Thor: The Dark World (2013) - Phase 2/8

Başlatan dean, 03 Ekim, 2012, 13:38:35

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

dean

dean

dean

dean

dean

Belki de filmin en merak edilen karakteri olan Kurse'ün fotoğrafı:

dean

Çok fotoğraf var. O yüzden tek tek eklemedim. Bu sayfadan yeni fotoğraflara bakabilirsiniz.

http://www.comicbookmovie.com/fansites/MarvelFreshman/news/?a=88726

pukay

son dönemde bu tarz filmlerle ilgili making of, tv spotu, fotoğrafı vb. şeyler o kadar çok medyaya veriliyor ki filmi izleme hevesim kaçıyor.
neredeyse filmi izlemiş kadar oluyorum bence bunu biraz daha dengeli yapmalılar.

dean

dean

Gambit

su son klip bayaa tirt olmus

thor degil star wars izliyoruz sanki

hay Allahim y

dean

Filmden biraz önce geldim. Sıcağı sıcağına yazim bi'şeyler. Önce ilk Thor filminden bahsetmek lazım tabi. İlk film her ne kadar kötü bir film olmasada, eksiklikleri olan bir filmdi. En büyük eksik ise Thor'un destansı hikayesi ve gücünü hissettirememesiydi. Hatta bu konuda bu sayfada yine konu dönmüş, olması gereken Epic'liğin olmadığı ve potansiyaline göre zayıf kaldığı konuşulmuştu. Yapımcılar ise bunun tabi ki farkına varmışlar ve ilk filmin katbekat üzerine çıkmak için kolları sıvamışlar. İlk iş olarak yönetmenlik koltuğuna Alan Taylor'ı getirmişler. Alan Taylor ise kendini daha ilk dakikadan fark ettirip, Thor'un olması gereken destansılık eksikliğini müthiş derecede gidermiş. 2. önemli nokta ise Dokuz Diyar olayı bu sefer çok hissettirilmiş. Vanaheim, Jotunheim ve Svartalfheim (tabi Midgard) fiziksel olarak ziyaret ettiklerimiz. Muspelheim'ı şöyle uzaktan bir gördük. Zaten 3. Thor filminde Surtur'ın çıkacağı konuşuluyor, o zaman bol bol işlenir. Oyunculara gelirsek bütün kadro ilk Thor'dan daha iyi ve istekli performanslar çıkarmış. Loki gerçekten inanılmaz. Anlatılmaz yaşanır. Jenerik sonrasına gelirsek ise tek diyeceğim şey: Resmen Infinity Gauntlet hikayesi başlamıştır. Kesinlike gidin izleyin hatta 2-3 kere daha gidilse gidilir.

7/10

berkuralcan

Ben de beğendim, abartılı bir beklentiyle gidilmediği sürece herkesin keyif alacağı bir film olmuş bence.

Şurada ufak bir incelemesini yaptım:

http://www.altevren.net/index.php/filmler/609-thor-the-dark-world

Filmlerden çok anlamadığım için incelememi dikkate almanıza pek gerek yok, ama Türkiye'de Marvel'ın M'sinin yayınlanmadığını / bilinmediğini düşünürsek, dean'in de bahsettiği Infinity Gauntlet ve post-credits sahneleri kafa karıştırıcı olabilir, temel olarak da olsa potansiyel sorulara cevap verdiğim bir yazı da burada:

http://www.altevren.net/index.php/profil-ve-biyografiler/karakter-profilleri/610-the-collector-ve-daha-fazlas

Pulluk

Öncülünden daha başarılı olmayı başarabilen nadir devam filmlerinden birisi olmuş. Mizahı, hikayesi ve aksiyonu ile ilk filmden çok daha eğlenceli ve çizgi roman tadı oldukça fazla. (8,5/10)
Hayallerine giden yol kutuplardan bile geçse vazgeçme!

hanac

Dean, Berk ve Bülent üçü de beğenmiş.

Demek ki bu film izlenir.

ercoktay

Ben de bugün filmi izleyip beğenenlerdenim. Aksiyonu ve mizahı çok iyi ayarlayan bir senaryosu var. Efekt ve görüntüler müthiş. Ve dövüş sahneleri de çok iyi. Benden dokuz alır bu film. Tek kötü tarafı şu salak 3D ısrarı. Ya kardeşim olmuyor işte ya. Üç boyut teknolojisi hala gelişiyor. Kullanma filmlerde. Yine gözüme ağrı girdi. Bir de öyle doğru düzgün 3 boyutlu sahne yoktu. Stan Lee yine muhteşem oynamış :)