12:06
Doğa Bey Sezen Yalçıner Akyaka-Fethiye'de yaşıyormuş.Ayvalık'ta yaşayan Süper Teks fasiküllerinin yayıncısı Çetin
Karakoç.Siz yine de interneti benden iyi kullanırsınız kontrol edin...Birileri bu öncü yayıncılarla temas kurabilirse
harika olur...

Teşekkürler bilgi için Attila abi. Tabii ki Çetin Bey'le tanışmayı da çok isterim Becerebilirsem röportajvari bir şeyler yaparım belki . Yazlarıda yolum Akyaka'ya düşüyor genelde. Bakarsınız bu yaştan sonra acar muhabir olup çıkmışım. :D
kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

Fabri73

I'm Fabrizio from Italy. Dear friends, you're right: I'm searching Zagor Tay 279-280-281, because there is the unhauthorized story "Esrarengiz Ada".  I'm searching the ORIGINAL "Esrarengiz Ada".   because I'm a fan , and collector of Zagor. I downloaded the online version of this story, but I'm searching the original albums:  the cover are those posted by Gandalf.  Thank you for help me.

Gandalf

İtalyan dostumuza özelden bu 3 fasikül ile ilgili  internette okuyabileceği sayfaları bildirdim. lakin kendisinde zaten bu linkler mevcutmuş .  Kendisinin bir koleksiyoner olduğunu  ve Türkiyede yayınlanan bu üç fasikülün aslını almak istediğini belirtti.
Dostumuza yardımcı olmak isteyen arkaşlar olacaktır mutlaka forumumuzda. Bol şanslar Fabrizio .. 8)

okuyan çocuk

sizce zagor km lermi daha iyi yoksa fasikül veya 350 lik seri mi

hanac

Alıntı yapılan: okuyan çocuk - 03 Ekim, 2012, 19:58:32
sizce zagor km lermi daha iyi yoksa fasikül veya 350 lik seri mi

Tabii ki KM ler.

Ne uğraşacaksın eski sayılarla, bulması zor. Tanesi 1.000 TL olanlar var.

Düzensiz yayınlar, devamlı tekrarlar.

Düzenli sırası ile KM ler ideal, sadece ilk 5 sayısı zor bulunuyor.

tommikser

Eğer toptan alabilecek gücün varsa ilk sayılarda problem değil.

demirbaş yayıncılık

Arkadaşlar zagor ilk seri yani tay fasikül ve cilt serisi italyada çıkan orjinal 1. seridir kare kare aynı ve baskı tamamen filimden olduğundan çok nettir.
İtalyada daha sonra çıkan zagor ikinci üçüncü vs baskılarda ise ellerinde ki bazı orjinal kareler kaybolduğu yada zamanla kullanılamaz duruma gediği için başka ressamlara yeniden çizdirilmiştir ve kareler ilk seriden farklıdır mesela zagorla çiko ilk seride yan yana otururken diğer seride aralarında mesafe ve kare tamamen farklı olarak çizilmiştir.Lal km lerde ise zagor ilk baskıdan basılmamakta muhtemelen son baskıdan basılmakta ve tabi taranarak basıldığından netlikte o kadar iyi olmamakta tabi tay zagorlar kadar.Yani kısacası ilk tay fasikül ve ciltler ferrinin orjinal çizimleri ve italyada basıldığı filimlerden direk basılmış lal km lerse suyunun suyu.

s.b

Kim ne derse desin en iyisi Lal Klasiklerdir. O kadar eskimiş çizgiromanları neyleyim arkadaş. Hem dünyanın parasını ver hem de çer çöp topla. Bana uymaz.
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

pizagor

Alıntı yapılan: s.b - 03 Ekim, 2012, 22:52:12
Kim ne derse desin en iyisi Lal Klasiklerdir. O kadar eskimiş çizgiromanları neyleyim arkadaş. Hem dünyanın parasını ver hem de çer çöp topla. Bana uymaz.

Sami Abi sen de bir biriktiricisin bu durumda!
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

yalcinerol345

Tay'ın Zagor'larına sadece kapakları için sahip olmak isterdim.Ben Lal'in yerine olsam, klasik seri bitince, Zagor'u Tay kapaklarıyla en baştan yeniden yayınlardım.

pizagor

Alıntı yapılan: yalcinerol345 - 03 Ekim, 2012, 23:13:05
Tay'ın Zagor'larına sadece kapakları için sahip olmak isterdim.Ben Lal'in yerine olsam, klasik seri bitince, Zagor'u Tay kapaklarıyla en baştan yeniden yayınlardım.

Buna ne yer bulabilirim, ne de bütçe... Onun yerine tüm kapakları bir albüm halinde yayınlasa birileri daha iyi olmaz mı?
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

connyapku

dun hanac abinin ornek olarak verdigi kapaga 10 dakika bakakaldim bu kadarmi guzel olur bir kapak.bence lal tay kapaklarini kulanmaliydi satislarini ikiye katlardi.

HacıGeraltEmmi

Alıntı yapılan: connyapku - 03 Ekim, 2012, 23:32:38
bence lal tay kapaklarini kulanmaliydi satislarini ikiye katlardi.

Alıntı yapılan: pizagor - 03 Ekim, 2012, 23:21:41
Buna ne yer bulabilirim, ne de bütçe... Onun yerine tüm kapakları bir albüm halinde yayınlasa birileri daha iyi olmaz mı?

Katılıyorum. İkiye katlamasa bile kesinlikle artırırdı.

Gambit

Hey Fabrizio,

unfortunately I do not have these issues in my collection but I have another gem if you would like to have a glimpse.  Below you may see the original cover art of issue # 281 from my original art collection

enjoy  :)

HacıGeraltEmmi

Dikkatli bakınca Aslan Şükür kapaklarında anatomik hatalar göze çarpıyor. Buradaki örnekte kollar ve bacaklarda ciddi orantısızlıklar dikkat çekiyor. Koca kafalı güdük bir Zagor olmuş :) Aynı şey Ferri'nin ceylan bacaklı Zagor'ları için de söylemek mümkün. ;D