KARAR VEREMİYORUM.HANGİ TEX?

Başlatan yalcinerol345, 06 Ekim, 2012, 18:27:25

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

caretta

Benim şahsi fikrime göre Teks'in öyle yarım porsiyon,çeyrek porsiyon mönüsü olmaz.Okuyacaksanız hepsini okuyacaksınız.Altın Teks'lerin ilk sayılarını okumadan Teks evrenini kavrayamazsınız.Tek sayıda başlayıp biten
maceralar da konu bütünlüğü açısından kolayca okunur.Eski dostlara,düşmanlara yapılan atıflar kusursuz yapılır.
Tüm Teks'leri okumazsanız"Lefty Potrero kim,şerif Nat Mc Kenneth kim?"dersiniz.Teks ummanında kulaç atmaktan
bıkılmaz.

hennessy

Tex süper cilt ve dev albümler bitti.Tex efsaneler nasıldır arkadaşlar daha önce Büyük entrika ve Kanlı Anlaşma / İntikam Yemini / El okumuştum diğerlerini tavsiye edermisiniz arkadaşlar nasıldır
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

yalcinerol345

Teks efsanelerde okuduklarınızı beğendiyseniz Altın Klasik serinin 15.ciltten sonrasını kesinlikle tavsiye ederim.İddia ediyorum,bunları okumazsanız çok şey kaybedersiniz.Hani,ölmeden önce okunması gereken on çizgiroman,diye bir başlık vardı.O derece yani.
Efsanenin sonraki maceralarını Süper ciltteki maceralara benzetirim.Ben aralarında bir fark göremedim.

HayalGücü

Bende artık Tex'e başlamanın zamanının geldiğinin kanısına vardırm. Şöyle baktım. Altını var, sayısı var, süperi var, efsanesi var, almanak var,maxi var, devi var, varda var.

Bende ilk sayıdan son sayıya kadar toplama hastalığı olduğu için en ideal olacağını düşündüğümü yani efsaneyi(maxi) seçtim. En yakın zamanda okumaya başlayacam.

aa

Sakın ha Altın seri ilk sayılardan başlamayın. Ben başlamaya kalktım. Bir daha da Tex okuyamadım.
Esse Gesse Hayranı...

caretta

aa dostumun dan dediği gibi ilk sayı Teks'ler gerek çizim,gerekse konu bakımından sıkıcı olabilir.Ama Teks'in Kanun
dışılıktan ranger oluşu,Kit Carson ile tanışması,Lilyth ,Mefisto'nun ortaya çıkışı hep ilk sayılarda.Altın serinin şimdilerde
yayınlanmakta olan maceraları da çok güzeldirler.Bir Teks okuru daha kazandığımız için mutlu oldum doğrusu!

DAMPYR

Demekki Altın Teks 100'üncü sayılardan sonraki Teksler ve sayı Tekslerin hepsi okunabilir.bu anketten ve yorumlardan öyle bir sonuç çıkıyor... 8) ::) :D

dursar

ben teks in ilk sayılarından itibaren okunmasının maddi imkan da var ise daha iyi olacagını dusunuyorum.mesela navajo kanı macerası benim en sevdigim öykülerden biri.

darkwood

Alıntı yapılan: Phoney - 04 Haziran, 2013, 20:40:38
Bende artık Tex'e başlamanın zamanının geldiğinin kanısına vardırm. Şöyle baktım. Altını var, sayısı var, süperi var, efsanesi var, almanak var,maxi var, devi var, varda var.

Bende ilk sayıdan son sayıya kadar toplama hastalığı olduğu için en ideal olacağını düşündüğümü yani efsaneyi(maxi) seçtim. En yakın zamanda okumaya başlayacam.

Öncelikle Tex'in efsanevi "maxi" sayılardan başlayıp bu karakterin en azından size hitap edip etmediği konusunda bir fikir edinmenizi tavsiye ederim. Sonra okumaya karar vermeniz halinde arkadaşların tavsiyelerini dikkate alarak diğer serilere geçebilirsiniz.
Darkwood Sakinleri..

yalcinerol345

Son Poker.On gündür Altın Teks'e takılıyorum.Az Önce bu macerayı bitirdim.Ne filmlerde ne de herhangi bir çizgiromanda böyle poker sahneleri görmedim.Teks'i düzenli takip etmeyenlere sadece bu cildi bile okumalarını tavsiye ederim.Müthişti.

tommikser

Hangi seri ve hangi sayılar acaba?

yalcinerol345

Tex Altın seri 151.(Macera 149. sayıda başlıyor)

NIC

oğlak altın kutuları çıkarsada şu sayıları bizde okusak artık

Nightrain

Daha önce bir tane özel albüm bir tane de süper cildini almıştım ama devamını getirmedim. Fazlasıyla baymıştı beni. Gerçi dev albüm hoşuma gitmişti biraz.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

NIC

Alıntı yapılan: Nightrain - 05 Mart, 2014, 19:43:43
Daha önce bir tane dev albüm bir tane de süper cildini almıştım ama devamını getirmedim. Fazlasıyla baymıştı beni. Gerçi dev albüm hoşuma gitmişti biraz.

Hocam süper cilt 10 da yenilmezler isimli hikayeyi oku tavsiye ederim

Eminim fikirlerin değişecektir