KARAR VEREMİYORUM.HANGİ TEX?

Başlatan yalcinerol345, 06 Ekim, 2012, 18:27:25

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

yalcinerol345

Bir süredir birikmiş Teks'leri okuyorum.Altın Teks'im dört tane kaldığından onları okumaya kıyamıyorum.Sayı Teks'leri okuyorum.Arka arkaya muhteşem maceralar var.En son Natay'ın öyküsünü okuyorum.İnanın okumamışsanız bilin ki çok etkileyici.
Ben karar veremedim.Hiç mi kötü bir macera olmaz.Bu konuda diğer üyelerin fikrini merak ediyorum doğrusu.

HacıGeraltEmmi

İlk 100'den sonrakiler, özellikle Letteri ve Galep çizmemişse  :D

hanac

Yeni sayı Teks'ler çok iyi.

Abbas (designer73) ın dediği gibi altın sayılar 100. sayıdan sonra okunur.

BAHADIR

Okunur ama okumuyoz...Niye diye bi sorun bakalım... ???

hanac

hennessy

Düşünün altın tex serisini bir arkadaşın itkisi ile poşetleyip evime getirdim heyecan ile rafa koydum ve o heyecanla okumaya başladım veee bumu ya tex dedim ve aldığım gibi poşeti geri götürdüm :) sevmedim sevemedim sevemeyeceğimde.Sonra süper cilte başladım kim tavsiye etti bilmiyorum hatırlamıyorum şimdi TEX forever diyorum bu kadar.
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

DAMPYR

Altın Cilt kaçıncı sayıdan başladı,Süper cilt kaçıncı sayıdan başladı biri bana bilgi verebilirmi.... ???

hennessy

Alıntı yapılan: Kızılmaske - 06 Ekim, 2012, 22:39:42
Altın Cilt kaçıncı sayıdan başladı,Süper cilt kaçıncı sayıdan başladı biri bana bilgi verebilirmi.... ???

Altın seri 01
Süper cilt 400
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

alan ford

kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

DAMPYR

Alıntı yapılan: hennessy - 06 Ekim, 2012, 22:40:15
Altın seri 01
Süper cilt 400
100'üncü sayıdan sonraki maceralar beğenildiğine göre sanırım her ikiside 100'üncü sayıyı geçti.demekki her ikiside okunabilir... 8) ::) ;)

s.b

Tex okumaya Sayı Tex'le başlayın. Daha sonra Altın Seriyi de bir şekilde okumaya başlayacaksınız zaten.
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

tunaorhun

Ben yalnız Altın Klasik Teks'in ilk üç cildini okudum ve çok beğendim.

yalcinerol345

Siz bir de 15.sayılardan sonra Altın Klasik Teks'i görün.Aylık seriyi takip eden bazı arkadaşlar diyor ki konular artık hep aynı.Onlara nacizane tavsiyem,Aylıktan sıkıldığınızda Altın seriye takılın.Bence gerçek Teks orada.

konyakficilari

aylık Teks klasik essegesse esintileri taşısa da Teks ilk başlarda aşırı serttir. Daha once de belirttiğim gibi, devamlı karsimiza cikan yan karakterlerin ortaya çıkışları, sürekli atıfta bulunulan pek çok hikaye altın seridedir. bu sebeple Teks hayranı olan birisi için vazgeçilmezdir.
yok, sadece keyifli okuma için diyorsanız Sayı Tekslerdeki maceralar adeta birer Western filmidir. Hatta bazıları polisiye-dramdır.

darkwood

Özellikle western sevenler için Tex vazgeçilmezdir.  Maceraperest Aylık Texlerde bulunan kaliteli yazar ve çizer bolluğu beraberinde her maceraya kendi başına bağımsız ayrı birer tat ve hava katmaktadır. Bu sayede hiç sıkılmadan her maceradan ayrı bir keyif almanız mümkündür.
Süreklilik ve biraz daha sadelik arayanlar için Altın Tex'i, arada bir Tex okuyayım ama doyurucu bir kitap olsun diyorsanız maceraperest efsanevi dev ciltleri, nostaljik takılmak isteyenler için özellikle Ceylan serilerini, gözlerinde okuma problemi olanlar içinde Gigante dev albüm Tex leri önerebilirim.
Darkwood Sakinleri..